PDA

View Full Version : سورس برنامه طیف رنگها (Gradation)

AmirAmiri
پنج شنبه 02 خرداد 1387, 23:29 عصر
سلام.
برنامه ای که براتون میذارم کاره خودمه که پارسال نوشتمش و تقریبا 15 ساعت واسش وقت گذاشتم. تو سایت برنامه نویس چنین چیزی ندیدم. یعنی خودم قبلا آموزش ساختن چنین برنامه ای رو گذاشته بودم ولی زیاد استقبال نشد. فکر کردم کاربرا از سورس بیشتر استقبال میکنن برای همین سورس رو گذاشتم.
لطفا اگه تو برنامه مشکلی دیدید حتما بگید تا رفعش کنم.

اگه نظری پیشنهادی انتقادی بود خوشحال میشم بگید.

سورس برنامه طیف رنگها (http://v-basic.persiangig.com/VB6/Source/Gradation.rar)

چندتا عکسم گذاشتم تا متوجه بشید که برنامه چی چی هست.

AmirAmiri
شنبه 04 خرداد 1387, 12:37 عصر
هیچکی نظری درباره این برنامه نداره؟؟؟:ناراحت::ناراحت:

کسی درباره راه حل نمیخواد چیزی بدونه؟؟ یعنی همتون با یه نگاه فهمیدید برنامه چطوری و با چه منطقی نوشته شده؟؟
اگه میدونید که من خودمو به زحمت نمیندازم ولی اگه خواستید بدونید حتما بگید تا راه حل رو تو پست های بعدی بگم.

مهران رسا
شنبه 04 خرداد 1387, 12:47 عصر
سلام .

خوب بود و می تونی بهترش کنی ...
مثلاً با دادن Step به حلقه ها نوع طیف ها رو تغییر بدی .

در ضمن چنین برنامه هایی رو در تاپیک مخصوص برنامه های VB مطرح کنید تا نظم Forum از بین نره !

موفق باشید .

AmirAmiri
شنبه 04 خرداد 1387, 13:07 عصر
سلام .

خوب بود و می تونی بهترش کنی ...
مثلاً با دادن Step به حلقه ها نوع طیف ها رو تغییر بدی .

در ضمن چنین برنامه هایی رو در تاپیک مخصوص برنامه های VB مطرح کنید تا نظم Forum از بین نره !

موفق باشید .

سلام.
از توجه تون ممنونم. منظورتون از اینکه طیف رنگها رو تغییر بدم چیه؟ مگه در طیف رنگها، رنگی از قلم افتاده؟ یا رنگها با نظم نمایش داده نمیشن؟ من سه فرم گذاشتم که هر کدوم به چند روش طیف رنگها رو نمایش میدن اما فکر میکنم که میشه بهتر از نوشت به همین خاطر از شما دوستان عزیز کمک خواستم.

در ضمن کسی تو اون تاپیک های نمیره و برنامه بدونه بازدید خواهد بود در ضمن اگر اونجا مطرح میکردم دیگه نمیتونستم نظرات شما دوستان عزیز رو درباره برنامه جویا بشم.

----------------------------

خواهش میکنم اگر هر گونه اشکال در برنامه وجود داشت سریعا به من اطلاع بدید.
ممنون از همکاریتون.

اوبالیت به بو
شنبه 04 خرداد 1387, 14:04 عصر
مدير يه رسيدگي به اين وضعيت(كم نشده زياد شده) بكنه. همه برنامه مي نويسن و مي خوان نظر بدونن. آخه نظر من و X چه تاثيري داره؟

ASKaffash
شنبه 04 خرداد 1387, 14:13 عصر
با سلام
دوست عزیز میتوانید یک کاربرد واقعی برای این برنامه در برنامه نویسی کاربردی ذکرکنید؟ شاید به این علت است که خیلی ها در نظر خواهی شرکت نمیکنند

AmirAmiri
شنبه 04 خرداد 1387, 17:36 عصر
مدير يه رسيدگي به اين وضعيت(كم نشده زياد شده) بكنه. همه برنامه مي نويسن و مي خوان نظر بدونن. آخه نظر من و X چه تاثيري داره؟آخه دوست عزیز شما که دیگه نباید این حرف رو بزنید ماشا الله شما خودتون خوب میدونید که نظر دادن و انتقاد کردن از برنامه باعث پیشرفت میشه.
در ضمن من بیشتر از اینکه دنبال تقدیر و تشکر از برنامه باشم دنباله یه راه حله بهتر برای نوشتن برنامه هستم.

کسی درباره راه حل نمیخواد چیزی بدونه؟؟ یعنی همتون با یه نگاه فهمیدید برنامه چطوری و با چه منطقی نوشته شده؟؟
اگه میدونید که من خودمو به زحمت نمیندازم ولی اگه خواستید بدونید حتما بگید تا راه حل رو تو پست های بعدی بگم.میبینید که من هدفم از این پست چیزه دیگه ای بود... من میخواستم زمینه ای ایجاد کنم تا دوستان کنجکاو بشن و روش ساخت این برنامه رو جویا بشن و بعد از فراگیریه راه حل، دنبال پیدا کردن راه حلّه بهتری باشن... اگه برنامه رو دیده باشید حتما متوجه شدید که سرعت ترسیم رنگها بسیار پایینه. خوب اگر کسی پیدا میشد و به جای اظهار مخالفت با این تاپیک به دنبال راه حل میگشت خیلی بهتر بود تا اینکه من بیام و یک پست اضافی بدم تا شما رو توجیه کنم.

با سلام
دوست عزیز میتوانید یک کاربرد واقعی برای این برنامه در برنامه نویسی کاربردی ذکرکنید؟ شاید به این علت است که خیلی ها در نظر خواهی شرکت نمیکنندسلام.
خیلی ممنونم که لطف کردید و برنامه منو بی کاربرد تلقی کردید... آخه چیزی که به نظر شخصه شما بی کاربرده شاید برای کسه دیگه ای حکم طلا داشته باشه.

الان خیلی از دانش آموزان و دانشجویان هستن که ساختن جعبه رنگ فتوشاپ پروژه دانشگاهی یا مدرسه شونه. پس نباید به خاطر اینکه برای شما کاربردی نداشته بگید برنامه بی کاربرده.
من یکی نفر رو میشناسم که برنامه نویس شرکت فرش هست و زمانی که برنامه منو دید فوراً اونو از من گرفت و گفت : "این برنامه رو که نوشتی شاید به نظر خیلی ها بی ارزش باشه اما برای من حکم طلا داره...!" بنابر صحبت همون شخص گرامی من این برنامه که برای بعضی ها حکم طلا داره رو گذاشتم تو سایت تا ازش استفاده کنن.
در ضمن اگه بشه برای مشکله سرعتش راهی اندیشید میشه از این برنامه تو برنامه های بزرگتره گرافیکی استفاده کرد.
-------------------------------------------------------------
حالا از تمام دوستان خواهش میکنم به جایه انتقاد و صحبتهای بی فایده آستین بالا بزنن و شروع به کمک کنن.
اگه پستهای بالا پاک بشه خیلی ممنون میشم.
قصد ندارم این تاپیک محلّه بحث و جدل درباره موضوعات کوچیک و بیهوده بشه.
با تشکر فراوان.

ASKaffash
شنبه 04 خرداد 1387, 17:42 عصر
با سلام
دوست عزیز با دستور ذیل خیلی از برنامه نویس ها جعبه رنگ ایجاد میکنند

Me.CommonDialog1.ShowColor

AmirAmiri
شنبه 04 خرداد 1387, 17:52 عصر
با سلام
دوست عزیز با دستور ذیل خیلی از برنامه نویس ها جعبه رنگ ایجاد میکنند

Me.CommonDialog1.ShowColor

خسته نباشید دوست عزیز...
اونکه شما نوشتید درسته ولی با استفاده از ابزار هست. منظوره من با کد نویسی بود.

نمیدونم من درست منظورمو نرسوندم یا...! آخه اینکه دیکه نیازی به گفتن نداشت...!!!!:اشتباه:

از تمامه دوستان خواهش میکنم که برای تشکر فقط از کلید "تشکر" استفاده کنن.