PDA

View Full Version : غیر فعال کردن دکمه shift

قله بلند
جمعه 03 خرداد 1387, 12:48 عصر
با سلام و تشکر از توجه دوستانی که به سوال ها پاسخ می دهند
راجع به غیر فعال کردن دکمه shift برای امنیت پایگاه داده اکسس و از دسترس خارج کردن محیط برنامه نویسی به صورت کامل ، کدی را پیدا کردم که راجع به خاصیت ByPassKey صحبت می کرد که باید برای اولین بار ایجاد شود و اگر مقدار آن true باشد کلید shift فعال و در غیر این صورت کلید shift غیر فعال است ولی متاسفانه این کد کار نمی کند و یا این خاصیت شناسایی نمی شود.
به نظر شما باید از چه کدی استفاده کرد تا این کلید غیر فعال شود

مهدی قربانی
جمعه 03 خرداد 1387, 15:36 عصر
سلام
ببينيد نمونه و توضيحات پست آخر اين تاپيك كمكي مي كنه .
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=105295&page=2

قله بلند
شنبه 04 خرداد 1387, 14:46 عصر
سلام
ببينيد نمونه و توضيحات پست آخر اين تاپيك كمكي مي كنه .
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=105295&page=2

سلام
من هر دو فایل را دیدم ولی متاسفانه نمی توانم وارد فایل ارسالی شما شوم چون دکمه shift غیر فعال است و از طرفی چون access2000 روی سیستمم نصب است ، پیام های فارسی را نمی توانم بخوانم. لطف می کنید بفرمایید اولا چرا رمز امنیتی قرار می دهید و ثانیا این رمز چیست؟
و سوال دیگر:
از طریق start up می توان بخشی از نوارها را حذف کرد ولی menu bar حذف نمی شود.اگر menu bar هم حذف شود ، آیا باز هم اگر shift فعال باشد می توان به محیط کار دسترسی داشت؟

مهدی قربانی
شنبه 04 خرداد 1387, 16:23 عصر
سلام
همونطور كه ملاحظه كرديد طراح برنامه من نبودم و فقط اشكالي كه طراحش عنوان كرده بود رو برطرف كردم اما در مورد رمز امنيتي اين عنوانيه كه طراح براي فرم باصطلاح Login ( ورود به برنامه ) خودش انتخاب كرده كه مي تونه هر عنوان ديگه اي داشته باشه و در اصل ملاك تغيير خاصيت AllowByPassKey به True يا False همون رمز درخواستي هست كه كاربر رو مجاز به انجام تغييرات مي كنه . رمز ورود iran هست
در مورد Startup هم بايد عرض كنم كه هر تغييراتي روي گزينه هاي اون داده بشه در صورت بسته شدن شيفت ديگه امكان تغييرش توسط كاربر نيست مگه اينكه مجاز به باز كردن شيفت باشه ضمناً براي بالا بردن ضريب ايمني بهتره كه براي VBA برنامه هم رمز عبور گذاشته بشه تا اگر چنانچه شيفت رو باز كردن به محيط كدنويسي دسترسي نداشته باشن .
در ضمن چرا Menu Bar حذف نميشه ؟ شما اگر پنجره اصلي ديتابيس رو Hide كنيد و در فرمها و گزارشات نام منوي دست ساز خودتون رو در خصوصيتMenu Bar موجود در برگه Other ست كنيد ديگه Menu Bar استاندارد اكسس نمايش داده نمي شه و فقط منويي كه شما معرفي كرديد به نمايش در مياد .

amirali111
چهارشنبه 29 مهر 1388, 09:36 صبح
سلام
همونطور كه ملاحظه كرديد طراح برنامه من نبودم و فقط اشكالي كه طراحش عنوان كرده بود رو برطرف كردم اما در مورد رمز امنيتي اين عنوانيه كه طراح براي فرم باصطلاح Login ( ورود به برنامه ) خودش انتخاب كرده كه مي تونه هر عنوان ديگه اي داشته باشه و در اصل ملاك تغيير خاصيت AllowByPassKey به True يا False همون رمز درخواستي هست كه كاربر رو مجاز به انجام تغييرات مي كنه . رمز ورود iran هست
در مورد Startup هم بايد عرض كنم كه هر تغييراتي روي گزينه هاي اون داده بشه در صورت بسته شدن شيفت ديگه امكان تغييرش توسط كاربر نيست مگه اينكه مجاز به باز كردن شيفت باشه ضمناً براي بالا بردن ضريب ايمني بهتره كه براي VBA برنامه هم رمز عبور گذاشته بشه تا اگر چنانچه شيفت رو باز كردن به محيط كدنويسي دسترسي نداشته باشن .
در ضمن چرا Menu Bar حذف نميشه ؟ شما اگر پنجره اصلي ديتابيس رو Hide كنيد و در فرمها و گزارشات نام منوي دست ساز خودتون رو در خصوصيتMenu Bar موجود در برگه Other ست كنيد ديگه Menu Bar استاندارد اكسس نمايش داده نمي شه و فقط منويي كه شما معرفي كرديد به نمايش در مياد .

با سلام ؛
یک برنامه به نام shiftcontrol توسط آقای نبیل ارائه شده که برنامه ای که کلید shift آن بسته شده رو باز میکنه. من امتحان کردم. درست بود . فقط ظاهرا" فرمت mdb و mde‌رو میشناسه و انگار روی accdb و accde تاثیر نداره !! آیا این درسته یا نه ؟
سوال دوم اینکه اگر هچنین برنامه هائی به این راحتی اقدام به غیر فعال کردن کلید شیفت میکنن آیا نمیشود کدی در برنامه قرار داد تا از آن جلوگیری کند؟(اگر هست لطفا" بگذارید)
(از آقایان نبیل و قربانی درخواست پاسخ دارم ؛ با تشکر)

alinoori76
چهارشنبه 29 مهر 1388, 15:44 عصر
شاید تا حدودی این برنامه کمکت کنه

مهدی قربانی
چهارشنبه 29 مهر 1388, 17:35 عصر
با سلام ؛
یک برنامه به نام shiftcontrol توسط آقای نبیل ارائه شده که برنامه ای که کلید shift آن بسته شده رو باز میکنه. من امتحان کردم. درست بود . فقط ظاهرا" فرمت mdb و mde‌رو میشناسه و انگار روی accdb و accde تاثیر نداره !! آیا این درسته یا نه ؟
سوال دوم اینکه اگر هچنین برنامه هائی به این راحتی اقدام به غیر فعال کردن کلید شیفت میکنن آیا نمیشود کدی در برنامه قرار داد تا از آن جلوگیری کند؟(اگر هست لطفا" بگذارید)
(از آقایان نبیل و قربانی درخواست پاسخ دارم ؛ با تشکر)

سلام
دوست گرامي اگر يه گشتي در لابلاي تاپيكهاي موجود بزنيد خواهيد ديد كه تمامي اين راهها بطور 100 درصد نمي تونه مانع از نفوذ به برنامه بشه و بسته به كاربر و سطح آشنايي و آگاهيش ممكنه بتونه اين موانع رو دور بزنه و همونطور كه خودتون اشاره كرديد انواع نرم افزار هم در دسترس هست كه اين موارد رو تسهيل ميكنه ، در مورد روشهاي ممكن جهت ايمن كردن برنامه هم كه به كرات بحث شده به تاپيكهاي مربوطه رجوع كنيد .

mortezamhd
پنج شنبه 30 مهر 1388, 00:08 صبح
سلام
میشه بگید که دکمه شیفت چکار میکنه توی اکسس که میخواین ببندینش ؟

mortezamhd
شنبه 02 آبان 1388, 14:57 عصر
یعنی شما همینجوری میبستین و کاربردی نداره ؟

مهدی قربانی
شنبه 02 آبان 1388, 15:21 عصر
سلام
در مواقعي كه پنجره اصلي ديتابيس ، منوها و دسترسي به پشت صحنه برنامه و يا گزينه هاي Statup محدود و يا كلاً حذف ميشه كاربر بواسطه استفاده از دكمه شيفت در زمان باز كردن برنامه مي تونه اين محدوديتها رو دور بزنه و به موارد مذكور دسترسي پيدا كنه لذا خصوصيتي در اكسس هست كه معروف هست به Allow‌BypassKey اين خصوصيت در صورت True بودن به كاربر اجازه ميده كه به كليد شيفت دسترسي و در صورت False بودن كليد مذكور رو از كار ميندازه .