PDA

View Full Version : سؤال: ارسال یک بیت 0 یا 1 به پورت USB

nokhod
جمعه 03 خرداد 1387, 15:39 عصر
سلام به دوستان و خسته نباشید.

فرض کنید یه مدار منطقی ساختیم که این جوری کار می کنه:
اگر ورودی X، صفر بود LED1 روشن بشه و اگر ورودی X، یک بود LED2 روشن بشه.

حالا من می خوام ورودی، VCC و زمین رو به یک فیش USB تبدیل و به پورت USB کامپیوتر وصلش کنم.

من فکر می کنم که باید از کلاس SerialPort استفاده کنم. مشکلی که وجود داره اینه که تو سازنده ی این کلاس باید بگیم با COM چند می خوایم کار کنیم. حالا وقتی کامپیوتر من کلی پورت مختلف و همین طور چند پورت USB داره از کجا بفهم کدوم یکی COM چنده؟

راستی اگر راه حل من برای این سؤال اشتباهه (منظورم استفاده از کلاس SerialPort هست) لطفاً بگید برای رفع این نیاز چی کار کنم.

پبشاپیش ممنون.

linux
جمعه 03 خرداد 1387, 19:20 عصر
سلام به دوستان و خسته نباشید.

فرض کنید یه مدار منطقی ساختیم که این جوری کار می کنه:
اگر ورودی X، صفر بود LED1 روشن بشه و اگر ورودی X، یک بود LED2 روشن بشه.

حالا من می خوام ورودی، VCC و زمین رو به یک فیش USB تبدیل و به پورت USB کامپیوتر وصلش کنم.

من فکر می کنم که باید از کلاس SerialPort استفاده کنم. مشکلی که وجود داره اینه که تو سازنده ی این کلاس باید بگیم با COM چند می خوایم کار کنیم. حالا وقتی کامپیوتر من کلی پورت مختلف و همین طور چند پورت USB داره از کجا بفهم کدوم یکی COM چنده؟

راستی اگر راه حل من برای این سؤال اشتباهه (منظورم استفاده از کلاس SerialPort هست) لطفاً بگید برای رفع این نیاز چی کار کنم.

پبشاپیش ممنون.
به این راحتی ها هم که فکر می کنی نیست،یک مثال اینجا هست
http://www.icsharpcode.net/opensource/sharpusblib/
می توانی از آن استفاده کنی

razavi_university
جمعه 03 خرداد 1387, 20:06 عصر
کلاس SerialPort برای کار با پورت های سریال است نه USB البته چون برنامه نویسی و درایور نویسی برای پورت USB سخته و پرتکل سنگینی داره یک IC به نام FT232 کار رو ساده کرده در واقع بستر سخت افزاری USB رو فراهم می کنه ولی در ویندوز برای برنامه ما پورت سریال شبیه سازی می کنه
در مورد نحوه کار با پورت سریال از سی شارپ هم در همین تالار جستجو کنید
موفق باشید

hdv212
جمعه 03 خرداد 1387, 21:56 عصر
برای ارتباط با پورت USB، کار مشکل تر از SerialPort هست، ولی خب اگه توی اینترنت جستجو کنید، ابزارهایی برای این کار نوشته شده که میتونید ازشون استفاده کنید، مثل این :
LibUsb (http://sourceforge.net/projects/libusbdotnet/) library for C#. LibUsbDotNet provides a full C# solution for communicating with USB devices

nokhod
شنبه 04 خرداد 1387, 21:44 عصر
اول ممنون از جوابتون.

من از ICSharpCode استفاده کردم ولی موقع رسیدن به خط Buss.Busses خطای MethodCallUsbException was unhandled.

کسی میدونه این Error مال چیه؟

Kaykha
یک شنبه 05 خرداد 1387, 08:36 صبح
سلام
اين پكي كه گذاشتيد چه كارايي رو انجام مي ده چون من هم لازم دارم
(واسه پروژه)

hassan razavi
یک شنبه 05 خرداد 1387, 08:42 صبح
دوست عزیز دانستن اطلاعات از دستگاه طرف مقابل هم مهم هست. شما از طریق پورت USB f به چه چیزی می خواهید متصل بشید؟ اگه دستگاهی هست که خودتون ساختید ، راهنمایی های دیگری هم میشه کرد.

nokhod
دوشنبه 06 خرداد 1387, 08:46 صبح
می خوام به یه مدار منطقی یه بیت 0 یا 1 بفرستم. مدار منطقی رو می خوام با پورت USB به کامپیوتر وصل کنم و ورودی اون رو با C# بدم.

برای توضیحات بیشتر به پست شماره 1 مراجعه کنید.

nokhod
دوشنبه 13 خرداد 1387, 10:34 صبح
بی خیال این مدار منطقی شدیم. حالا بی زحمت بگید مشکل زیر مال چیه:

من از ICSharpCode استفاده کردم ولی موقع رسیدن به خط Buss.Busses خطای MethodCallUsbException was unhandled.

ممنون.

nokhod
دوشنبه 13 خرداد 1387, 10:36 صبح

ممنون.

linux
دوشنبه 13 خرداد 1387, 10:46 صبح

ممنون.
لطف کن کدت را هم اینجا بگذار

sattar_fgh
چهارشنبه 15 خرداد 1387, 16:30 عصر
دوست عزیز شما با یک آی سی رابط مثل ft245 یا ft232 می توانید خیلی راحت کار با usb انجام بدین برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر رجوع کنید:
http://www.ftdichip.com/Projects/FTDIChip-ID.htm
http://www.ftdichip.com/Projects/CodeExamples/CSharp.htm