PDA

View Full Version : ذخیره فیلد تاریخ

Hossein Bazyan
جمعه 03 خرداد 1387, 17:40 عصر
سلام
من سرگرم نوشتن برنامه ای هستم که در بعضی از جداول آن فیلد تاریخ وجود دارد. این فیلد تاریخ همیشه نباید مقدار بگیرید. یعنی میتواند خالی باشد. من دیتابیس رو با اکسس ساختم و در دات نت هنگامی که با insert into میخوام فیلد رو دخیره کنم اگر فیلد تاریخ رو خالی بذارم خطا میده و اگر با صفر پر کنم مقدار سال 1898 و ساعت صفر ذخیره میشه.
بعد که میخوام تاریخ رو بخونم دچار مشکل میشم . آیا راهی هست که فیلد تاریخ رو ذخیره نکنیم یا اینکه تاریخهایی با مشخصات درست رو بخونیم ؟
جون تابع IsDate مقدار 0:00:00 را هم جزو تاریخ حساب میکند.

رضا عربلو
جمعه 03 خرداد 1387, 18:48 عصر
ویژگی Required فیلد تاریخ شما در دیتابیس اکسس تان No است؟

Hossein Bazyan
جمعه 03 خرداد 1387, 21:30 عصر
ویژگی Required فیلد تاریخ شما در دیتابیس اکسس تان No است؟
سلام
بله !

baran_mehr
جمعه 03 خرداد 1387, 23:09 عصر
سلام عزیزم.
یه پیشنهاد دارم...از بین صحبت هاتون برمیاد که زیاد نوع این فیلد براتون اهمیت نداره و بیشتر براتون انجام عملیاتش مهمه...من پیشنهاد میکنم که این فیلد رو از نوع text در نظر بگیرید و برای اینکه بدونید دارید تاریخ رو درست وارد میکنید برای کاربر محدودیت بزارید.
به این صورت که از سه کمبوباکس برای گرفتن سال و ماه و روز استفاده کنید .اینجوری هم میتونید براش پیش فرض تعیین کنید و هم میتونید جزو گذینه های انتخابی برای کاربر مقداری رو جهت خالی گذاشتن اون تعیین کنید.و درنهایت با به هم چسباندن متن هر سه کمبوباکس به علاوه علامت ( / ) یک تاریخ را وارد دیتابیس خود کنید.
امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم.موفق باشید و پیروز