PDA

View Full Version : ارسال پارامتر به rave report

darya_22222
جمعه 03 خرداد 1387, 21:10 عصر
چطوری می توان مقدار یک edittextرا از فرم دلفی به صفحه گزارش در rave report ارسال کرد .

farideh_en
شنبه 01 تیر 1387, 16:09 عصر
سلام
یه متغیر تعریف کن و محتوا edittext رو داخل اون قرار بده

from_jd2:Edit1.Text;
with RvProject1 do
begin
open;
SetParam('FromDate2',from_jd2);
Execute;
end; //
این قسمت
SetParam('FromDate2',from_jd2); محتوای editرو داخل پارامتری به نام 'FromDate2 قرار میده .خوب حالا برنامه rave رو اجرا کنین
سمت راست بر روی اسم page که پیش فرض page 1 هست کلیک کنین و از بخش property گزینه parametersرا انتخاب کنین و اسم پارامتری که داخل برنامه بود که در این جا FromDate2 بود بنویسین و Ok . یه عنصر DataText رو صفحتون فرار بدین و قسمت مشخصات گزینه DataField کلیک کنین حالا قسمت DataText پنجره ظاهره شده این کد
Param.'FromDate2' را بنویسین امیدوارم که مشکلتون حل بشه 2 تا عکسم از برنامه rave گذاشتم که کمکتون کنه.

farideh_en
یک شنبه 02 تیر 1387, 07:42 صبح
اینم آموزش Rave که برا شرکت اندیشه پرور پارس باستان هست

arkia
پنج شنبه 01 اسفند 1387, 01:19 صبح
سلام دوستان عزیز و گرامی. چجوری میتونم یک عکس (bitmap) مثلا آرم رو از یک فایل (نه از دیتا بیس) وارد گزارش کرد؟؟ من این رو برای درج آرم (که قابل تغییر در برنامه است ) گوشه فاکتور می خوام . با تشکرات فراوان :خجالت:

Cave_Man
پنج شنبه 01 اسفند 1387, 13:48 عصر
از ابزار های گزارشگیری یکه این مورد رو پشتیبانی میکنن استفاده کن....مثل FastReport

arkia
پنج شنبه 01 اسفند 1387, 13:57 عصر
حالا شاید یکی مثل ما پیدا بشه که فقط با Rave پروژه هاشو انجام میده و فقط اون رو بلده :ناراحت: اگه شما این اطمینان رو به من بدید که این کار رو نمیشه با Rave انجام داد من میرم سراغ یه کامپاننت دیگه.

salmarmin
سه شنبه 17 شهریور 1388, 15:18 عصر
وقتي در rave report تعداد رو ستون رو به بيشتر از يكي تغيير مي ديم چطوري ميشه databand رو راست به چپ كرد؟