PDA

View Full Version : سوال: تغيير DATA TYPE بوسيله كدهاي VB

ehsan_y
شنبه 04 خرداد 1387, 07:55 صبح
سلام
روي يك برنامه دارم كار مي كنم كه هرچند وقت يك بار به اجبار بايد كاربر يك فايل رو از اكسل IMPORT كنه . فيلدي كه توي اون كد افراد نوشته شده و فيلد ارتباطي هست موقع ورود به اكسس تبديل به TEXT ميشه در حالي كه نياز دارم NUMBER باشه .
آياد VB اين امكان رو داره كه DATA TYPE رو عوض كنه ؟ اگه داره لطفاً كدها رو برام بذارين .
توي سايت هاي غير ايراني سرچ كردم راهي پيدا نكردم بعضي ها هم نظرشون اينه كه يه تيبل جديد ساخته بشه و اطلاعات كپي بشه ولي نمي خام اين كارو كنم .

amirzazadeh
شنبه 04 خرداد 1387, 12:53 عصر
سلام
روي يك برنامه دارم كار مي كنم كه هرچند وقت يك بار به اجبار بايد كاربر يك فايل رو از اكسل IMPORT كنه . فيلدي كه توي اون كد افراد نوشته شده و فيلد ارتباطي هست موقع ورود به اكسس تبديل به TEXT ميشه در حالي كه نياز دارم NUMBER باشه .
آياد VB اين امكان رو داره كه DATA TYPE رو عوض كنه ؟ اگه داره لطفاً كدها رو برام بذارين .
توي سايت هاي غير ايراني سرچ كردم راهي پيدا نكردم بعضي ها هم نظرشون اينه كه يه تيبل جديد ساخته بشه و اطلاعات كپي بشه ولي نمي خام اين كارو كنم .
دوست من از كد زير توي يك باتون ميتوني استفاده كني

Sub sChangeDataType()
Dim cnn As ADODB.Connection
Dim strSQL As String
Set cnn = CurrentProject.Connection
strSQL = "ALTER TABLE [Employees] ALTER COLUMN Extension int"
cnn.Execute strSQL
End Sub

به جاي مقادير قرمز رنگ به ترتيب اسم جدول و نام فيلد رو قرار بده(من نوع فيلد رو به intتغيير دادم .شما بسته به نيازتون ميتونيي دسيمال يا دابل قراربدين)

مهدی قربانی
شنبه 04 خرداد 1387, 13:19 عصر
سلام
اينم يه روش ديگه با VBA ( پيشنهادي مايكروسافت ) .
پست شماره 25 تاپيك زير :
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=87658&page=3