PDA

View Full Version : تشخيص روز و دادن خاصيتي مشخص به ليبل آن

mohammadsaleh
شنبه 04 خرداد 1387, 14:32 عصر
دوستان اين نمونه تقويم فارسي كه خودم تا حالا تو اكسس نديده بودم رو از رو نمونه ديگه باز سازي كردم . براي تاريخ هم از shamsi.dll استفاده كردم . تو رويداد on current فرم براي اينكه روز رو برجسته كنم 42 خط كد مشابه نوشتم . چطور ميشه با يك حلقه يا دستور ديگه اينكار رو كرد . و مثلا هم فونت آن بولد بشه و هم ليبل آن رنگ ديگه .

اگه بخواهيم با كليك بر روي روز تاريخ متناظر ميلادي و قمري رو نشون بديم چه دستوري بايد بنويسيم.

چطور ميشه با گذاشتن دكمه هاي فرمان به ماه ها يا سالهاي بعد يا قبل رفت .

در ضمن براي دوستاني كه تازه كارند اين رو اضافه كنم كه ابتدا فايل dll رو در system32 كپي و بعد از رجيستر برنامه رو باز كنند.

در ضمن يك فايل كوچولو گذاشتم كه به سادگي فايل هاي dll و ocx رو مي تونيد با آن رجيستر كنيد.

من علمني حرفا فقد صيرني عبدا. امام علي عليه السلام.

mohammadsaleh
دوشنبه 06 خرداد 1387, 07:55 صبح
دوستان اگه ممكنه كمك فكري خود رو شامل حال اينجانب بفرمايند.
همچنان منتظر نظرات سودمند شما هستم.

shaghaghi
شنبه 11 خرداد 1387, 07:00 صبح
... تو رويداد on current فرم براي اينكه روز رو برجسته كنم 42 خط كد مشابه نوشتم . چطور ميشه با يك حلقه يا دستور ديگه اينكار رو كرد . و مثلا هم فونت آن بولد بشه و هم ليبل آن رنگ ديگه .
سلام
بجای کدهای مشابه این کدها را در Form_Current وارد کنید:

Dim ctl As Control
For Each ctl In Me.Form
If left(ctl.Name, 3) = "day" And TypeOf ctl Is Label Then
If ctl.Caption = Val(Text132) Then
ctl.FontBold = True
Exit For
End If
End If
Next

اگه بخواهيم با كليك بر روي روز تاريخ متناظر ميلادي و قمري رو نشون بديم چه دستوري بايد بنويسيم. چطور ميشه با گذاشتن دكمه هاي فرمان به ماه ها يا سالهاي بعد يا قبل رفت .

یک نمونه تابع تبدیل تاریخ قمری پیدا کردم اما اطلاعات غلط می داد، مورد کامل و بی نقصی تابحال ندیدم (خصوصا اینکه تشخیص روز اول و آخر ماه به وضعیت هلال وابسته است)
قرار دادن دکمه ی فرمان به ماه یا سال قبل و بعد، تکنیکی خاصی نیاز ندارد ، نمونه کاملی برای توابع تاریخ شمسی و تبدیل آن در بخش Vb دیده بودم اگر لینکش را پیدا کردم می گذارم، شما هم جستجو کنید، این بخش از کار، چندان پیچیده ای به نظر نمی رسد

HAMRAHSOFT.IR
جمعه 10 آبان 1387, 13:32 عصر
-1ميشه با نتخاب هريك از تاريخ هاي كه درا اين فرم هست معاد اون در يك تكس باكس بياد
2-ميشه با كليد بروي هرك از تاريخ ها شرحي براي اون بنوسيم و به عنوان رسيد ازش استفاده كرد