PDA

View Full Version : سوال: یک سوییچ دو صفحه ای با آژاکس

amirepsilon
شنبه 04 خرداد 1387, 18:26 عصر
سلام

فکر کنید دو صفحه داریم (Top)

و میخوایم بین این دو صفحه با آژاکس سوییچ کنیم.

یعنی در واقع قسمت تاپ دست نمیخوره و فقط اون محتویات وسط (بایه لودینگ) عوض میشه.

لطفا کمکم کنید

یا علی

sweb
شنبه 04 خرداد 1387, 19:46 عصر
نمی دونم منظورتو تا چه حد فهمیدم ولی خب واسه این کار میتونی اطلاعات رو به سرور بفرستی بعد از ذخیره سازی موقت صفحه جدیدتو بار گذاری کنی! یا اینکه اطلاعات خودتو در کوکی مرورگر کاربر با استفاده از جاوااسکریپت ذخیره کنی بعد صفحه جدید رو بارگذاری کنی.

amirepsilon
دوشنبه 06 خرداد 1387, 08:17 صبح
کدشو میخوام

echoes
دوشنبه 06 خرداد 1387, 13:05 عصر
دیدم ولی متوجه منظورتون نشدم

1Designer
شنبه 11 آبان 1387, 05:28 صبح
توی دیتابیس چطوری میشه این مقادیر موقتی فیلدهای چند صفحه ای رو ذخیره کرد! به طوری که اگه کاربر وسط کار منصرف شد اطلاعات اضافی توی دیتابیس نمونه!؟ و آیا میشه اطلاعات موقتی فرمها و فیلدهای صفحه اول را در سیشن ذخیره کرد؟

cybercoder
شنبه 11 آبان 1387, 09:47 صبح
شما باید از PHP رو همراه با Ajax استفاده کنید بنابراین برید یاد بگیرید!
بارها گفته شده که اینجا آموزشگاه نیست بلکه انجمنه نمی دونم چرا این رو درک نمی کنید

narsic
شنبه 11 آبان 1387, 18:02 عصر
بارها گفته شده که اینجا آموزشگاه نیست بلکه انجمنه نمی دونم چرا این رو درک نمی کنید
بهترین جواب

narsic
شنبه 11 آبان 1387, 18:05 عصر
توی دیتابیس چطوری میشه این مقادیر موقتی فیلدهای چند صفحه ای رو ذخیره کرد! به طوری که اگه کاربر وسط کار منصرف شد اطلاعات اضافی توی دیتابیس نمونه!؟ و آیا میشه اطلاعات موقتی فرمها و فیلدهای صفحه اول را در سیشن ذخیره کرد؟
از تابع زمان استفاده کنید پس از یک گذشت یک زمان خاص اطلاعات زمان گذشته رو حذف کنید .
موفق باشید

sama01
شنبه 11 آبان 1387, 19:44 عصر
آیا استفاده از Ajax ضروری است؟ اگر اطلاعاتی که در صفحه‌ی دوم دارید بستگی خاصی به اطلاعات صفحه‌ی اول ندارد، پیشنهاد می‌کنم اصلا سمت Ajax نرید. سری که درد نمی‌کنه را چرا باید دستمال بست؟

اگر هم نیاز به استفاده از Ajax است، تا چه اندازه با این تکنیک آشنایی دارید؟ اگر آشنایی دارید که سوال‌تان بی مورد است. ولی اگر آشنایی ندارید، پیشنهاد می‌کنم ابتدا در بخش‌های مربوطه در همین فروم و نیز در اینترنت اطلاعات اولیه را کسب کنید و بعد سوال دقیق‌تان را بپرسید.

لطفا از کسی کد نخواهید. سوال بپرسید و جواب بگیرید. این‌جا را با هدف رفع اشکال مورد استفاده قرار بدید. قرار نیست هر کس بیاد این‌جا پروژه تعریف کنه و درخواست کد بده.

امید امرایی
شنبه 11 آبان 1387, 21:01 عصر
شما این بنده خدا رو دارید از دنیای وب فراری می دید. یک بار جناب cybercoder (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=8250) به ایشون تذکر دادن . دیگه مته به خشخاش نزارید. قرار نیست هر کسی بخصوص مثل ایشون که تازه وارد هم هستند همه قواعد و قوانین رو بدونن . شکر خدا مدیر هم که در شرف انتصاب هستن.

شما خودتون هم درست فرمودین. در هر صورت (چه با ای جکس و چه بی ای جکس) صحیح نیست اطلاعات موقت به دیتابیس برن. این کار باید در پایان انجام بشه. از هر روشی که استفاده می کنید باید تا تایید نهایی اطلاعات رو در نشست (Session) و یا کوکی (Cookie) ها قرار بدید

موفق باشید

cybercoder
یک شنبه 12 آبان 1387, 13:54 عصر
ببینید ایشون راهنمایی شدند یک بار توسط sweb تا حدودی در پست دوم راهنمایی شدند اما پست بعدیشون رو ببینید:

کدشو می خوام

در ضمن دلیل این که بنده گفتم آژاکس اینه که سوالشون در این مورد بوده!
در ضمن تاریخ عضویت ایشون رو ببینید! یعنی واقعا عرف سایت رو نمی دونن؟

1Designer
یک شنبه 12 آبان 1387, 13:55 عصر

من درک نمیکنم!:عصبانی: یک کاربر تازه وارد از کجا بدونه که تو بارها چی گفتی!؟
اینجا مگه اسمش برنامه نویس نیست؟ بعد مگه من کد خواستم منم خواستم رفع اشکال بشه!
این چه برخوردی است!

-----
من نه پروژه تعریف کردم و نه درخواست کد دادم فقط یک راهنمایی خواستم. این رفتارتون خیلی عجیبه واقعا! رفتارتون توهین آمیز بود.

اتفاقا برنامه من با phpو AJAX نوشته شده و قصد دارم اون رو به صورت چند صفحه ای در بیارم. با آجاکس اشنایی دارم ولی میخواستم روش معمول این کار رو بدونم مگه عیبی داره یا این ضرری به شما میزنه! خوب حداقل جواب نمیدهید توهین نکنید! مثل این میمونه که قبلا عقده این سوالات رو داشته اید و این طوری باهاتون برخورد کردن!

من تا صفحه 40 این بخش همه تاپیک ها رو دیدم و جستجو کردم که به این تاپیک مرتبط با سوالم رسیدم تا نکنه یه وقت یه تاپیک جدید بزنم و یکی بیاد بگه تاپیک تکراری و قبلا بحث شده!

سوال من کاملا روشن بود و نه احتیاج به ذکر کد بود و نه یک پروژه!!!!!!!!!!!!!!!! فقط میتونستین یک راهنمایی کنید یا هیچی نگید.

مشکل من این بود که فرم چند صفحه ای داشتم و می‌خواستم اطلاعات هر صفحه رو که گرفتم بعد صفحه بعدی(متناسب با نوع درخواست از صفحه اول) را از طرف سرور بفرستم برای کلاینت به جای صفحه قبلی و در پایان همه اطلاعات جمع آوری شده از کل صفحات را جمع و یکجا ذخیره سازی کنم. یعنی هر مرتبه تنها یک صفحه از سرور برای کاربر فرستاده شود و مشکل من این بود که اطلاعات صفحه قبلی را چگونه نگهداری کنم تا نابود نشود و در آخر کار از آن استفاده شود.

من میدونم که اطلاعات یا باید در کلاینت یا در سرور ذخیره شود و این هم خیلی بی معنی است که "باید از PHP رو همراه با Ajax استفاده کنید". خوب ما اگه نیاز داریم که کل صفحه لود مجدد نشه و سرعت بالاتر بره از آجاکس استفاده می‌کنیم وگرنه استفاده نکردن از آجاکس هم همین مشکل ذخیره داده های قبلی رو داره! مگه غیر اینه یا را حل دیگه ای وجود داره!؟

1Designer
یک شنبه 12 آبان 1387, 14:09 عصر
ببینید ایشون راهنمایی شدند یک بار توسط sweb تا حدودی در پست دوم راهنمایی شدند اما پست بعدیشون رو ببینید:

در ضمن دلیل این که بنده گفتم آژاکس اینه که سوالشون در این مورد بوده!
در ضمن تاریخ عضویت ایشون رو ببینید! یعنی واقعا عرف سایت رو نمی دونن؟

پس باید پست ایشون رو نقل قول میکردی که کد میخواسته نه پست من رو و در ضمن این دلیل نمیشه که تاریخ عضویت رو ملاک بر دونستن قوانین قرار بدید چون یکی مثل من مدتها قبل ثبت نام کرده و حالا دوباره گذرش به اینجا افتاده...
تازه انجمنها رو تاسیس میکنن برای گفتگو و رفع اشکال و راهنمایی
برای یک کاربر زبون نفهم و آماده خور که حتی کد هم بهش بدیم باز هزارتا اشکال داره و نمیتونه ازش استفاده کنه نباید کاری کرد ولی برای من که نه کد آماده خواستم و نه درخواست پروژه کردم و فقط یک راهنمایی خواستم این بسیار برخوردنده است که جواب یکی دیگه رو بهم بدن. اصلا باید یک تاپیک جدید میزدم و این همه وقت برای جستجوی این تاپیک بیخود و مربوط نمیزاشتم.

cybercoder
یک شنبه 12 آبان 1387, 14:25 عصر
من درک نمیکنم! یک کاربر تازه وارد از کجا بدونه که تو بارها چی گفتی!؟
اینجا مگه اسمش برنامه نویس نیست؟ بعد مگه من کد خواستم منم خواستم رفع اشکال بشه

تاریخ عضویتتون نشون می ده که تازه وارد نیستید.
اسم اینجا رو بالاش نوشته انجمن ...
بله کد خواستید!

رفتارتون توهین آمیز بود.

در این مورد قبلا بارها گوشزد شده به همه

ولی میخواستم روش معمول این کار رو بدونم مگه عیبی داره

شما کدش رو خواستید نه روش معمول کار رو شما Solution رو خودتون نوشتید و کدش رو خواستید کاملا روشنه

من تا صفحه 40 این بخش همه تاپیک ها رو دیدم و جستجو کردم که به این تاپیک مرتبط با سوالم رسیدم تا نکنه یه وقت یه تاپیک جدید بزنم و یکی بیاد بگه تاپیک تکراری و قبلا بحث شده!

درست جستجو نکردید:
http://barnamenevis.org/forum/archive/index.php/t-25865.html
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=47413&highlight=ارسال+صفحه
و ...

مثل این میمونه که قبلا عقده این سوالات رو داشته اید و این طوری باهاتون برخورد کردن!

می تونی search کنی ، نشنیده می گیرم

موفق باشید

sama01
یک شنبه 12 آبان 1387, 15:03 عصر
ظاهرا یک سوء تفاهم صورت گرفته.
بنده و جناب cybercoder (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=8250) نسبت به سوال کسی که تاپیک را باز کرده بود واکنش نشان دادیم. در حالی که ظاهرا تاپیک قدیمی بوده و کاربر دیگری آن را دوباره فعال کرده. (البته با سوال دیگری که شاید ارتباط زیادی با سوال اولیه ندارد)
نمی‌دانم چرا 1Designer (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=48443) این طور واکنش نشان دادند. در حالی که کوچک‌ترین اشاره‌ای به سوال ایشان در پست‌های ما نشده بود. ما توهینی نکردیم. ولی متاسفانه ایشان به صراحت توهین کردند.

در مورد سوالتون باید بگم که من در یک نمونه کار، به دلیل این‌که اطلاعات صفحه‌ی دوم بستگی به داده‌های صفحه‌ی اول نداشت، عملا دو صفحه‌ی مجزا نساختم. بلکه در یک صفحه و در دو Div جداگانه نوشتم که توسط جاوااسکریپت بین صفحات جابجایی صورت می‌گرفت. خیلی هم خوب کار می‌کرد.
ولی اگر ضرورت داشته باشه که از دو صفحه استفاده بشه، اطلاعات باید در جایی مثل کوکی یا سشن ذخیره بشه. اگر این اطلاعات حساسه، مسلما به لحاظ امنیتی به‌تره در سشن نگهداری بشه.