PDA

View Full Version : نمایش اعداد فارسی در RAVE REPORT

shahram_n
یک شنبه 25 مرداد 1383, 22:21 عصر
لطفا در مورد نمایش اعداد در rave report توضیح دهید ... در دلفی 6 و QUICK REPORT براحتی میتوانستیم BDIMODE را ست کنیم تا اعداد را فارسی نمایش دهد ولی در دلفی 7 و rave اینطور نیست ..
ارادتمند .... شهرام نیلوفری ...

shahram_n
دوشنبه 26 مرداد 1383, 22:46 عصر
جواب این سوال برای من ارزش زیادی دارد ... لطفا پاسخ دهید ...
راستی .. یه زمانی من از اعضای Barnamenevis.com بودم ... شاید قدیمیا منو بیاد بیارن ...
ارادتمند ... شهرام نیلوفری ... :flower: :heart:

b_mohammadpoor
سه شنبه 27 مرداد 1383, 13:07 عصر
میتونی برای فارسی کردن اعداد در Rave از Regional setting در کنترل پنل استفاده کنی :wink:

arshia_
سه شنبه 27 مرداد 1383, 16:18 عصر
میتونی برای فارسی کردن اعداد در Rave از Regional setting در کنترل پنل استفاده کنی
حرف دوستمون درسته
توی اونجا به جای عبارت context از عبارت national در ویندوز ایکس پی یا hindi در ویندوز 98 استفاده کن...

shahram_n
پنج شنبه 29 مرداد 1383, 01:20 صبح
این جواب شما کاملا صحیح .. اما یک اشکال عمده که دارد اینست که :
1- تمام اجزا ویندوز که شامل اعداد و ارقام میباشد فارسی میشود .. مثلا ساعت و ماشین حساب ویندوز .
2- با تحویل برنامه به مشتری هر بار باید او را وادار به تغییرات در Regional Setting کرد تا زبان اعداد او فارسی شود ... در حالیکه در Quick Report اینطور نیست و فقط گزارشات برنامه بصورت فارسی نشان داده میشود ...
از عزیزان دیگ سایت خواهشمند است نظر تخصصی تر ارایه دهند ..
ممنون .............

بابک زواری
پنج شنبه 29 مرداد 1383, 19:33 عصر
از فونتهای مخصوص این کار استفاده کن مثل ttahoma.ttf توی سایت بگردی پیداش میکنی

yhakzar
سه شنبه 22 شهریور 1390, 15:13 عصر
با سلام خدمت همه دوستان
برای نمایش اعداد به صورت فارسی در نرم افزار rave report بهترین کار به این صورت می باشد که ابتدا یک Fontmaster بر روی صفحه قرار بدین ، سپس یکی از فونت های s را به آن اختصاص دهید. همانطور که می دونید زمانی که فونت های فارسی را نصب می کنید نظیر nazanin یک فونت symbol هم نصب می شود که به صورت مثلا nazanin_s وجود دارد و کافی هست تنها برای fontmasterاز فونت های symbol استفاده کنید. در ادامه می تونید خاصیت font مربوط به عناصر را به fontmaster اشاره دهید.
موفق باشید.....