PDA

View Full Version : فیلتر کردن و چگونگی چاپ ان توسط crystalReport

arshia_1979
دوشنبه 06 خرداد 1387, 08:15 صبح
من وقتی sql خودم رو فیلتر می کنم و بر روی یک دیتاگرید نمایش می دهم چطور می تونم فقط اطلاعات فیلتر شده رو توسط کریستال چاپ کنم (کریستالی که ساختم همه بانک رو چاپ می کنه)

reza6384
دوشنبه 06 خرداد 1387, 16:06 عصر
من دقیقا نمی دونم چجوری باید اینکارو کرد ، اما برای اینکه جدول شما با یک یا چند فیلدش فیلتر بشه باید RecordSelectionFormula بنویسی.

Imports CrystalDecisions.CrystalReports.Engine
'------------------------------------------------------------------
Dim MyReport As New ReportDocument
MyReport.Load("CrystalReportFilePath")
Dim Formula As String = "{MyTable.MyField} = ' Ali ' "
MyReport .RecordSelectionFormula = Formula
Dim FRV As New FrmReportViewer
FRV.CRV1.ReportSource = UnloadVerificationReport
FRV.Text = "My Report"
FRV.Refresh()
FRV.Show()

توضیح : FRV یک فرمه که روش یک Crystal Reports Viewer با نام CRV1 قزار دادم.

arshia_1979
پنج شنبه 09 خرداد 1387, 00:51 صبح
من یه چیزایی رو سرچ کردم اینکه یه دیتا تیبل بسازیم و نتیجه جستجو رو در ان بریزیم و بعد کریستال ریپورت رو به اون وصل کنیم ولی موفق نمیشم کسی هست راهنمایی کنه و یه مثال رو بزاره

علیرضا مداح
پنج شنبه 09 خرداد 1387, 08:45 صبح
سلام دوست عزیز
1)یک کوئری از دیتابیس بگیرید و نتایج را در شیء DataSet/DataTable/IDataReader قرارداده و سپس از متد SetDataSource مربوط به شیء ReportClass که ورودی آن یک شیء از نوع DataSet/DataTable/IDataReader میباشد ، استفاده نمایید (Recommended)
2) از پروپرتی RecordSelectionForumula مربوط به شیء ReportClass استفاده نمایید ،/

arshia_1979
پنج شنبه 09 خرداد 1387, 14:57 عصر
دوست عزیز :
چون من تازه کارم و هنوز معلوماتم زیاد نیست اگه مقدور است شما این مطلب رو به صورت آموزش و مرحله به مرحله توضیح بدید به فرض چطوری کوری می گیریم و از کجا و همین طور الی آخر با تشکر

علیرضا مداح
پنج شنبه 09 خرداد 1387, 16:42 عصر
برای راه اول :
Crystal Reports for Visual Studio 2005 - Data Connectivity Tutorials (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms227662(VS.80).aspx)
برای راه دوم :
Selection Formulas Runtime Customization (http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/aa290056(VS.71).aspx?url=/library/en-us/ShellCC/platform/shell/reference/ifaces/icredentialprovider/icredentialprovider.asp?frame=true)