PDA

View Full Version : کسی یه مثال از sql server را vb داره

meysam39
دوشنبه 26 مرداد 1383, 18:21 عصر
سلام
میشه مختصرا بگید sql server چطوریه
یعنی چطوری میشه جدول طراحی کرد و تو vb از اون استفاده کرد
من تا حالا فقط از اکسس استفاده کردم
اگه ممکنه یه مثال ویژوال بیسیک که از sql server استفاده میکنه هم بذارید
خیلی ممنون

jannati
سه شنبه 27 مرداد 1383, 08:02 صبح
خوب شما اول باید sqlserverرو نصب کنید.حالا در قسمت مربوط به خودتون روی مثلا tableکلیک راست کنید و گزینه NEW TABLEرا انتخاب کنید و بعد فیلدها و نوعشان را تعریف کنید.برای نوشتن کد هم اگر از adodcاستفاده می کنید کافیه در قسمت providerاون sql server را انتخاب کنید و در صفحه بعدش جدولتونو.البته من خیلی خیلی خلاصه گفتم.به شما پیشنهاد میکنم جزوه آقای مهندس نصیری را که در مورد asp.netاست و در بخش کتابخانه وجود دارد بگیرید و بخش BASICفصل 6و7 اونو بخونید.sql serverرا به طور کامل از ابتدا توضیح دادند.حتما به شما کمک زیادی خواهد کرد.

meysam39
سه شنبه 27 مرداد 1383, 11:49 صبح
خیلی ممنون
ولی من با vb کار میکنم نه asp
این کارهایی که گفتید رو هم کردم
اما حالا که جدول رو ساختم میشه بگید چطوری تو vb ازش استفاده کنم
من مثالهای زیادی در مورد sql server دارم اما طرز استفادشون رو بلد نیستم
میشه شما یه مثال برام بفرستید
خیلی ممنون

jannati
سه شنبه 27 مرداد 1383, 14:14 عصر
شما یک روی صفحه قرار بدید .بعد روش راست کلیک کنید.حالا در قسمت provider رادیو باتن سومی را انتخاب کنید و در صفحه ای که باز میشود گزینه sql serverرا و بعد هم این ویزارد را ادامه بدید.
متاسفانه الان مثالها در دسترسم نیست.اگه تونستم فردا براتون میفرستم. :wink:

meysam39
سه شنبه 27 مرداد 1383, 19:42 عصر
خیلی ممنون ار راهنمای هاتون
من یک جدول تو sql ساختم (رو دیتابیس کلیک کردم و new table و فیلدا رو مشخص کردم و query رو نوشتم)

حالا این جدول رو دءوری باید ذخیره کنم و چطوری ار تو vb فراخوانی کنم
ا گه چند تا مثال هم که بفرستید خیلی به من لطف کردید

mrhesari.bh
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389, 17:21 عصر
جدا خیلی بده که هیچ کدوم از تایپکا که در این مورد هست به نتیجه نرسیده

saeedzx
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389, 20:17 عصر
دوستان اگر میشه یک سورسی در اختیار ما قرار بدین تا بیشتر از این قسمت درک داشته باشیم

poorhasan
جمعه 24 اردیبهشت 1389, 14:59 عصر
دوستان اگر میشه یک سورسی در اختیار ما قرار بدین تا بیشتر از این قسمت درک داشته باشیم

با سلام
مثل اینکه دوستان از بانک اکسس تو وی بی بیشتر استفاده می کنند تا اس کیو ال نمی دونم چرا؟ ولی هر چی سورس تو این بخش هست با اکسس هست
خوشحال می شیم اگه کسی یه پروژه با اس کیو ال و وی بی اینجا بذاره
امیدوارم خیر دنیا و آخرتو ببینه :خجالت:

xxxxx_xxxxx
جمعه 24 اردیبهشت 1389, 22:41 عصر
تنها تفاوت بین پروژه هایی که دیتابیس اکسس دارند و SQL در ConnectionString است.
در حالت کلی تنها تفاوت همین هست.
در مورد ConnectionString برای SQL هم تاپیک های زیادی هست که به این موضوع پرداخته اند.

look20
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 23:30 عصر
سلام
برای ساخت یک Connection String بدون نیاز به Visual Studio ، به روش زیر عمل می‌کنیم:

یک فایل جدید ایجاد کرده و پسوند آنرا به "udl" تغییر می‌دهیم. (مثلا یک فایل متنی که می شود New Text file.udl)
می‌بینید که آیکون آن تغییر کرد :متفکر:
آنرا باز کنید. پنجره مشخصات Data Link باز می‌شود
برای ایجاد Connection String برای SQL گزینه Microsoft OLE DB Provider For SQL Server را از لبه Provider انتخاب کنید
دکمه Next را زده و یا به لبه Connection بروید
از این قسمت تمامی مشخصه‌های ارتباط را می‌توانید تعیین کنید
بعد از مشخص کردن تمامی پارامتر‌های مورد نیاز دکمه Test Connection را برای اطمینان از درستی آن بزنید. اگر همه چیز درست است پنجرا را ببندید
حال فایلی که ابتدا ایجاد کردید را با Notepad باز کنید.

‍Connection String درون فایل ایجاد شده است.(البته این ارتباط برای OLE DB است که می توانید این قسمت را حذف کنید)
اگر از User و Password استفاده می‌کنید، تیک Allow Saving Password را بزنید تا پسورد در فایل ذخیره شود. __________________

look20
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 23:33 عصر
اینم یه صفحه که توش قشنگ انواع کانکشن ها رو گفته
http://www.connectionstrings.com/sql-server#p6

M.T.P
پنج شنبه 30 اردیبهشت 1389, 19:12 عصر
جزوه آقای مهندس نصیری را که در مورد ASP.NETاست و در بخش کتابخانه وجود دارد بگیرید و بخش BASICفصل 6و7 اونو بخونید.sql serverرا به طور کامل از ابتدا توضیح دادند.

دوست من آدرس سوزن تو انبار کاهه ، جستجو هم که هیچی ، کسی لینک نداره؟