PDA

View Full Version : سوال: چرا دو نوع پروژه‌ى وب داريم؟ ( VS2005 )

SabaSabouhi
چهارشنبه 08 خرداد 1387, 14:30 عصر
با سلام
ظاهراً در VS2005 به دو طريق مى‌شه WebSite و يا WebService ايجاد كرد، خواهش‌مندم دوستانى كه مى‌دونن بگن فرق اين چيه؟

1. File~New~Project و انتخاب گزينه‌ى ASP.NET Web Application
2. File~New~WebSite و انتخاب گزينه‌ى ASP.NET Web Site

و به همين ترتيب براى Web Service.

صبا صبوحى

پ.ن: نسخه‌اى كه من دارم Team Suite نسخه‌ى 8 هم‌راه با SP1.0 هست.

twelve
چهارشنبه 08 خرداد 1387, 14:40 عصر
من که مورد 1 رو ندارم ، هیچ وقت هم نداشتم ! از کجا آوردیش اینو کلک ؟ P-:
همون شماره 2 برای ایجاد پروژه وب رایجه و همیشه از اون استفاده میشه! (شایدم vs من تقلبیه D-:)

Mahdi.Kiani
چهارشنبه 08 خرداد 1387, 15:58 عصر
همون شماره 2 برای ایجاد پروژه وب رایجه و همیشه از اون استفاده میشه! (شایدم vs من تقلبیه D-:)

در نسخه اولیه ویژوال استودیو دو نوع امکان برای ایجاد پروژه های وب بود
امکان اول که در واقع شماره 1 شما نیز می باشد را اصطلاحا بهش میگن Project-Based Development و امکان دوم را بهش می گن ProjectLess Development

این دو مورد تفاوت هایی نیز دارند. به عنوان مثال برنامه های Project Based هنگام ایجاد یک فایل با پسوند ..csproj براتون ایجاد می کنه که شامل همه فایل های کد شما می باشد و نیز تنظیماتی راجع به debuging برنامه شما نگهداری می کند.
این مدل از پروژه های وب زمانی که پروژه را run می کنید، vs تمامی پروژه شما را در قالب یک اسمبلی کمپایل می کنه

این مدل در VS 2005 به صورت پیش فرض حذف گردید و لی به دلیل نارضایتی بسیاری از توسعه دهند گان مبنی بر اینکه در بسیاری از سناریو ها استفاده از این مدل بهتر می باشد، ماکروسافت نسخه ای را release کرد این مدل نیز به vs2005 اضافه شد ( به همین دلیله که در حالت عادی در VS2005 این گزرینه وجود ندارد)
در واقع ذدر این مدل، پروژه شما precompiled خواهد شد. قبل از اجرای برنامه..
در مدل projectLess برای پروژه شما فایلی به مانند آنچه که در مدل یک گقته شد (فایل پروژه) ، ایجاد نمی گردد. بلکه VS به صورت اتوماتیک تمامی فایل ها و subFolder هایی که در فولدر پروژه شما هست را به عنوان عناصر پروژه شما شناخته و با باز کردن فولدر اصلی برنامه تمامی فایل های شما با باز خواهند شد..
در این مدل از پروژه های وب ، vs به محضی که اولین در خواست، به وب سایت شما وارد گردد، وب سایت شما کمپایل خواهد شد. البته می توان با بکار گیری precompilation سربار ناشی از اولین درخواست را از بین برد

در VS 2008 نیز امکان ایجاد هر دو نوع پروژه مجددا به صورت پیش فرض فراهم شد

Alireza_Salehi
چهارشنبه 08 خرداد 1387, 16:03 عصر
با سلام
ظاهراً در VS2005 به دو طريق مى‌شه WebSite و يا WebService ايجاد كرد، خواهش‌مندم دوستانى كه مى‌دونن بگن فرق اين چيه؟

1. File~New~Project و انتخاب گزينه‌ى ASP.NET Web Application
2. File~New~WebSite و انتخاب گزينه‌ى ASP.NET Web Site

و به همين ترتيب براى Web Service.

صبا صبوحى

پ.ن: نسخه‌اى كه من دارم Team Suite نسخه‌ى 8 هم‌راه با SP1.0 هست.

فرقش اینه:
Purpose of Web Application Projects
The goal of Web application projects is to address some of the feedback we have heard from customers. Some developers find migrating Visual Studio .NET 2003 applications to the new Web site model in Visual Studio 2005 impractical, especially because precompiling (publishing) a Visual Studio 2005 Web site creates multiple assemblies.
The new Web application project type also enables some scenarios where Visual Studio 2005 Web projects are different than in the previous version of Visual Studio. For example, the new model has different semantics for Web subprojects where the subproject is not an ASP.NET or IIS application, but instead feeds its generated assembly to a parent application's Bin folder.
The new project type also provides a model that will feel familiar to developers who do not want to change how they structure their Web projects from how they use Visual Studio .NET 2003 today—for example, they want to continue to use a project file.
The new Web application project type does not replace the Web site project type introduced in Visual Studio 2005, which provides many new features and additional flexibility in how you manage Web applications. Instead, it is an alternative project type that you might choose depending on your requirements and your preferred development workflow. Some developers will find the default Visual Studio 2005 Web site project model natural and easy to use. Other developers will prefer a model in which project resources are defined explicitly (rather than implicitly by simply being in a folder) and in which they have tighter control over their project, and will therefore choose the new Web application project model. Rather than forcing developers to use just one project model, we will support both project models and allow developers to choose whichever Web project model works best for them.

Note Web application projects do not work with Visual Web Developer Express Edition.
منبع (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa730880(VS.80).aspx#wapp_topic2)

VS شما اشکال نداره باید به عنوان یک افزونه نصب کنید.

SabaSabouhi
چهارشنبه 08 خرداد 1387, 16:32 عصر
با سلام
از دوستان كه زحمت كشيدن و پاسخ گفتن سپاس‌گزارم.
يه چيزهايى مشخص شد. حداقل كه اين قطعاً فرق دارن :)
اما به چه دليل(1) به‌تره كه از كدومشون(2) استفاده كنم؟

من قصد Upgrade كارهاى موجودم در VS2003 رو فعلاً ندارم و اگه هم داشته باشم اون‌ها رو بازنويسى مى‌كنم، بنابراين از اين بابت هيچ نگرانى موجود نيست.

آيا صلاح بر اينه كه از NewWebSite استفاده كنم و يا از WebApplicationProject ؟
و آيا براى WebService هم همون عقيده رو دارين؟

صبا صبوحى