PDA

View Full Version : فرمی که برای اولین اجرا فقط اجرا بشه

john smithair
چهارشنبه 08 خرداد 1387, 20:09 عصر
به نام ایزد منان
با سلام
بارها میبینیم که بعضی برنامه ها وقتی برای اولین بار اجرا میشن. یک فرم فقط و فقط همون دفعه اول اجرا میشه.
خوب شاید شما هم به هر دلیلی بخواید یه هم چین فرمی طراحی کنید.حالا میتونه برای گرفتن تنظیمات اولیه برنامه باشه و هر چیز دیگه . میتونید از این سورس استفاده کنید . فقط دقت کنید صفحه ی مورد نظر فقط سری اولی که این سورس رو اجرا میکنید میاد.
امید وارم مفید واقع بشه.
http://upload.iranblog.com/1/1211978907.rar

gdevnb
چهارشنبه 08 خرداد 1387, 23:42 عصر
سلام
در مورد Design Patern تو همین سایت یه سرچ بزنید .

reza6384
پنج شنبه 09 خرداد 1387, 00:48 صبح
من سورس شما رو ندیدم، اما کار ساده ای هست ، مثلا میشه اولین بار که فرم اولیه باز شد یه متغیر Boolean به نام LoadFirstForm رو در Setting گذاشت و بعد از اولین بار Load برنامه اون رو False کرد. اما من یه انتقاد داشتم ، خوب بعضی وقت ها این User بینوا اشتباه می کنه اون تیک رو می زنه یا بر می داره و دیگه راهی برای برگشت نیست که مثلا User بگه آقا پشیمون شدم ، باز هم اون فرم رو نشون بده، البته نه برای فرمی مثل شما، مثلا یه فرم مثل نمایش اطلاعات اولیه یک چیز خاص

علیرضا مداح
پنج شنبه 09 خرداد 1387, 08:57 صبح
سلام دوست عزیز ،
بله ، برای انجام اینکار :
1)میتوانید متغیر Boolean را در یک فایل XML نمایید - که فایل Settings نمونه ای از آن میباشد -
2)میتوانید متغیر Boolean را در یکی از کلیدهای رجیستری ذخیره نمایید ،

در هر دو حالت باید آیتم/کلید ی از نوع Boolean و با نام IsFirstTime و مقدار پیش فرض True قرار دهید و هنگامیکه برنامه اجرا میشود باید مقدار آن را چک کنید و در صورت True بودن عملیات مورد نظر را انجام داده و سپس آن را بر روی False ست کنید ،/