PDA

View Full Version : سوال: چگونگي طراحي قالب براي سايت و استفاده از اون؟

mehrdad_shahian
پنج شنبه 09 خرداد 1387, 12:21 عصر
سلام به همه دوستان
من دارم يه پروژه برنامه نويسي تحت وب مينويسم كه توي طراحي صفحاتش به مشكل برخوردم.
حالا چه مشكلي:اينكه من از طرفي شنيده ام كه براي قرار گيري درست كنترل ها رو صفحه بهتره از جدول ها(Layout->Insert Table) استفاده كنيم و از طرفي كار با جدول ها كمي مشكله چون تا ميري يه طرفش رو دست بزني طرف ديگش به هم ميريزه و به خاطر همين زياد پويايي نداره.
به نظر من سايت هايي كه خيلي از نظر طراحي عالي ميشن ننشستن خودشون علاف چاهارتا جدول بكنن.حتما نرم افزارهايي بوده كه طراحي رو براشون پويا كرده تا تونستن همچين سايتهايي رو طراحي كنن.
تازه يه مشكل ديگه اي كه هست اينه كه وقتي تعداد صفحه هاي ما زياد باشن و نياز به يه قالب واحد داشته باشيم اين يه مقدار غير استاندارده اگه بخواهيم براي تك تكه صفحات جدول و استايل بسازيم(به نظر من حتما يه راه بهتري هم هست)
حالا با اين توضيحات مفصل كسي نرم افزاري سراغ داره كه كار ما رو راه بيندازه؟.
راستي من سايتمو با VB.NET طراحي ميكنم.
-----------------------------------------------------------
تشكر پيشاپيش از همه

Mahdi.Kiani
پنج شنبه 09 خرداد 1387, 14:49 عصر
سلام
نیاز به نرم افزار های خاصی برای طراحی نبست
در حال حاظر بهترین روش طراحی سایت استفاده از div به جای tabel هست و بهره گیری از CSS. البته باید مراقب هم بود. چون همه browser ها اولا هر کدی را پشتیبانی نمی کنند. و بعضا در رندر کردن css ها به گونه ای متفاوت ار یکدیگر رندر می کنند. پس همیشه 3 یا 4 تا بروزر پر مصرف را روی سیستمت داشته باش و اگر می خوای که سایت قوی داشته باشی، سعی کن جوری طراحی کنی که توی همه بروزر ها تا حد امکان ظاهر یکسانی داشه باشه

البته می تونید هم ساییتون را فقط بر اساس IE طراحی کنید و ابتدای سایتتون اون بالا بنویسید که لطفا فقط از IE استفاده گردد :قهقهه::قهقهه::قهقهه: مثل سایت سنجش!!!

در مورد سوال دوم هم نیاز نیست که برای قالب هر صفحه از اول بشینی طراحی کنی.. از master Page ها استفاده کن ( در موردش جستجو کن)

محمدامین شریفی
پنج شنبه 09 خرداد 1387, 15:05 عصر
از این به بعد کوشش کن پرسش هات رو کوتاه بنویسی
دیگر استفاده از جداول برای قالب دهی کل فرم قدیمی شده ، و از css و خصوصیات(dir) کنترل های html ای همچون div استفاده می شود .مثل:dir=left|right .
در ضمن من یک پست دیگه رو همین امروز جواب دادم ، که در مورد پارسی نویسی وبگاه تو همین برنامه نویس بود که میتونی تو همین تالار جستجو کنی و پیداش کنی

Bahram0110
پنج شنبه 09 خرداد 1387, 15:09 عصر
البته می تونید هم ساییتون را فقط بر اساس IE طراحی کنید و ابتدای سایتتون اون بالا بنویسید که لطفا فقط از IE استفاده گردد مثل سایت سنجش!!!

یا سایت بانک ملی :لبخند:

baran_mehr
پنج شنبه 09 خرداد 1387, 15:35 عصر
سلام عزیز دلم.
برای اینکه دیگه از جدول و اینجور چیزا استفاده نکنی یک راه بهت پیشنهاد میکنم که فکر کنم دقیقا دنبال همین باشی.
Layout>>>Position>>>Auto-Position Options>>>Html Disigner>>>Css Positioning
و بعد از قسمت رو برو چک باکس اول رو تیکم بزن و و از کمبوباکس زیر اون گذینه اول رو انتخاب کن.
حالا برو طراحی کن.موفق باشی.

mojniknam
شنبه 11 خرداد 1387, 09:32 صبح
بنظر من بهتر بود این سوال رو توی بخش html مطرح میکردی
اونوقت جواب بهتری میگرفتی
ولی به هر حال من توصیه میکنم برای طراحی قالب از نرم افزار های مختص این کار بهره بگیری (مثل DW)
درمورد بهم ریختی بخاطر استفاده از Div ، باید بگم اگر طراحی با Div رو قوی یاد بگیری و قدرتمند اجرا کنی ، هیچ مشکلی برات پیش نمیاد (مثل تمام سایت های معتبر جهان مثل یاهو ، ماکروسافت و...)

pouran
شنبه 11 خرداد 1387, 09:54 صبح
دوست عزیز بهتر قالبتو داخل برنامه هایی مثل Microsoft Expression Web یا دریم ویور پیاده سازی کنی بعد در vs به کار ببری.

و بهتر از div به جای table استفاده کنی

محمدامین شریفی
شنبه 11 خرداد 1387, 14:56 عصر
دوستم میشه به من بگی چه کمبودی تو vs08 دیدی که رفتی سراغ DW ؟
بگزریم اگه می خواین از web developer به web design برید بهتره 2 تا چیز بگیرید
1.microsoft expresion studio
2.dream weaver(midel east edition) رو تهیه کنید

دوست عزیز بهتر قالبتو داخل برنامه هایی مثل Microsoft Expression Web یا دریم ویور پیاده سازی کنی بعد در vs به کار ببری.

اهل دیار کیش دینداری و آفتاب پیروز باشی

mehrdad_shahian
شنبه 11 خرداد 1387, 21:58 عصر
با سلام خدمت آقاي مجتبي نيكنام و همه دوستان
ابتدا از شما همه دوستاني كه نظرات ارزنده شون رو به من دادن نهايت تشكر را دارم.
بعد ميخواستم بدونم منظور شما از Div چيه.(همون كنترل مربوط به پنل HTML)

Mahdi.Kiani
شنبه 11 خرداد 1387, 23:10 عصر
ميخواستم بدونم منظور شما از Div چيه.(همون كنترل مربوط به پنل HTML)

<div>

</div>

sama01
یک شنبه 12 خرداد 1387, 01:55 صبح
عزیز دل انگیز.
سوال شما مربوط به asp.net نمی‌شه.
لطفا در بخش html سوالتان را مطرح و بحث را دنبال نمایید.

لطفا سایر دوستان هم بحث را دنبال نکنند.

محمدامین شریفی
یک شنبه 12 خرداد 1387, 09:47 صبح
عزیز دل انگیز.
سوال شما مربوط به asp.net نمی‌شه.
لطفا در بخش html سوالتان را مطرح و بحث را دنبال نمایید.

لطفا سایر دوستان هم بحث را دنبال نکنند.
درست میگه موضوع رو به تالار html منتقل کن همه میام از دوباره جوابت رو میدیم

mehrdad_shahian
یک شنبه 12 خرداد 1387, 11:11 صبح
سلام
اين موضوع به تالار HTML انتقال داه شد.
يادتون نره بياد نظراتتون رو بگيدآ

baran_mehr
یک شنبه 12 خرداد 1387, 12:32 عصر
دوست عزیز اگر شما میخواهید اشیا رو راحت از مکانشون جابجا کنید،خیلی ساده میتونید از منو مسیر زیر زو طی کنید:
منو:Layout>>>Position>>>Auto-Position Options>>>Html Disigner>>>Css Positioning
و بعد از قسمت رو برو چک باکس اول رو تیکم بزن و و از کمبوباکس زیر اون گذینه اول رو انتخاب کن.
دیگه دردسر هم نداری و راحت طراحی میکنی.

daffy_duck376
چهارشنبه 15 خرداد 1387, 23:28 عصر
انتقال به اين شكل در مرور گر هاي مختلف با مشكل مواجه ميشه . شما چرا از FRONT PAGE استفاده نمي كني ؟