PDA

View Full Version : سوال: مشکل با RequiredFieldValidator

Ehsan Valinouri
پنج شنبه 09 خرداد 1387, 17:52 عصر
شاید نشه اسمشو مشکل گذاست ولی در هر صورت برای من مشکل ایجاد کرده.
از یه MasterPage استفاده می کنم که در منو هاش از linkButton استفاده کردم. توی یکی از صفحات هم برای 3 تا TextBox از RequiredFieldValidator استفاده کردم. مشکل وقتی پیش میاد که تا وقتی اون 3 تا تکس باکس رو پر نکنم نمی تونم از منوهای مسترپیج استفاده کنم یعنی با کلیک روی اونها هیچ عملی انجام نمیشه مگر اینکه TextBoxها رو پر کنم. البته میدونم این قابلیت این Validator است و مشکل تکنیکی نیست. به نظر شما چه میشه کرد؟ از چه Validator دیگه ای می تونم استفاده کنم که هم عمل Validate مثل RequiredFieldValidator رو انجام بده و هم دسترسی من رو به مسترپیج محدود نکنه؟

Mojtaba_ss
پنج شنبه 09 خرداد 1387, 18:06 عصر
باید خصوصیت validationGroup رو __ برای ولیدیتورها و باتونی که با فشردنش میخواید عمل validation رو انجام بدید__ ست کنید و مقدار این خصوصیت باید براری کنترل های فوق یکی باشه.

Ehsan Valinouri
شنبه 11 خرداد 1387, 21:41 عصر
عمل Validation فقط وقتی انجام میشه که Focus از روی TextBox برداشته بشه و کرسر از تکس باکس خارج بشه. در واقع تا error مربوط به Validator بر طرف نشه اجازه هیچ عملی از جمله کلیک بر روی هر Button ای نمیده

Mojtaba_ss
شنبه 11 خرداد 1387, 22:53 عصر
عمل Validation فقط وقتی انجام میشه که Focus از روی TextBox برداشته بشه و کرسر از تکس باکس خارج بشه. در واقع تا error مربوط به Validator بر طرف نشه اجازه هیچ عملی از جمله کلیک بر روی هر Button ای نمیده

درسته + هنگامی که اکشنی اتفاق میفته.
validation group مربوط به linkbutton ها رو باهم(یک مقدار قرار بدید) و validationgroupهای سه validator رو بهمراه button یک مقدار دیگه قرار بدید.

Ehsan Valinouri
یک شنبه 12 خرداد 1387, 15:28 عصر
درسته + هنگامی که اکشنی اتفاق میفته.
validation group مربوط به linkbutton ها رو باهم(یک مقدار قرار بدید) و validationgroupهای سه validator رو بهمراه button یک مقدار دیگه قرار بدید.

ممنوم از راهنمائیت دوست عزیز بذار بهتر برات توضیح بدم. LinkButton هایی که گفتم در واقع منوی سایت من رو تشکیل میدن که در MasterPage قرار گرفتن. اون تکس باکس ها هم در صفحه ای که برای اضافه کردن مطلب ایجاد شده قرار دارند و با زدن دکمه تائید text موجود در تکس باکس ها در دیتابیس insert میشه. تنها چیزی که من میخوام اینه که بعد از ورود به این صفحه مثلا پشیمون بشم و نخواهم تکس باکس ها رو پر کنم و بدون اینکه از من بخواد اون تکس باکس ها رو پر کنم با کلیک بر روی linkButton ها که در masterpage هستند به جایی که میخوام Navigate کنم. حالا با این توضیحات بازم به روشی که شما فرمودید عمل کنم؟

m.hamidreza
یک شنبه 12 خرداد 1387, 17:40 عصر
ببین لینک باتن ها یه Property به نام CauseValidation دارن اگه داره کافیه اونو False کنی دیگه Validation ها واسه اون Button کار نمیکنه ...