ورود

View Full Version : سوال: شماره ردیف در Query

dadsara
شنبه 11 خرداد 1387, 08:50 صبح
با سلام خدمت همه دوستان :
آیا می توان در Query یک ستون ردیف ایجاد کرد

karmand
شنبه 11 خرداد 1387, 12:24 عصر
SELECT tbl_tmp.auton, DCount("auton","tbl_tmp","auton<=" & [auton]) AS RADIF
FROM tbl_tmp
ORDER BY tbl_tmp.auton;

dadsara
شنبه 11 خرداد 1387, 14:48 عصر
باسلام
ضمن تشکر از شما
کد فوق را اعمال نمودم ولی متاسفانه تمام ردیف ها صفر است چنانچه زحمتی نیست در فایل ضمیمه راهنمائی نمائید.

مهدی قربانی
شنبه 11 خرداد 1387, 23:01 عصر
سلام
دوست عزيز با اجازه دوست خوبم جناب karmand‌ با يد عرض كنم شما عمكرد اون كد Sql كه ايشون زحمت كشيدن رو فكر مي كنم متوجه نشديد منظور ايشون قرار دادن يك فيلد AutoNumber در جدول و بعد استفاده از اون در كوئري و در قالب تابع Dcount بود كه شما جور ديگه اي از اين تابع استفاده كرده بوديد من نمونه شما رو اصلاح كردم اگر دقت كنيد متوجه اشكال قبلي ميشين .

dadsara
یک شنبه 12 خرداد 1387, 07:59 صبح
باسلام
ضمن تشکر از جنابعالی و دیگر دوستان :
دوست عزیز از کد فوق زمانی می توان استفاده نمود که از Sort نخواهیم استفاده نمائیم
همانگونه که در فایل ضمیمه مشاهده می فرمائید چنانچه براساس نام عضو مرتب شوند شماره ردیف بهم می خورد.

ehsan_y
دوشنبه 13 خرداد 1387, 07:24 صبح
سلام اينو ببين حتما بدردت مي خوره . البتخ مال من نيست از قسمت ديتابيس ها و برنامه هاي كاربردي دانلود كردم .

dadsara
دوشنبه 13 خرداد 1387, 07:39 صبح
باتشکر از شما دوست عزیز
ولی روش فوق نیز مثل قبلی است ، تنها زمانی کاربرد دارد که از عمل Sort استفاده ننمائیم.

مهدی قربانی
دوشنبه 13 خرداد 1387, 23:06 عصر
سلام
اين شماره رديف رو حتماً بايد در كوئري داشته باشيد يا اينكه در فرم هم بكار شما مياد ؟

dadsara
یک شنبه 19 خرداد 1387, 14:41 عصر
ضمن تشکر از جنابعالی :
در صورتی که در کوئری لطف کنید ممنون می شوم.

dadsara
سه شنبه 21 خرداد 1387, 08:19 صبح
باسلام خدمت همه دوستان
اگر کسی به راه حل تازه ای رسیده است اینجانب را راهنمائی کند

ehsan_y
سه شنبه 21 خرداد 1387, 13:17 عصر
سلام
من يه پيشنهاد دارام . يه تيبل موقت درست كن بعد بوسيله كد اطلاعات رو استخراج كن و توي اين تيبل موقت جايگزين كن البته با يك ستون رديف بعد با كمك اين تيبل موقت يه كوري درست كن . من از اين روش براي ساخت گزارش هايي كه نياز داران يه مبلغ يا عدد رو از يك صفحه به صفحه ديگه انتقال بدن ( يعني بايد تو رديف آخرشون نوشته بشه نقل به صفحه بعد ) استفاده كردم خيلي خوب هم جواب داده . كاربر هم بدون اينكه بدونه با فشار يك كليد اطلاعات رو جايگزين مي كنه .

dadsara
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 07:30 صبح
باسلام
ضمن تشکر و عرض خسته نباشید از راهنمائی جنابعالی اگر امکان داره در فایل ضمیمه که قرار دادم میشه یک نمونه توضیح بدهید

ehsan_y
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 08:16 صبح
سلام
اينم نمونه
توي كوري اولي كه خودتون ساخته بوديد بر اساس هر فيلدي كه خواستيد sort كنيد بعد با كليك روي دكمه ايجاد كوري مي تونيد نتيجه اونو نوي كوري end ببينيد .

dadsara
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 10:10 صبح
باسلام
از راهنمائی شما کمال تشکر را دارم اما آیا روشی وجود دارد که نیازی به فرم و جدول جدید نباشد بخاطر اینکه برای هر گزارش بایستی یک جدول جدید اضافه نمایم

ehsan_y
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 10:35 صبح
دوست عزيز شما مي توانيد از يك جدول استفاده كنيد من توي برنامه خودم براي توليد 5 فرم مختلف از يك جدول استفاده مي كنم . چون اطلاعات توي جدول كامل پاك مي شه و اطلاعات جديد جايگزين مي شه .

dadsara
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 11:28 صبح
دوست عزیز از جوابهای جنابعالی تشکر می کنم .
آیا امکان دارد نمونه برنامه خودت را ضمیمه کنی

ehsan_y
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 11:45 صبح
سلام
بعضي چيزا رو از توش حذف كردم . چون نمي شد اينجا بزارم.

dadsara
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 12:06 عصر
دوست عزیز
نمونه ضمیمه را دیدم اگر منظور شما جدول Temp میباشد .
معمولا در گزارشات تعداد ستونها و نام فیلدها متغیر است و بسته به نیاز آنها تغییر می کند برای اینکار چه پیشنهادی دارید

ehsan_y
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 12:12 عصر
همه ستونها و رديفها را در يك جدول جمع آوري كن بعد با توجه به نياز از هركدام كه خواستي استفاده كن .
فكر نكنم حداكثر بيشتر از 2 يا 3 جدول موقت نياز داشته باشي كه ايجاد بشه .
نمونه برنامه رو بذار شايد تونستم كمكت كنم .

dadsara
شنبه 25 خرداد 1387, 11:29 صبح
سلام خسته نباشید
یک نمونه که مربوط به تعمیرات تلفن می باشد با ذکر جزئیات در فایل ضمیمه قرار دادم

dadsara
سه شنبه 04 تیر 1387, 08:00 صبح
باسلام خدمت همه دوستان
آیا کسی می تونه منو راهنمائی کنه

zentex
چهارشنبه 06 آذر 1387, 00:27 صبح
فکر کنم بااین کد بشه(البته در ساب فرم وخودم هم دارم روش کامیکنم)

=GetLineNumber([Form];"pkeyOrdLineDetailID";[pkeyOrdLineDetailID])

dadsara
چهارشنبه 06 آذر 1387, 08:43 صبح
سلام
ضمن تشکر از جواب جنابعالی ، قبلا دوستان نیز چنین راهنمائی کرده بودند و مشکل اینجاست که :
1- حتما باید شما فیلد کلید داشته باشید
2- اگر خروجی شما ب استفاده از چند جدول باشد که هر کدام کلید داشته باشند تابع Get Line Number را برروی کدام یک از آنها بگذارم
3- اگر من فیلد کلید نداشته باشم باید چه کنم