PDA

View Full Version : عدم اجراي Event ها در اكسس 2007

negar56
شنبه 11 خرداد 1387, 10:48 صبح
با سلام خدمت دوستان عزيز
من در يك فرم براي يك Command Button هر جور event ي ميذارم كار نميكنه. Event هاي مختلف رو تست كردم مثل On Click يا Lost Focus و يا ...
اصلا هيچكدام از Event ها كار نميكنه . با ويزاردش هم باتون ميسازم ولي عمل نميكنه . چكار بايد بكنم
لازم به ذكره كه من با اكسس 2002 يا 2003 هيچ مشكلي ندارم.
لطف كنيد كمكم كنيد

مهدی قربانی
شنبه 11 خرداد 1387, 11:30 صبح
سلام
دوست عزيز احتمالاً شما در زمان ورود به برنامه در پيغام Security گزينه اول رو كه فكر ميكنم اجراي كدها و ماكروها رو غير ممكن مي كنه انتخاب مي كنيد اگر اينطوره گزينه دوم كه موراد فوق رو Enable مي كنه اتخاب كنيد . اگر مشكل شما به مواردي كه خدمتتون عرض كردم ربط نداشت بهتره نمونه فايل رو اينجا بذاريد تا بررسي بشه .

F_ashigh
شنبه 11 خرداد 1387, 13:25 عصر
با اجازه از آقا مهدي
شما كافيه به مسير زير برويد.
Access Options\Trust Center\Trust Center Setings\Macro Settings
و در اين قسمت گزينه آخر يعني
Enable all macros
را انتخاب كنيد.
فكر كنم مشكل شما حل بشه .
اما من با اجازه از جناب negar56 ميخواستم يك سوال از آقا مهدي بپرسم كه چند وقته فكرم رو مشغول كرده .
اگه كسي در اين قسمت بياد و اجراي Macro ها را Disable بكنه اون وقت تمام كد هايي كه در آغاز اجرا شدن اولين فرم برنامه نوشته شده اجرا نميشه و كاربر خيلي راحت به تمام جداول و فرمها دسترسي پيدا ميكنه .
آيا براي اين مشكل راه حلي وجود داره ؟

مهدی قربانی
شنبه 11 خرداد 1387, 23:38 عصر
اما من با اجازه از جناب negar56 ميخواستم يك سوال از آقا مهدي بپرسم كه چند وقته فكرم رو مشغول كرده .
اگه كسي در اين قسمت بياد و اجراي Macro ها را Disable بكنه اون وقت تمام كد هايي كه در آغاز اجرا شدن اولين فرم برنامه نوشته شده اجرا نميشه و كاربر خيلي راحت به تمام جداول و فرمها دسترسي پيدا ميكنه .
آيا براي اين مشكل راه حلي وجود داره ؟

سلام
سئوال جالبي بود ، عرض كنم خدمت شما كه من تست كردم در صورتي كه پنجره ديتابيس برنامه Hide و كليد Shift هم بسته و همينطور تنظيمات معمول طوري انجام شده باشه كه كاربر دسترسي به محيط Design‌ و منوها نداشته باشه در اينصورت اگر كاري كه شما گفتين رو هم انجام بده نتيجه اين ميشه كه فقط برنامه مورد نظر غير قابل استفاده خواهد بود و نمي شه باهاش كار كرد همين ، البته هيچ دسترسي هم به اشياء بانك اطلاعاتي نخواهد داشت ، توجه داشته باشيد كليد Shift حتماً بايد بسته شده باشه اما اگه به هر دليلي كاربر شما بتونه Shift رو باز كنه اونوقته كه به جداول و ساير اشياء دسترسي پيدا مي كنه .

F_ashigh
یک شنبه 12 خرداد 1387, 09:41 صبح
با سلام مجدد
آقا مهدي من تمام مواردي را كه شما گفتيد انجام دادم.
اما باز هم كاربر ميتونه با كليك راست بر روي منوي بالاي صفحه و انتخاب گزينه Costumize quick access toolbar به Access Options دسترسي پيدا كنه.
آيا ره حل ديگه اي هم وجود داره .

مهدی قربانی
یک شنبه 12 خرداد 1387, 10:08 صبح
سلام
اگر تيك گزينه Allow Toolbar/Menu Changes رو در پنجره Startup برداريد امكان دسترسي به كليك راست و گزينه Costumize منتفي ميشه البته اگر تيك ساير گزينه هاي مربوط به منوها رو برداريد اين محدوديت بيشتر هم ميشه

F_ashigh
یک شنبه 12 خرداد 1387, 10:22 صبح
ببخشيد اين كه گفتيد در اكسس 2007 كجاست ؟

مهدی قربانی
یک شنبه 12 خرداد 1387, 11:36 صبح
سلام
من الان دسترسي به اكسس 2007 ندارم ولي در اولين فرصت چك مي كنم خدمتتون اطلاع مي دم البته شما مي تونيد فايلتون اگر فرمتش 2003 - 2000 باشه در اكسس 2003 باز كنيد و اين تغييرات رو بديد و مجدداً در صورتي كه در اكسس 2007 بازش كنيد تغييرات رو مي بينيد .

F_ashigh
یک شنبه 12 خرداد 1387, 11:43 صبح
با تشكر از شما دوست عزيز
اگر امكان داره سوال من را در تاپيك گرفتن نسخه پشتيبان جواب بدهيد.
باز هم تشكر

مهدی قربانی
یک شنبه 12 خرداد 1387, 23:04 عصر
ببخشيد اين كه گفتيد در اكسس 2007 كجاست ؟

سلام
در اين تصوير مشخص شده :

F_ashigh
دوشنبه 13 خرداد 1387, 10:57 صبح
من اين قسمت رو هم قبلا چك كرده بودم و بي تاثيره .
اين قسمت فقط به شما اجازه ميده كه نوع Ribbon و Toolbar را تغيير بدهيم و يا از كار بندازيم ولي در هر صورت يك منو Home‌ در بالاي صفحه باقي ميمونه .
البته نميدونم چرا در برنامه آفيس من قسمت تيك سوم وجود نداره ؟؟؟

F_ashigh
یک شنبه 19 خرداد 1387, 11:46 صبح
دوست عزيز منتظر جوابم ؟

مهدی قربانی
یک شنبه 19 خرداد 1387, 14:45 عصر
سلام
به نظرم بهتره شما براي تنظيمات منوها باهمون روشي كه در پست 8 تقديمتون شد اقدام كنيد همونطور كه مي دونيد ساختار منوها در 2007 تغييرات عمده ايي داشته كه سبب شده اغلب روشهاي 2003 رو پشتباني نكنه و طبعاً خيلي از ترفندهاي 2007 هنوز شناسايي و معرفي نشدن . يك مشكل ديگه هم اينه كه نسخه هاي 2007 موجود در بازار يكنواخت نيستن و بعضاً دوستان به نواقصي در برنامه هاشون اشاره مي كنن .

c4soft
دوشنبه 18 مرداد 1389, 21:22 عصر
سلام
چطوری میشه برای همیشه از دست این تنظیمات خلاص شد؟

من برنامه ای ساختم که قسمت لاگین برنامه فول اسکرینه
حالا کاربر چطوری میتونه تنظیمات مورد بحث رو فعال کنه ؟

من برای اجرای برنامه توسط کاربر از 2007 Access Runtime استفاده کردم

آیا برای Access Runtime 2007 هم باید این تنظیمات صورت بگیره ؟ یا Access Runtime 2007 اصلا نیازی به تنظیم نداره ؟!!

متشکر میشم از دوستان اگه راهنماییم کنن