PDA

View Full Version : ایجاد بانک اطلاعاتی شامل تصویر

وحید ایلخانی
چهارشنبه 28 مرداد 1383, 00:10 صبح
دوستان عزیز سلام

من میخوام یک بانک اطلاعاتی شامل اطلاعات افراد مختلف و همچنین تصویر آنها ایجاد کنم . خواهش میکنم کمکم کنید و بگید چطور میتونم این کار رو بکنم ؟
راستی میتونید بگید که از چه دیتا بیسی استفاده کنم؟

------------------------------------------------------------
از لطف همه دوستان ممنونم

( دوست خوب آن است که موجب پیشرفت و ارتقاء دیگری باشد )

سعید قدیری مقدم
چهارشنبه 28 مرداد 1383, 00:48 صبح
سلام دوست عزیز میبینم که شما تازه به جمه ما اومدی . از طرف بچه ها به شما خوشامد میگم :flower:

اما ایجاد یک پایگاه داده که تصویر رو تو خودش ذخیره کنه خیلی راحت هست
کافیه شما یک فیلد از نوع binary ایجاد کنی و تو برنامت این فیلد رو به یک picturebox نصبت بدی . حالا هر وقت یک ریکورد جدید ایجاد کنی و بعد تو اون picturebox یک عکس اضافه کنی تصویر تو پایگاه داده ذخیره میشه

AminSobati
چهارشنبه 28 مرداد 1383, 09:42 صبح
وحید جان،
اگر از SQL Server استفاده میکنین، برای ذخیره تصاویر و کلا فایلهای باینری، از جنس Image استفاده کنین. اگر چه جنس Binary هم قابلیتهایی داره، اما Image تا 2 گیگا بایت برای هر فیلد گنجایش داره و ضمنا برای Performance بهتر دیتابیس شما، قابلیتهای ویژه ای رو مایکروسافت براش در نظر گرفته. مثلا اینکه میتونین محل استقرار فیزیکیه Image رو در File Group جدا گانه (حتی روی هارد دیسک جدا) قرار بدین بدون اینکه ارتباط این فیلد با Table اصلی لطمه ای ببینه.

موفق باشین.
امین ثباتی MCSD

alirezah
سه شنبه 24 شهریور 1383, 15:37 عصر
لطفا اگه میشه در این مورد یک برنامه به عنوان مثال بنویسید
متشکرم

AminSobati
سه شنبه 24 شهریور 1383, 15:55 عصر
علیرضا جان برنامه چی رو بنویسم؟ اینها قابلیتهای SQL Server بود که توضیح دادم!
نیاز خودتون رو بیشتر توضیح بدین، شاید من متوجه منظور شما نشدم..

روانشناس
شنبه 28 شهریور 1383, 10:49 صبح
وحید جان من یه PDF از یه وبلاگی دانلود کردم که این کاری رو که تو می خوای هم با SQL Server و هم با Access توضیح داده بود. الان اسم اون وبلاگه یادم نمی یاد ولی می گردم آدرسش رو برات پیدا می کنم. اتفاقا آدرسش رو از تو همین سایت پیدا کرده بودم.

روانشناس
شنبه 28 شهریور 1383, 11:31 صبح
بیا وحید جان اینم آدرسش:
http://vblog.persianblog.com

شاپرک
چهارشنبه 11 مرداد 1385, 15:03 عصر
وحید جان،
مثلا اینکه میتونین محل استقرار فیزیکیه Image رو در File Group جدا گانه (حتی روی هارد دیسک جدا) قرار بدین بدون اینکه ارتباط این فیلد با Table اصلی لطمه ای ببینه.
امین ثباتی MCSD

میشه این روش رو توضیح بدید ؟