PDA

View Full Version : قفل گذاشتن روی برنامه (کمک)

maryamb
یک شنبه 12 خرداد 1387, 10:20 صبح
من برنامه ی کوچیکی برای فروش آماده کردم ولی تنها مشکلم اینه که با اولین فروش این برنامه به راحتی تکثیر می شه !!!
خیلی هم تو سایت جستجو کردم که ببینم چطوری می تونم قفل نرم افزاری بذارم.ولی همه ی بحثا بی نتیجه موندن.یکی از دوستان هم که یه DLL گذاشته بودن با توضیحات . اون رو هم امتحان کردم ولی کد تولید شده رو همه ی سیستم ها یکسان بود.
خواهش می کنم اگه راهی به نظرتون می رسه دریغ نکنید.
دوستانی که تونستن رو نرم افزارشون قفل مطمئن بذارن ما رو هم بی نصیب نذارن.
کارم لنگ این موضوع مونده.
ممنون

مینا جاوید
یک شنبه 12 خرداد 1387, 10:31 صبح
سلام
چرا از قفل سخت افزاری استفاده نمی کنید؟

liaghat
یک شنبه 12 خرداد 1387, 10:55 صبح
سلام
بحث قفل های نرم افزاری معمولا به دلیل اینکه هیچ کدام دارای ضریب امنیت بالایی نیستند، بی پایان می ماند.

ولی روش معمول این است که در اینگونه قفلها باید خریدار به روشی با شما تماس بگیرد. چون جلوگیری کردن از رایت تنها کافی نیست. چراکه می توان cd را برروی چند رایانه نصب کرد.

روش کلی کار:

پس از نصب توسط کاربر، برنامه عدد یا عبارتی را که می تواند از سریال قطعات سخت افزاری یا توابع تعریف شده از جانب شما، ناشی شده باشد را به کاربر اعلام می کند.

شما روش تماس را در برنامه اعلام کرده اید.

پس از تماس، شما عدد یا عبارت مذکور را در بانکی به عنوان مشتریها ذخیر می کنید.

در مقابل کد یکتایی را به مشتری اعلام می کنید که در واقع رمز اصلی است.

این کد یکتا از تابعی نتیجه شده است که در برنامه فروخته شده وجود دارد و خروجی آن توسط شما اعلام می شود.

UpgradeVB6Code
یک شنبه 12 خرداد 1387, 10:56 صبح
سلام
چرا از قفل سخت افزاری استفاده نمی کنید؟
يعني چه جوري ؟

mpmsoft
یک شنبه 12 خرداد 1387, 10:57 صبح
ساده ترین راه استفاده از قفل سخت افزاری هستش.

راه دیگه هم هست که میتونی در ابتدا که برنامت اجرا می شه یکسری مقادیر رو از رجیستری بگیری اگر مقادیر صحیح بود برنامت اجرا می شه و اگر نبود صفحه اصلی نرم افزار نمایش داده نمی شه و یک پنجره طراحی کن که یکسری عدد تصادفی تو صفحه نمایش بده و بعد کاربر اون اعداد رو تلفنی برات بخونه شما از تو اون اعداد یکسری جمع ، ضرب ، تقسیم انجام بده بعد یک عدد به کاربر بگو که وارد نرم افزار بکنه و برنامش فعال بشه

maryamb
یک شنبه 12 خرداد 1387, 11:15 صبح
قفل سخت افزاری یعنی چی ؟
روش نرم افزاری که دوستان فرمودند رو می دونم ، فقط اشکالم اینه که وقتی کاربر کد رو وارد کرد چکار کنم که دفعه ها ی بعد صفحه ی درخواست کد نشون داده نشه.
من کار با رجیستری رو بلد نیستم.
دوستان همه ی راهنمایی هایی که کردید من قبلا تو سایت خوندم.اگه ممکنه عملی بهم یاد بدید.
خیلی ممنون

ASKaffash
یک شنبه 12 خرداد 1387, 11:16 صبح
با سلام
روش سخت افزاری راحتتراست ولی عموما این روشها متکی به پورت پارالل یا سریال یا USB هستند که میتوانند برای آدمها خبره شبیه سازی شوند وتشخیص داده شود برنامه شما با پورت در حال تبادل چه چیزی است ولی روش های نرم افزاری (مثل آدمهای نرم افزاری) پیچیده تر هستند همانطور که آقای لیاقت گفت میتوان مثل چند خصیصه فیزیکی را روی PC خاص دریافت کرد وسپس یک مشخصه Hash شده از آن ایجاد کرد ویک مجموعه اعلام کرد وپس از ارائه توسط تولید کننده مقدار Hash شده با هم مقایسه شوند.
البته محدویت این روشها وابستگی به سخت افزار جاری است ودرصورت ارتقا کاربر مجدد باید با شما تماس بگیرد وازهمه بدتر انتقال نسخه EXE به یک کامپیوتر دیگراست.
به همین علتهاست که به راحتی ابزارهائی مثل VSFlexGrid , ActiveReport و ... Crack دارند

liaghat
یک شنبه 12 خرداد 1387, 11:19 صبح
قفل سخت افزاری یعنی چی ؟
روش نرم افزاری که دوستان فرمودند رو می دونم ، فقط اشکالم اینه که وقتی کاربر کد رو وارد کرد چکار کنم که دفعه ها ی بعد صفحه ی درخواست کد نشون داده نشه.
من کار با رجیستری رو بلد نیستم.
دوستان همه ی راهنمایی هایی که کردید من قبلا تو سایت خوندم.اگه ممکنه عملی بهم یاد بدید.
خیلی ممنون

یک راه حل ساده:
اگر باکس مخصوص گرفتن کد به درستی اشغال بود، فرم یا صفحه مذکور حاوی باکس نمایش داده نشود.

maryamb
یک شنبه 12 خرداد 1387, 15:07 عصر
عزیزان همه ی این ها در پست های قبلی بود.
خب من می گم چجوری وقتی کاربر کد درست رو وارد کرد ، دفعه های بعد دیگه اون فرم باز نشه.
منم می دونم دیگه نباید باز شه ولی اینو با چه کدی بگم؟
یا با چه شرطی چک کنم؟
از دیتا بیس استفاده کنم و کد ورودی رو تو اون ذخیره کنم؟
خب اگه این کارو کردم ، دفعه های بعدی چه شرطی رو چک کنم؟
آیا پر بودن فیلد مخصوص رو چک کنم؟
خب اگه این باشه که کاربر کافیه پایگاه رو با یه کلکی باز کنه و اون فیلد رو پر کنه.
اگه هم بخوام درستی کد رو چک کنم هم که نمی شه.
درستی کد فقط وقتی بار اول وارد شد چک می شه.چطوری می تونم هر بار اونو بطور مخفی چک کنم؟

فاطمه وطن دوست
یک شنبه 12 خرداد 1387, 16:20 عصر
سلام

خب نمیتونی برای اولین بار که فرمت باز شد تو دیتابیس یه پرچم بزاری ( به عنوان یه علامت) واسه اینکه فرمت یه بار باز بشه بعدشم مقدار پرچمو بررسی کنی ببینی اگه پرچم بالا بود پس دیگه فرم مورد نظرت باز نشه و برسی به Exit Sub
البته شایدم من کلن منظوره شما رو توجه نشدم آخه تاپیکتونو زیاد دنبال نکردم . :چشمک:
اگرم اشتباه کردم که دیگه شرمندم
در ضمن من این قسمت از حرفتونو متوجه نشدم
خب اگه این باشه که کاربر کافیه پایگاه رو با یه کلکی باز کنه و اون فیلد رو پر کنه. ----> نقل قول
اینو که میشه با دستور shell مخفیش کنی حتی اگرم کاربر بره تو تنظیمات Tools \Folder Option , .........
به os بگه همه فایلارو نشون بده ، نشون نمیده .

maryamb
یک شنبه 12 خرداد 1387, 17:14 عصر
اینو که میشه با دستور shell مخفیش کنی می شه بیشتر توضیح بدی .
بعد هم که منظور از پرچم چیه ؟

خب اگه این باشه که کاربر کافیه پایگاه رو با یه کلکی باز کنه و اون فیلد رو پر کنه
یعنی می گم بار اول که کد وارد شد ، دفعه های بعدی که برنامه اول می خواد اجرا شه بره کد رو برسی کنه اگه کد تو پایگاه باشه ، بره سراغ بقیه مراحل ، حالا می گم برنامه از کجا بدونه این کدی که داره چک می کنه درسته ؟ اونو با چی مقایسه کنه ؟ با خودش ؟ چون قراره از ورودی فقط دفعه ی اول مقدار بگیره دیگه ، پس می مونه خودش ، نمیدونم منظورمو درست می رسونم یا نه
خلاصه اینکه اگه کسی از دستش کاری بر میاد دریغ نکنه
ممنون

مهران رسا
یک شنبه 12 خرداد 1387, 18:53 عصر
یعنی می گم بار اول که کد وارد شد ، دفعه های بعدی که برنامه اول می خواد اجرا شه بره کد رو برسی کنه اگه کد تو پایگاه باشه ، بره سراغ بقیه مراحل ، حالا می گم برنامه از کجا بدونه این کدی که داره چک می کنه درسته ؟ اونو با چی مقایسه کنه ؟ با خودش ؟ چون قراره از ورودی فقط دفعه ی اول مقدار بگیره دیگه ، پس می مونه خودش ، نمیدونم منظورمو درست می رسونم یا نه
خلاصه اینکه اگه کسی از دستش کاری بر میاد دریغ نکنه
ممنون

این چیزی که شما داری میگی آخرش یک شرط هست یا نه ؟!!
کرکر ها به راحتی می تونن شرط ها رو برعکس کنن .

فاطمه وطن دوست
یک شنبه 12 خرداد 1387, 19:37 عصر
سلام

این برای مخفی کردن
shell attrib " +s +h" + app.path + "\*.mdb "

این برای خارج کردن از حالت مخفی کردن
shell attrib " -s -h" + app.path + "\*.mdb "

ولی خوب نتیجه گیری اصلا روش خوبی نیست ، واسه اینکه طرف ممکنه خودشم کار بلد باشه یا
بره یه کار بلد بیاره واسش قضیه رو حل کنه /

من شرمندتم اشتباهی جواب دادم

برین تو بخشه امنیت اونجا هم مطرح کنین ، و (با توجه به گفته ی دوستان ) از قفل سخت افزاری بهتره استفاده کنین .

اینم بخشه امنیت http://barnamenevis.org/forum/forumdisplay.php?f=66

maryamb
دوشنبه 13 خرداد 1387, 09:05 صبح
این کدی که شما گفتید رو کجا و چجوری باید استفاده کنم؟

فاطمه وطن دوست
دوشنبه 13 خرداد 1387, 12:14 عصر
سلام
اینو ببینید
البته با این توضیح که فولدره ، PICTURESETAYESH ، رو تو درایو سی کپیش کن .
ولی نه اینم اشتباهه چون با tools\folder option \ و برداشتنه تیک گزینه ی
Hide Protected Operating System Files

البته این نقل قول از یه بنده خدائی هست .
میشه بازم فایلا رو نشون داد .:لبخند::قهقهه:

ولی من موندم چرا بچه ها ی سایت چیزی نمیگن ؟:چشمک:

sh2007
دوشنبه 13 خرداد 1387, 12:56 عصر
من برنامه ی کوچیکی برای فروش آماده کردم ولی تنها مشکلم اینه که با اولین فروش این برنامه به راحتی تکثیر می شه !!!
خیلی هم تو سایت جستجو کردم که ببینم چطوری می تونم قفل نرم افزاری بذارم.ولی همه ی بحثا بی نتیجه موندن.یکی از دوستان هم که یه DLL گذاشته بودن با توضیحات . اون رو هم امتحان کردم ولی کد تولید شده رو همه ی سیستم ها یکسان بود.
خواهش می کنم اگه راهی به نظرتون می رسه دریغ نکنید.
دوستانی که تونستن رو نرم افزارشون قفل مطمئن بذارن ما رو هم بی نصیب نذارن.
کارم لنگ این موضوع مونده.
ممنون

سلام
بهترين قفل اينه كه شما شماره سريال هارد كامپيوتر يوزر رو بخوني و تويه برنامه خودت اونو با شماره سريال چك كني واگه هون شماره سريال نبود برنامه خارج بشه اينم برنامه اي براي شماره سريال هارد كامپيوتر

liaghat
دوشنبه 13 خرداد 1387, 13:20 عصر
سلام
تمام موارد گفته شده در مورد روشهای دور زدن قفلهای نرم افزاری امکان پذیر است. البته برای برنامه نویسان.
هرقفلی با توجه به ارزش نرم افزار مورد نظر طول عمر مشخصی دارد. ولی روشهایی وجود دارد که می توان این عمر را افزایش داد و یا حداقل قفل شکن را به درد سر انداخت.
به عنوان مثال می توان رمز اعلام شده از سوی شما در تماس کاربر با شما به عنوان مقدار ثابت تابع رمز باشد یعنی:

g(x)= A+f(y)

که در آن A مقداری است که شما به کاربر اعلام کرده اید و f تابعی است از متغیر y که می تواند تاریخ، تعداد اجرای برنامه و .... سایر متغیر های موجود باشد. بنابراین همیشه برنامه با رمز جدید کار می کند و در صورت دستکاری افراد مبتدی برنامه از کار خواهد افتاد.

maryamb
دوشنبه 13 خرداد 1387, 14:06 عصر
بهترين قفل اينه كه شما شماره سريال هارد كامپيوتر يوزر رو بخوني
ببخشید اگه سورس رو می ذاشتید بهتر از فایل exe نبود ؟ من این فایل رو چطوری تو برنامم استفاده کنم آخه ؟ البته نیازی به زحمت نیست ، تو همین سایت روش بدست آوردن سریال هارد رو دیدم و برداشتم .ممنون

.:KeihanCPU:.
دوشنبه 13 خرداد 1387, 14:15 عصر
دوست عزیز sh2007 گذاشتن فایل اجرایی واسه کسی سودی نداره لطفا سورس رو قرار بدید.

Mbt925
دوشنبه 13 خرداد 1387, 16:21 عصر
از بحث های تکراری خودداری کنید.

تاپیک زیر رو دنبال کنید، قبلا در این مورد به اندازه ی کافی بحث شده.

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=91118&highlight=%D9%82%D9%81%D9%84

HjSoft
سه شنبه 14 خرداد 1387, 06:37 صبح
سلام

خب نمیتونی برای اولین بار که فرمت باز شد تو دیتابیس یه پرچم بزاری ( به عنوان یه علامت) واسه اینکه فرمت یه بار باز بشه بعدشم مقدار پرچمو بررسی کنی ببینی اگه پرچم بالا بود پس دیگه فرم مورد نظرت باز نشه و برسی به Exit Sub
البته شایدم من کلن منظوره شما رو توجه نشدم آخه تاپیکتونو زیاد دنبال نکردم . :چشمک:
اگرم اشتباه کردم که دیگه شرمندم
در ضمن من این قسمت از حرفتونو متوجه نشدم
خب اگه این باشه که کاربر کافیه پایگاه رو با یه کلکی باز کنه و اون فیلد رو پر کنه. ----> نقل قول
اینو که میشه با دستور shell مخفیش کنی حتی اگرم کاربر بره تو تنظیمات Tools \Folder Option , .........
به os بگه همه فایلارو نشون بده ، نشون نمیده .
همچين چيزي نيست اگه منظور شما System Hidden است باز هم از ريجستري ميشه اون فايل رو نشون داد پس از FolderOption هم ميشه اين كار رو كرد ، من يك نمونه قفل دارم ولي خيلي ساده ي فقط طرز ساختن كد رو نشون ميده اگه به كارتون مياد بزارم

maryamb
سه شنبه 14 خرداد 1387, 11:39 صبح
اگه بذاريد ممنون مي شم

vbhamed
سه شنبه 14 خرداد 1387, 13:05 عصر
سلام

1 - يك كد با توجه به سخت افزار سيستم ايجاد كنيد (مهمترين قسمت كار همينه)
2 - كد ايجاد شده رو هر طوري دوست داريد Encrypt كنيد (يعني يه طوري به حالت رمز درش بياريد)
3 - اين كد ميشه كد سيستم شما كه برنامتون توليد مي كنه
4 - كد سيستم رو مشتري به شما ميده، شما براساس كد سيستم و شماره سريال نرم افزار، يك كد كاربر به مشتري بدين، يعني تو يك برنامه ديگه يك روال بنويسيد كه كد سيستم و شماره سريال رو بگيره و با تركيب كردنشون و عملياتهاي ديگه كه دست خودتون هست يك كد خروجي توليد كنه
5 - كد حاصله كد كاربر ميشه
6 - روالي كه تو بخش 4 مي نويسيد رو تو برنامتون هم قرار مي دين
7 - وقتي كاربر شماره سريال و كد كاربر رو وارد مي كنه، برنامه شما چك مي كنه كه كد سيستم + شماره سريال، اگر به روال مرحله 4 فرستاده بشه، كد كاربر رو نتيجه مي ده يا نه كه اگر داد يعني درسته
8 - اگر مرحله 7 درست بود، شمار سريال و كد كاربر رو توي يك فايل كنار برنامه ذخيره كنيد، نه نياز هست مخفي به نه Encrypt چون هر بار برنامه اجرا ميشه شما بايد كد سيستم رو با استفاده از قسمت 1 دوباره بدست بياريد نه اينكه از فايل بخونيد
9 - كد سيستم بدست آمده رو در صورتي كه فايل مرحله 8 وجود داشت، با شماره سريال و كد كاربر درون اون فايل چك مي‌كنيد و اگر فايل وجود نداشت به كاربر پيام مي دين كه شماره سريال و كد كاربر رو وارد كنه
10 - استفاده از شماره سريال كمك مي كنه تا مثلا يك نفر برنامه شما رو از كسي ديگه نگيره و بخواد دوباره از شما كد دريافت كنه، چون شما شماره سريالهاتون رو دارين و مي دونين به كي كد دادين و فرد متخلف هم شناسايي ميشه

سه شنبه 14 خرداد 1387, 13:28 عصر
میشه گفت این روش یکی از بهترین روش ها ست.
اما دوست عزیز همونطور که دوستمون گفت کرکرها به راحتی شرطها رو بر عکس میکنند.

فاطمه وطن دوست
سه شنبه 14 خرداد 1387, 18:41 عصر
همچين چيزي نيست اگه منظور شما System Hidden است باز هم از ريجستري ميشه اون فايل رو نشون داد پس از FolderOption هم ميشه اين كار رو كرد ، من يك نمونه قفل دارم ولي خيلي ساده ي فقط طرز ساختن كد رو نشون ميده اگه به كارتون مياد بزارم

سلام
مثله نمونه ی زیر :لبخندساده:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=97014&highlight=%D8%B0%D8%AE%DB%8C%D8%B1%D9%87+%D8%B1%D9 %86%DA%AF+%D8%B1%D8%AC%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%B1%DB% 8C

y.saied
سه شنبه 14 خرداد 1387, 20:33 عصر
من قبلاً قفل نرم افزاری رو از این آدرس دانلود کردم اگه خواستی بردار , میتونه مشکلت و حل کنه http://www.skrsoft.blogfa.com (http://www.skrsoft.blogfa.com/)

vbhamed
چهارشنبه 15 خرداد 1387, 02:32 صبح
میشه گفت این روش یکی از بهترین روش ها ست.
اما دوست عزیز همونطور که دوستمون گفت کرکرها به راحتی شرطها رو بر عکس میکنند.

سلام

اين روش توضيح كلي بود
اما قرار نيست كركرها به اين راحتي آب بخورن
شما بايد يك سري كارهاي خاصي انجام بديد مثلا اينكه :
كدهايي كه نمي زاره برنامه اجرا بشن رو تو يك شرط ساده نزاريد كه بتونند معكوس كنند
مثلا يك متغير رو ست كنيد و بعد تو يك تايمر كه چند ثانيه بعد هست شرط رو چك كنيد
از چند تا متغير استفاده كنيد (مثل چند تا نگهبان)
پيام خطا تا جاي ممكن ندين
اگر برنامه به كندي اجرا مي شد، عمليات كنترل قفل رو انجام ندين (اين يعني اينكه هكر داره برنامه رو ديباگ مي كنه كه دير اجرا ميشه)
و N هزار تا كار ديگه...
البته همه اين كارها قابل دور زدن هست
اما اصل كلي خسته كردن كركرها رو فراموش نكنيد

alicomputer
پنج شنبه 16 خرداد 1387, 18:35 عصر
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=98604

HjSoft
جمعه 17 خرداد 1387, 07:12 صبح
[QUOTE=فاطمه وطن دوست;529368]سلام
مثله نمونه ی زیر :لبخندساده:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=97014&highlight=%D8%B0%D8%AE%DB%8C%D8%B1%D9%87+%D8%B1%D9 %86%DA%AF+%D8%B1%D8%AC%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%B1%DB% 8C[/Q
كافيه كاربر يكم حرفه اي باشه ، ميتونه برنامه اي بنويسه و فولدر آپشن رو نمايش بده
براي مثال ميتونه همون كليد فولدرآپشن رو پاك كنه و فولدر آپشن رو نشون ميده ، اينكه چيز ساده اي تنها راهش اينه كه قسمت مورد نظر رو در درايو ويندوز كپي كنيم

safironlinee
یک شنبه 19 خرداد 1387, 20:32 عصر
سلام
من خیلی وقت وی بی کار می کنم یه برنامه اینجوری داشتم که می خواستم از پخش اون بدون اجازه خودم جلوگیری کنم .
یعنی اینکه من 1500 کد درست کردم واسه 1500 سی دی بعد به هر سی دی یک کد و یک سریال اختصاص دادم و اسه شناسایی ***با یه برنامه دیگه واسه تولید کد***.
یک کی جین تعریف کردم که همراه سی دی به کاربر داده می شد.
برنامه وقتی نصب میشد روی سیستم کاربرا بهشون می گفت که شما مجوز استفاده ندارین و باید ریجستر کنین خوب اونا هم مجبور مشدن با ما تماس بگیرن!!!!
من از سریال های واقعی سخت افزارها در برنامه اصلی استفاده کردم و اونا را با یک ابر کدر به دو تا عدد تبدیل کردم که در کی جین به کاربر نشون میده.*** ابر کدر رو خودم بصورت پروسیجر نوشتم و برگشتی هستش***
برنامه در سری اول اجرا پس از ریجستر اطلاعات رو در ریجستر ثبت می کنه و در دفعات بعد اونا رو در هر بار اجرا با سخت افزا چک میکنه اینجوری اگه یه سخت افزار بدون آگااهی شما تعویض بشه برنامه اجرا نمی شه!!!!
یه سری اطلاعات هم جاهای دیگه می ذارم واسه امنیت بالا ..... که کسی نه ریجستری رو میتونه پیدا کنه نه بقیه ---- راستی داخل ریجستر 7 تا اطلاعات با نام های ویندوز میریزه که همون هم کار هر کسی نیست پیداش کنه---

راستی من از کد سخت افزاری سی دی هم استفاده کردم که یکم هم در مورد اون توضیح می دم
***سی دی تا وقتی خام هست شماره سریال نداره اما به محضی که یه فایل حتی 1 کیلوبایت روی اون بره سریال پیدا میکنه****
مزیت استفاده از سریال سی دی ؟؟؟ اگه از این سی دی کپی بزنن کدش با کد اصلی شما فرق میکنه و شما براحتی می تونین تشخیص بدین که اصلی هستش یا نه و کد ریجستر رو به کاربر ندین.
الان 8 ما می گذره و کسی هم نیومده بگه که اون قفل رو شکسته البته غیر ممکن هم نیست.
!!!!

من تا بتونم کمکتون میکنم
خلاصه من از تمامی شما مچکرم و اینکه شما همگی این کاره هستین خدای نکرده من بی ادبی به شما نکرده باشم.

فاطمه وطن دوست
یک شنبه 19 خرداد 1387, 21:51 عصر
سلام
نمیشه همینجا کدتونو بزارین ؟

Felony
یک شنبه 19 خرداد 1387, 22:10 عصر
من یه زمانی خیلی روی این موضوع تحقیق کردم حدود 1 سال پیش بود و به خیلی چیزها پی بردم ولی نتونستم کدش رو گیر بیارم که چطور سریال CD رو بخونم.

در ضمن اینیکه گفتین CD تا زمانی که خام هست سریال نداره اشتباه است سریال داره ولی فقط کارخانه سازنده میتونه سریالش رو بفهمه یعنی ما هم میتونیم ولی الگوریتم و برنامه ای که این کار رو بکنه رو فقط کارخانه ی سازنده ی اون CD در دسترس داره.

خوشحال میشم اگه نحوه ی این کار رو اینجا مطرح کنید.

در ضمن برای آموزش و بالا رفتن سطح علمی چون این روش کدگذاری 1 , 2 سال قبل که من دنبالش بودم کارایی داشت الان به نظرم راحت میتونن شبیه سازیش کنن و ...

یک شنبه 19 خرداد 1387, 22:46 عصر
دوست عزیز safironlibee لطفا یه نمونه کلی از کارتون قرار بدید.