PDA

View Full Version : انتقال اطلاعات

minoooooo
یک شنبه 12 خرداد 1387, 13:37 عصر
سلام
یه سوال ؟برای انجام پروژه ام (موضوع:آزمون مجازی) نمی دونم از کدوم روش برای انتقال اطلاعات استفاده کنم
?session
?query string
...
لطفا راهنمایی کنید.

twelve
یک شنبه 12 خرداد 1387, 14:22 عصر
فکر نمیکنید خیلی سوال کلی هست ؟! توی هر پروژه انواع و اقسام روشهای انتقال استفاده میشه !

minoooooo
یک شنبه 12 خرداد 1387, 15:01 عصر
راستش این اولین پروژه ایست که می نویسم.به همین خاطر درست نمی دونم.
می خواستم از Session استفاده کنم ولی serach کردم بعضی ها موافق نبودند.
حالا می خوام بدونم با توجه به موضوع از کدوم روش استفاده کنم.

sama01
یک شنبه 12 خرداد 1387, 15:09 عصر
همان طور که اشاره کردید، این موضوع قبلا بارها بحث شده.
اگر پاسخ‌تان را در آن‌ها پیدا نکردید، بهتر نبود بحث را در همان تاپیک‌ها دنبال می‌کردید؟

twelve
یک شنبه 12 خرداد 1387, 15:12 عصر
راستش این اولین پروژه ایست که می نویسم.به همین خاطر درست نمی دونم.
می خواستم از Session استفاده کنم ولی serach کردم بعضی ها موافق نبودند.
حالا می خوام بدونم با توجه به موضوع از کدوم روش استفاده کنم.
موافق نبودن دوستان حتما علت منطقی و علمی درباره اون مسئله خاص داره
این که از چه روشی استفاده کنید به نوع ، اهمیت امنیتی ، حجم و ... دیتایی بستگی داره که میخواین منتقل کنید

minoooooo
یک شنبه 12 خرداد 1387, 15:15 عصر
خوب دوست عزیز من از اون بحث ها نتیجه ی درستی نگرفتم.
در ضمن گفتم شاید موضوع هم مهم باشد.
حالا یک نفر به جای این حرف ها یه نظری بده ممنون می شم.

raravaice
یک شنبه 12 خرداد 1387, 15:53 عصر
کوکی !

minoooooo
یک شنبه 12 خرداد 1387, 16:02 عصر
مرثی .بالاخره یک نفر جواب داد!!!
یه سوال جزیی؟؟
برای نگه داشتن (username&password ) هم از کوکی استفاده کنم ؟؟؟

raravaice
یک شنبه 12 خرداد 1387, 16:08 عصر
چرا میخوای پسورد رو نگه داری؟!
بعد از اهراز هویت به نظر من نگه داری UserName کفایت میکنه ولی اگر میخوای هر 2 تا رو نگه داری از MD5 ، SHA1 یا SHA256 استفاده کن که 100% امنیت بر قرار باشه و همینطور کوکی رو HttpOnly کن هر چند که ظاهرا Opera هنوز این Header رو ندید میگیره.

موفق باشید

minoooooo
یک شنبه 12 خرداد 1387, 17:02 عصر
دوست عزیز ممنون از راهنمایی خوبت.
بله حق با شماست نیازی به نگه داری pass نیست.
پس در کل از کوکی استفاده کنم؟

twelve
یک شنبه 12 خرداد 1387, 17:08 عصر
اگر فقط میخوای username رو نگه داری ، من نظرم استفاده از سشن هست
البته با اجازه دوست خوبم raravaice

m.hamidreza
یک شنبه 12 خرداد 1387, 17:21 عصر
سشن و کوکی اصولش زیاد فرق نداره جفتش دوتاست! :لبخندساده:
فقط قبلش هم یه چک کن ببین مرورگر کاربر اجازه ی ذخیره کوکی رو میده یا نه! اگه Disable هست بهش بگو تا Cookie تو Enable نکنی باید بری سماق بمکی !

raravaice
یک شنبه 12 خرداد 1387, 17:24 عصر
اگر فقط میخوای username رو نگه داری ، من نظرم استفاده از سشن هست

راستش twelve (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=25822) عزیز این تفکر شما از لحاظ تئوری کاملا منطقی هست ولی تجربه به من نشون داده سرور های Share توی ایران که اکثر قریب به اتفاق از اونا استفاده میکنن معمولا 1GIG رم بیشتر برای سرور اجاره نمیکنن و وا مصیباتا به اون لحظاتی که رو سرورشون فشار باشه! اولین چیزی که تو این جور مواقع توسط .net در نظر گرفته میشه حذف اطلاعات Session ها و Application هاست و همینطور Restart شدن تمام App های در حال اجرا که خود این باعث از بین رفتن و به اصطلاح گم شدن دیتا میشه. پس اگر قراره اطلاعات مهمی تو این آبجکتها ذخیره بشه باید مدیریت خطا هم برای این لحظات حیاتی براش در نظر گرفته بشه.

البته من خودم یکی از طرفدارای Session ها بودم ولی وقتی توی چندتا از پروژه هام در عمل با این مسئله ناراحت کننده مواجه شدم و به اجبار مجبور شدم از ابتدا با کوکی کار کنم دیگه به کسی پیشنهاد استفاده از Session رو برای ذخیره طولانی مدت پیشنهاد نمیکنم.

موفق باشید

twelve
یک شنبه 12 خرداد 1387, 18:51 عصر
عجب !! من اصلا به این مورد فکر نمیکردم ، آخه من همیشه از سرورهای کانادا استفاده کردم ، با سرورهای داخلی زیاد سروکار نداشتم (مشتری سرو کار داشته D-:) راستش نمیدونستم سرورهای وطن این قدر فازشون بالاست!!

raravaice
یک شنبه 12 خرداد 1387, 18:58 عصر
عجب !! من اصلا به این مورد فکر نمیکردم ، آخه من همیشه از سرورهای کانادا استفاده کردم ، با سرورهای داخلی زیاد سروکار نداشتم (مشتری سرو کار داشته D-:) راستش نمیدونستم سرورهای وطن این قدر فازشون بالاست!!

منم منظورم همون Dedicate هاست که حالا از هر کشوری گرفته میشه و اصولا با 1GIG رم اجاره میشه و نه بیشتر .
سرور های داخلی رو که فعلا دورشونو خط بکش چون معمولا حداقل توی هر دو ماه 1 روز با مخابرات به مشکل بر میخورن اینترنتشون کلا قطع هست.

موفق باشید