PDA

View Full Version : سوال: استفاده از کد VB.Net تو سی شارپ

top7news
یک شنبه 12 خرداد 1387, 22:01 عصر
سلام به همه
شاید یه کم موضوع یئوالم با متن سئوالم هماهنگ نباشه پس لطفا تا آخر سئوال رو بخونین

من یه پروژه نوشتم برای درس کامپایلر که این ترم دارم،یه پروژه هم ترم قبل نوشته بودم.
اولی با سی شارپ و دومی با VB.net
پروژه اول اسکنر یه کامپایلر رو پیاده سازی کرده و دومی اسکنر رو پیاده سازی کرده.
حالا مشکل من اینه که وقت اینکه بخوام کدهای این دو تا رو بهم تبدیل کنم رو ندارم یعنی وقت اینکه سی شارپ رو به وی بی تبدیل کنم (یا بعکس) ندارم ، به فکرم رسید که از یکی از این پروژه ها یه طوری توی اون دیگری استفاده کنم ، مثل صدا زدن تابع.
آیا این امر امکان داره یا اینکه حتما باید dll بسازم از یکی از پروژه ها؟؟
در هر دو حالت ممنون میشم منو یه راهنمایی کاربردی بکنین که بتونم این پروژه رو کامل کنم

رضا عربلو
یک شنبه 12 خرداد 1387, 22:38 عصر
برای ویندوز اپلیکیشن یا بایستی دو تا پروژه تان را در یک سالوشن قرار دهید (که البته این خود حالتی از دومی است) و به هم لینک بدهبد و یا از dll استفاده کنید. راه دیگری ندارید.
ولی خوشبختانه در asp.net می توانید برخی صفحاتتان را با vb.net و برخی دیگر را باC# بنویسید.

top7news
یک شنبه 12 خرداد 1387, 22:54 عصر
ممنون
پس واسه این دو تا پروژه باید یکی رو به dll تبدیل کنم؟؟

top7news
یک شنبه 12 خرداد 1387, 23:53 عصر
سلام
من واسه این مشکلم رفتم و یکی از پروژه ها رو dllکردم و به صورت یه کامپوننت به اون یکی اضافه کردم
حالا سئوال من اینه که چه طور به بعضی از امکانات یا تغییراتی که لازم دارم دسترسی پیدا کنم؟؟
به فرض من تو پروژه اصلی یه rich text box دارم به اسم 1 و توی این dll که اضافه کردم هم یه rich text box هست به اسم 2 ، حالا میخوام کاری کنم که
2.text = 1.text
بشه ، باید چه کار کنم ؟؟ یا مثلا بتونم سایز دکمه ها رو تغییر بدم؟؟

حامد مصافی
دوشنبه 13 خرداد 1387, 00:07 صبح
ظاهراً مشکل شما با افزودن به عنوان رفرنس حل نمیشه!!!
می تونید از این ابزار رایگان (http://sharpdevelop.net/OpenSource/SD/) برای تبدیل کد های VB.NET به #C یا بلعکس استفاده کنید.

رضا عربلو
دوشنبه 13 خرداد 1387, 17:21 عصر
شما چه Access Modifierی (private, internal , public, ....) برای Type هایتان و Memberهایشان انتخاب کردید.

top7news
دوشنبه 13 خرداد 1387, 17:32 عصر
سلام
خوبین ؟ اینایی که گفتین رو باید موقع ساخت dll تنظیم کنم؟
راستش دفعه اولم بود این کار و می کردم(به خدا بچه خوبیم قول میدم دیگه از این کارای بد نکنم)