PDA

View Full Version : استفاده از net framework 3.5

ezamnejad
دوشنبه 13 خرداد 1387, 11:08 صبح
با سلام
من يك پروژه در visual studio 2008 نوشته ام كه هنگام انتخاب نسخه framework نسخه 3.5 را انتخاب كردم. همچنين يك پروژه setup نيز به پروژه اضافه كرده ام.
حالا چند تا سوال
1- وقتي درون پروژه setup و از قسمت Prerequisites گزينه net framework 3.5 را انتخاب مي كنم ، پس از build پروژه درون پوشه مربوط به DotNetFX35 كه توسط visual studio ساخته ميشه تعداد زيادي پوشه از جمله dotNetFX20 ، dotNetFX30 و ... وجود داره كه هر كدام داراي تعداد زيادي فايل هستند آيا وجود همه اين فايلها براي نصب framework 3.5 لازم است يا خير . در حالي كه با انتخاب نسخه هاي 2 يا 3 framework فقط يك يا دو فايل براي نصب وجود داره .
2- پروژه اي كه با نسخه 3.5 نوشته ام با نسخه 2.0 ، framework هم اجرا ميشه درحالي كه در نسخه هاي قبل اينطور نيود .
با تشكر

eyes_shut_number1
دوشنبه 13 خرداد 1387, 12:03 عصر
1) فکر نکنم نیاز باشه
2) احتمالا از ابزار ها کلاسها کامپوننت ها و تکنولوژی های 3.5 استفاده نکردن که میشه!

ezamnejad
دوشنبه 13 خرداد 1387, 12:10 عصر
1) فکر نکنم نیاز باشه
2) احتمالا از ابزار ها کلاسها کامپوننت ها و تکنولوژی های 3.5 استفاده نکردن که میشه!
من روي يك سيستم ديگه خواستم فايل dotnetfx3.5 را نصب كنم كه با پيغامي مبني بر نصب famework 2.0 sp2 روبرو شدم . اگر نياز نيست چه فايلهايي در سيستم مقصد كپي و نصب بشود .
در مورد جواب دوم فكر ميكنم حق با شما باشه

eyes_shut_number1
دوشنبه 13 خرداد 1387, 17:04 عصر
درسته!
من با فرض اینکه 2.0 نصب است گفتم!

ezamnejad
دوشنبه 13 خرداد 1387, 18:26 عصر
منظور شما اين است که براي نصب framework 3.5 بايد نسخه 2 نصب باشه ؟
براي نصب framework 3.0 چطور ؟

SabaSabouhi
پنج شنبه 16 خرداد 1387, 08:55 صبح
منظور شما اين است که براي نصب framework 3.5 بايد نسخه 2 نصب باشه ؟
براي نصب framework 3.0 چطور ؟

با سلام
خير، Framework 3.5 خودش نسخه‌هاى 2 و 3 رو نصب مى‌كنه ( اگه قبلاً نصب نشده باشن ) و اون‌ها رو Update هم مى‌كنه با نصب SP.

در واقع به‌تر هست بدونيد كه Framework 3.0 همون Framework 2.0 هست به علاوه‌ى چند امكان جديد و همينطور هم Framework 3.5 كه در واقع چند امكان جديد به Framework 3.0 اضافه كرده.

صبا صبوحى

ezamnejad
یک شنبه 19 خرداد 1387, 11:51 صبح
منظورتون را نفهميدم
شما در جواب من گفتيد "خير" ولي در ادامه باز گفتيد كه

خودش نسخه‌هاى 2 و 3 رو نصب مى‌كنه ( اگه قبلاً نصب نشده باشن ) و اون‌ها رو Update هم مى‌كنه با نصب SP.

پس .framework 2.0 بايد روي سيستم باشه . اينطور نيست ؟؟؟؟

SabaSabouhi
دوشنبه 20 خرداد 1387, 10:28 صبح
منظورتون را نفهميدم
شما در جواب من گفتيد "خير" ولي در ادامه باز گفتيد كه

پس .framework 2.0 بايد روي سيستم باشه . اينطور نيست ؟؟؟؟

با سلام
شايد بد گفتم،
Framework 3.5 مساوى هست با Framework 3.0 به علاوه‌ى يه چيزاى جديد
و Framework 3.0 مساوى هست با Framework 2.0 به علاوه‌ى يه چيزاى جديد

يعنى Framework 3.5 خودش شامل Framework 2.0 هم هست.

اون «خير» كه گفتم منظورم اين بود كه اگه نسخه‌ى كامل Framework 3.5 رو دارين ( همون كه 200 مگ هست ) نيازى به نصب جداگانه نسخه‌هاى 2 و 3 ندارين، خودش همه‌ى اين ها رو داره و نصب مى‌كنه به همراه ServicePack اون‌ها.

صبا صبوحى