PDA

View Full Version : راهنمای برای نوشتن آنتی ویروس

qazwsx
دوشنبه 13 خرداد 1387, 17:26 عصر
با عرض سلام خسته نباشید من یه برنامه نویس delphi هستم الان یه برنامه دارم یه آنتی ویروسه البته خیلی ساده هست خوب بعد از کلی بحث گفتگو با بچه ها تصمیم بر این شد که با vc شروع کنم به نوشتنش البته قبلا با c++builder کار کردم و البته با vc تصمیم بر این شد تا با vc این کارو انجام بدم دو مورد برام خیلی مهمه یکی سرعت برنامه یکی هم مشغول نبودن حافظه برای این کا vc++6 خوبه یا 2005و2008

simul8or
دوشنبه 13 خرداد 1387, 20:27 عصر
با عرض سلام خسته نباشید من یه برنامه نویس delphi هستم الان یه برنامه دارم یه آنتی ویروسه البته خیلی ساده هست خوب بعد از کلی بحث گفتگو با بچه ها تصمیم بر این شد که با vc شروع کنم به نوشتنش البته قبلا با c++builder کار کردم و البته با vc تصمیم بر این شد تا با vc این کارو انجام بدم دو مورد برام خیلی مهمه یکی سرعت برنامه یکی هم مشغول نبودن حافظه برای این کا vc++6 خوبه یا 2005و2008
قصد رد کردن زبان قدرتمند دلفی یا نادیده گرفتن کامپایلر قدرتمند c++builder را ندارم، ولی باید بگم VC بهترین انتخاب ممکن است.
اینکه کدام نسخه از VC برای شما مناسب است ، تا حد زیادی به خود شما بستگی دارد!
اگر می خواهید با استفاده از framework دات نت (net.) و زبان #C سورس برنامه را بنویسید، می توانید از نسخه های بالاتر که دارای ورژن بالاتر framework هستند استفاده کنید. اگر سرعت اجرای برنامه مد نظر شما است، net. نمی تواند انتخاب خوبی باشد، هرچند استفاده از این تکنولوژی باعث کاهش حجم کد و افزایش مدیریت سورس می شود ، اما از سرعت و امنیت کافی برخوردار نیست.
اگر سرعت اجرای برنامه مد نظر شماست بهترین گزینه win32api می باشد، با استفاده از api ،شما دسترسی کامل به تمام امکانات ویندوز خواهید داشت.
چون برنامه آنتی ویروس نیازمند ساخت سرویس است ، در این صورت MFC هم نمیتواند به طور کامل جوابگوی شما باشد.( هرچند ذاتا نمیتوان تفاوتی بین mfc و win32api قائل شد.)
مشغول نبودن حافظه و استفاده کمتر از منابع سیستم که یکی از خصیصه های مهم یک آنتی ویروس است تا حد زیادی به برنامه نویسی و سورس کد برنامه بستگی دارد نه به کامپایلر.
به نظر من نسخه 2008 انتخاب خوبی است، تا اگر حین ساخت برنامه تصمیم گرفتید برخی از component های برنامه را با متدهای متفاوت بسازید با مشکل مواجه نشوید.
در ضمن محیط نسخه 2008 امکانات بسیاری را برای آسان تر شدن کد نویسی برای programmer فراهم کرده است.
نظرات دیگر دوستان هم میتواند به شما کمک کند.:لبخندساده:

Nima_NF
سه شنبه 14 خرداد 1387, 00:34 صبح
کامپایلر VC++6 خیلی قدیمی شده و دیگر پشتیبانی نمی شود. یک آنتی ویروس همواره نیاز به جدیدترین API ها دارد (که SDK جدید کامپایلر های جدید شامل آن ها هست) به همراه رفع نواقص. پس بهتر هست از VC2008 شروع کنید.
اگر هم نهایت کارآیی را می خواهید بهترین انتخاب Win32 API هست.

مهران موسوی
سه شنبه 14 خرداد 1387, 01:23 صبح
اگه قرار باشه با Win32 API كار كني ديگه هيچ فرقي نداره كه با Delphi بنويسي يا VC ... نمونه هاي سورس باز قدرتمندي با Delphi وجود داره كه دوستان در انجمن دلفي بهشون اشاره كردن .. البته VC هم گزينه ي بسيار مناسبي هست .. من چون با هر دو كار ميكنم تا اونجايي كه تجربه بهم گفته در API Programing فرق كمي با هم دارن .. حتي در اين صورت حجم فايلهاي دلفي به صورت باور نكردني مياد پايين به صورتي كه من Key Gen هام رو وقتي باهاش مينوشتم بدون پك كردن حجم 7 كيلوبايت ميشد .. البته از اسمبلي هم استفاده ميكردم كه پيشنهاد دارم شما هم نهايت استفاده رو بكنيد ..