PDA

View Full Version : زیپ کردن فایل

havig
چهارشنبه 28 مرداد 1383, 22:12 عصر
سلام
چطور می توانم یک فایل را زیپ کنم وبعد uploadکنم لطفا توضیح کامل بدهید چون من مبتدی هستم

oxygenws
چهارشنبه 28 مرداد 1383, 23:28 عصر
شما رو زیپ کردن فایل مشکل دارید یا رو آپلود؟؟؟ چون این دو عمل هیچ ربطی به هم ندارند!!

havig
پنج شنبه 29 مرداد 1383, 12:16 عصر
مشکل من هر دو موضوع هست در واقع می خواهم فایلی را زیپ وبعد اپلود کنم روی سایت البته اطلاع دارم که برای اپلود باید از ftpاستفاده کنم و کد مربوط به کل برنامه را تا حدودی نوشته ام ولی در موقع اجرای ان از طریق iisمشکل دارم ودر واقع این خطا را دریافت می کنم:
Warning: ftp_connect(): php_network_getaddresses: gethostbyname failed in D:\Inetpub\wwwroot\uuuuu.php on line 72
البته به ازای این دستور:
$fh = ftp_connect ('ftp.wrox.com');
در مورد زیپ نمودن فایل هم یک سری کد پیدا کرده ام که در موقع اجرای ان نیز مشکل دارم والبته نمی دانم این کدها درست است یا نه
باز هم یاداور می شوم که من کاملا مبتدی هستم
ممنونم

oxygenws
پنج شنبه 29 مرداد 1383, 13:20 عصر
ببخشید، خوب شما که دارید لوکال کار می کنید، چرا فایل رو دستی زیپ نمی کنید؟!
برنامهء PHP شما داره روی کلاینت کار می کنه یا سرور؟!! (شاید بهتر باشه بگم، روی مبدا ارسال فایل یا مقصد؟؟)

موفق باشید، امید

havig
پنج شنبه 29 مرداد 1383, 15:29 عصر
ببخشید شاید من اشتباه سوال کرده ام در واقع من می خواهم برنامه ای بنویسم که فایلی را از روی کامپیوتر خود زیپ کرده وروی سایتی قرار دهم وبعد نیز فایل زیپ شده ایی را از روی لیست موجوذ روی سایت انتخاب ویعد ان را unzipکرده وروی کامپیوتر خود دانلود کنم
لطفا در رابطه باclientl یاserver بودن نیز کمی توضیح دهید
ممنون

oxygenws
پنج شنبه 29 مرداد 1383, 16:21 عصر
نگاه کنید، یه زمانی می شه که شما فایل PHP تون رو روی سرور می ذارید که به فایل سیستم اونجا دسترسی نوشتن دارید و یه زمانی می شه که فایل PHP روی کلاینت هست که دسترس نوشتن روی فایل سیستم راه دور ندارید. شما کدوم رو می خواید انجام بدید؟!

اگر شما می خواید با دو تا فایل PHP، یکی در کلاینت و یکی در سرور کار کنید که (تا اینجا که من از صحبت های شما فهمیدم) باید به صورت client-server کد بزنید که با توجه به اینکه شما مبتدی هستید، چندان کار ساده ای نیست.

موفق باشید، امید

havig
پنج شنبه 29 مرداد 1383, 21:17 عصر
از لطف شما متشکرم
در واقع این یک پروژه دانشجویی است که من فرصت زیادی هم برای انجام ان ندارم اگر ممکن است در رابطه با فرم client-server من را کمی راهنمایی کنید یا کتاب وسایت مناسبی معرفی نمایید
ایا این بحثی که شما مطرح فرمودید به ftpارتباطی دارد یا نه

houtanal
پنج شنبه 29 مرداد 1383, 21:23 عصر
این هزار بار :evil:
برین راهنمای php رو از سایتش دریافت کنید

oxygenws
پنج شنبه 29 مرداد 1383, 21:49 عصر
نه، بحث client-server کاملا بی ربط به FTP بوده. البته این امکان هست که رابطهء client-server ای شما از طریق پورت ۲۱ انجام بشه، ولی کلا به FTP ربطی نداره.

من فکر می کنم بهتر باشه قبل از اینکه قصد نوشتن برنامه رو داشته باشید، کمی در مورد مبانی اینترنت و روابط مربوطه (شاید RFC ها منابع خوبی باشند) تحقیق کنید و سپس تصمیم بر کد زدن بگیرید :)

موفق باشید، امید