PDA

View Full Version : سوال: خطای اجرا در برنامه کامپایل شده

e601
چهارشنبه 15 خرداد 1387, 17:57 عصر
با سلام
من برنامه ای رو با دات نت 2003 نوشتم و کامپایل و برنامه نصب و همه چیز رو بدون مشکل آماده کردم ولی وقتی کاربر برنامه رو در سیستم خودش نصب میکنه بعد از چند بار اجرا شدن(زمان بندی خاصی نداره بعضی وقتا بعد یکبار خاموش روشن شدن سیستم بعضی وقتا بعد چند روز!!!) پیغام زیر رو میده و برنامه اجرا نمیشه :متفکر:
لطفا اگه کسی میدونه اشکال از کجاست راهنماییم کنه ممنون میشم

پیغامش اینه

[Program].exe is not a valid win32 application.

combo_ci
پنج شنبه 16 خرداد 1387, 10:12 صبح
فكر كنم كامپيوتر كاربرت ويروسي هستش....مثلا jifo ...

e601
پنج شنبه 16 خرداد 1387, 11:16 صبح
ولی این مشکل توی یکی دو تا دستگاه دیگه ام تست کردم همین مشکل رو داره!!!!!!

VB.NET2005
پنج شنبه 16 خرداد 1387, 11:45 صبح
منم همین مشکلو داشتم البته با 2003 ولی با یه بار ویندوز عوض کردن درست شد .

e601
پنج شنبه 16 خرداد 1387, 11:55 صبح
سلام دوست عزیز
فهمیدی مشکل از کجا بود؟ چون همونطور که گفتم من تو چند تا دستگاه مختلف تست کردم ولی همون مشکل رو داشت. نمیشه گفت همه اون دستگاها ویندوزشون مشکل داشته فکر میکنم برنامه اشکالاتی داره. حالا یا تو ساخت پکیج یا تو کامپایل یا ... نمیدونم!!!!!!!!!!!!!

top7news
پنج شنبه 16 خرداد 1387, 13:30 عصر
سلام دوست عزیز
البته این حرفی که من میزنم کلیت نداره ولی احتمال 90% مشکل تو برای اینه که داری از نسخه ایی از دات نت استفاده می کنی که کرک شده است و از روی سی دی نصب میشه
معمولا اکثر این نسخه ها مشکل دارن چون برای شکستن قفل اونها یه سری از امکاناتشون رو دست کاری می کنن
من پیشنهاد میکنم یا نسخه اصل دات نت رو گیر بیار یا اینکه حداقل از نسخه dvd اون استفاده کن

e601
پنج شنبه 16 خرداد 1387, 14:01 عصر
با تشکر از شما بخاطر راهنمایی خوبتون
فکر میکنم حرف شما درست باشه چون همونطور که گفتم کارهایی که باید بطور استاندارد برای کامپایل یا ساخت پکیج انجام داد رو انجام دادم. به احتمال زیاد خود دات نتم مشکل داره. ببینم مگه دات نت روی سی دی با دات نت روی دی وی دی فرق داره؟؟؟

barnamejoo
پنج شنبه 16 خرداد 1387, 15:12 عصر
ایا برنامه رو روی یک نوع سیستم عامل اجرا میکنید و مشکل پیش میاد؟ من گاهی اوقات دیدم که برنامه ای که برای xp مثلا کار میکنه، برای 2000 کار نمیکنه. بستگی به پارامترهای کامپایلر هم داره. ممکنه مثلا برای amd پارامترهاش رو optimize کرده باشید و روی intel مشکل ایجاد کنه...

e601
پنج شنبه 16 خرداد 1387, 15:43 عصر
روی چندتا سیستمی که تست کردم همشون Xp بودن

بستگی به پارامترهای کامپایلر هم داره. ممکنه مثلا برای amd پارامترهاش رو optimize کرده باشید و روی intel مشکل ایجاد کنه...

میشه بیشتر توضیح بدین :متفکر:

barnamejoo
پنج شنبه 16 خرداد 1387, 17:03 عصر
روی چندتا سیستمی که تست کردم همشون Xp بودن

میشه بیشتر توضیح بدین :متفکر:
معمولا کامپایلرها یک سری آپشن هایی دارند که میشه تنظیم کرد مثلا برای amd optimize بشه سورس کامپایل شده... منظورم این آپشنها بود :d