PDA

View Full Version : جابجايي متن در REPORT

aidin_kolka
پنج شنبه 16 خرداد 1387, 13:37 عصر
براي فرم صورتجلسه بانك اطلاعاتي نوشتم و در ريپورت عكس صورتجلسه رو قرار دادم تا خروجيم دقيقا همون فرم صورتجلسه باشه . اما مشكلي كه دارم در قسمت بالا زماني كه تعداد اسامي زياد ميشه متن هاي پاييني جابجا ميشن و پايين تر ميان كه اين كار منو خراب ميكنه ...چطوري ميشه اين مشكل رو حل كرد....

مهدی قربانی
پنج شنبه 16 خرداد 1387, 13:52 عصر
سلام
دوست گرامي بهتره بجاي استفاده از قالب آماده و عكس خودتون با استفاده از ابزارهاي موجود در طراحي ريپورت شكل صورتجلسه رو بصورت دست ساز ايجاد كنيد و براي هر يك از موارد مثل اسامي حاضرين ، غايبين ، شرح توافقات ، اقدام كننده ، زمان انجام و .... تكست باكسهايي متناسب با حجم محتويات ايجاد و به فيلدهاي مربوطه در جدول Bound بشه اينطوري مشكلي كه اشاره كرديد كمتر دامنگيرتون ميشه و اگر هم بشه امكان برطرف كردنش ساده تره .

aidin_kolka
پنج شنبه 16 خرداد 1387, 13:55 عصر
ضمن تشكر از پاسختون...ببينيد بدليل مشكلات و شرايطي كه هست من حتما بايد اين عكسي كه از صورتجلسه رو گرفتم رو بايد قرار بدم و گرنه حرفتون قابل قبوله..حالا نميدونم ميشه يا نه

مهدی قربانی
پنج شنبه 16 خرداد 1387, 16:09 عصر
سلام
دوست من اگر شما مجبور به استفاده از تصوير در ريپورت هستيد خوب 2 راه حل پيش روي شماست يكي اينكه بواسطه تغيير در طراحي فرمت صورتجلسه و تغيير سايز قسمتهاي مورد نظر تصوير مربوطه رو اصلاح كنيد ( تا با سايز ريپورت شما هماهنگ بشه ) و دوم اينكه سايز فونت تكست باكسهاي استفاده شده در ريپورت رو كاهش بديد تا محتويات در اندازه طبيعي جا بگيره و اصلاحاً سرريز نكنه .
يك سئوال : شما به چه صورت محتويات صورتجلسه رو در ريپورت نمايش مي ديد ( چند تكست باكس ، ليبل و ... )

aidin_kolka
پنج شنبه 16 خرداد 1387, 17:02 عصر
بله ..امکانه اینکه تکست باکس ها رو در یک جای مشخص تثبیت کرد وجود داره یا نه؟

مهدی قربانی
پنج شنبه 16 خرداد 1387, 17:44 عصر
بله ..امکانه اینکه تکست باکس ها رو در یک جای مشخص تثبیت کرد وجود داره یا نه؟
ببخشيد متوجه منظورتون نشدم ، بيشتر توضيح بديد و اگر براتون مقدور باشه سئوال رو در قالب نمونه مطرح كنيد بهتره .