PDA

View Full Version : سوال: چطور به اطلاعات روی سیم کارتهای تلفن همراه دسترسی پیدا کنم؟؟؟

Hadiir.net
پنج شنبه 16 خرداد 1387, 18:05 عصر
من تو کار تلفن همراهم و با وسایلی به نام باکس کار میکنیم که دارای یک نرم افزاره که توسط اون نرم افزار باکسها کار میکنه .
تا جایی که من متوجه شدم توی هر باکس یه سیم کارته که فقط با نرم افزار ارائه شده همراه اون کار میکنه و سایتهای ساپورت هم از طریق همین سیم کارت اونو شناسائئ و ساپورت میکنند .
------------------------------------------------------
این یه نمونه از ین باکسه

http://gsmserver.com/newshop/images/large/Universalbox_Dongle.jpg
------------------------------------------------------
حالا من میخواستم بگم ایا توسط وی بی دات نت این امکان هست که
بتونیم اطلاعات روی یک سیم کارت و بخونیم ؟ (البته دقیقا نمیدونم که جنس این سیم کارتها از همون سیسم کارتهای تلفن همراهه و یا نه چیی شبیه اونه ؟)
آیا امکان تغییر دادن شماره سیم کارت کار راحتیه؟(از لحاظ امنیت جهت استفاده در قفل های سخت افزاری)

دوستان اگه لطف کنن یاری کنن ممنون میشم .
چون میخوام روی این روش کار کنم منتظر جواب دوستان و اساتید محترم.
محمدامین شریفی
پنج شنبه 16 خرداد 1387, 23:34 عصر
اول چرا اینقدر بزرگ نوشتی؟
نگاه کن فکر کنم این تاپیک تو بیشتر حول حوش ارتباط با دستگاه های جانبی از طریق رایانه است
کتابی با همین اسم در بازار موجود است.
توتالار برنامه نویسی های سیستم های embedded مطرح کن.
تو .net هم از طریغ پورت com وصل میشن

noorsoft
یک شنبه 19 خرداد 1387, 13:58 عصر
دوست عزیز
چند نکته را برای این مسئله میگم
اول اینکه این سیم کارت نقش قفل را بازی میکنه
و اینکه باکس یونی یکی از باکسهای جنرال و پر فروش در جهانه که بزرگترین ساپورت را در جهان داره پس اگه قرار بود این قفل به راحتی شکسته بشه دیگه کسی یونی نمی خرید و مطمئن باش قبل از شما افراد دیگه ای هم به ان فکر افتاده اند ولی موفق نشده اند
دلیلش هم اینه که اکثر باکسهای معروف از سیم کارتهای سایبر بعنوان قفل استفاده میکنن و این سیم کارت دارای سطح امنیتی بالایی به طوری که تا حالا هیچ کس موفق به شکستنش نشده (این حرف کمی نیست چون این سیم کارت به تعداد زیاد در سرتاسر جهان داره استفاده میشه و خیلی ها سعی در نفوذ به اون را دارن)
نکته دیگه اینکه در واقع این باکسها کار خاصی انجام نمیدن و اون چیزی که کار اصلی را انجام میده همون نرم افزار باکسه

اگه قصد داری یه باکس را کرک کنی برو سراغ نرم افزارش نه سخت افزارش چون فکر کنم راحت تر باشه
اگه دیده باشین بعضی از نرم افرارها با اینترفیس باکسهای دیگه کار میکنن - باکس فقط یک رابط بین پورت کامپیوتر و MBUS گوشیه

موفق باشید

Hadiir.net
یک شنبه 19 خرداد 1387, 20:12 عصر
دوست عزیز
چند نکته را برای این مسئله میگم
اول اینکه این سیم کارت نقش قفل را بازی میکنه
و اینکه باکس یونی یکی از باکسهای جنرال و پر فروش در جهانه که بزرگترین ساپورت را در جهان داره پس اگه قرار بود این قفل به راحتی شکسته بشه دیگه کسی یونی نمی خرید و مطمئن باش قبل از شما افراد دیگه ای هم به ان فکر افتاده اند ولی موفق نشده اند
دلیلش هم اینه که اکثر باکسهای معروف از سیم کارتهای سایبر بعنوان قفل استفاده میکنن و این سیم کارت دارای سطح امنیتی بالایی به طوری که تا حالا هیچ کس موفق به شکستنش نشده (این حرف کمی نیست چون این سیم کارت به تعداد زیاد در سرتاسر جهان داره استفاده میشه و خیلی ها سعی در نفوذ به اون را دارن)
نکته دیگه اینکه در واقع این باکسها کار خاصی انجام نمیدن و اون چیزی که کار اصلی را انجام میده همون نرم افزار باکسه

اگه قصد داری یه باکس را کرک کنی برو سراغ نرم افزارش نه سخت افزارش چون فکر کنم راحت تر باشه
اگه دیده باشین بعضی از نرم افرارها با اینترفیس باکسهای دیگه کار میکنن - باکس فقط یک رابط بین پورت کامپیوتر و MBUS گوشیه

موفق باشید

ممنونم استاد عزیز دقیقاً به موضوعی که تو فکرم بود اشاره کردین
:تشویق::تشویق:
من در واقع قصد کرک و یا کارهای مشابه کرک رو ندارم ؟
فقط میخواستم بدونم الگوریتم استفاده این سیم کارتها چیه ؟چطوریه؟ و آیا منم میتونم برای برنامه ای که دارم مینوسیم از چنین راهکاری برای امنیت در کپی برداری استفاده کنم.
آیا این سیم کارتها تو ایران هم موجوده ؟

noorsoft
دوشنبه 20 خرداد 1387, 08:50 صبح
این سیم کارت در ایران هست قیمتش هم ارزونه شاید باورت نشه ولی قیمتش دو سه هزار تومانه
امنیت خیلی بالایی داره اگه ازش استفاده کنی شکستن قفل برنامت کار خیلی مشکلی میشه

Hadiir.net
دوشنبه 20 خرداد 1387, 17:23 عصر
این سیم کارت در ایران هست قیمتش هم ارزونه شاید باورت نشه ولی قیمتش دو سه هزار تومانه
امنیت خیلی بالایی داره اگه ازش استفاده کنی شکستن قفل برنامت کار خیلی مشکلی میشه

ممنون بسیار عالی بود - با این تفاسیر چرا این همه از دوستان برنامه دنبال روش های دیگری برای قفل گذاری روی برنامه ها شون هستند مثل بدست آوردن شماره سریالهای هارد
سی پی یو - مادربورد و غیره ؟
آیا استفاده از این روش کار سختیه با توجه به این که به قول شما از لحاظ قیمت هم بسیار مناسبه و در عین حال دارای بالاترین رتبه های امنیته؟
در ضمن آیا شما منبع و یا مرجع کاملی رو در این باره میشناسید که معرفی کنید ؟؟؟

تشکر و سپاس از ارج نمودنتان به این موضوع و سئوال حقیر.

noorsoft
دوشنبه 20 خرداد 1387, 20:07 عصر
سلیقه ها و اطلاعات فنی افرا مختلفه برای همین این جوریه