PDA

View Full Version : باز هم سوالی از portable بودن

vahid18u
جمعه 17 خرداد 1387, 17:27 عصر
سلام . من یه برنامه نوشتم با netbeans IDE 6.1 توی ویستا . و به خوبی توی ویستا کار میکنه .
میخواستم ببینم از کجا میشه مطمئن شد که روی لینوکس کاملا به خوبی کار میکنه ؟
آیا استاندارد های خاصی هست برای قابل حمل نوشتن یه برنامه جاوا ؟
یا مثلا IDE طوری طراحی شده باشه که اگه به کد خاصی رسید که platform depended بود هشدار بده و بگه که فرضا فقط توی ویندوز این کد اجرا میشه به این تنظیمات .

این برنامه ی من توی لینوکس به خوبی اجرا نمیشه . چکار کنم ؟

mazdadoost
جمعه 17 خرداد 1387, 22:12 عصر
دوست عزیز:
1-این شکل بیان :من یه برنامه نوشتم با netbeans IDE 6.1 روش صحیحی برای توضیح مسئله نیست.منظورم اینه که اینکه برنامتون رو با چه IDE ای برای جاوا بنویسید فرقی به حال جاوا برای اجراش نخواهد داشت.تنها ,عامل مهم پلت فرم و ویرایش پلت فرمه.برای مورد شما احتمالا :JDK 6 Update n!
2-خود پلت فرم SPEC مشخص کننده همه استاندارد های لازم برای توضیح اینه که برنامه شما به چه شکل (نه به چه نحو!)در همه IMPL ها انتقال پیدا کنه.
3-ویژگی های وابسته به پلت فرم جاوا به مقدار بسیار کمی در API هست.برای اینکه بفهمید آیا یک API وابستگی خاصی به پلت فرم داره به شکل استاندارد اون API باید شامل کد ها و متد های غیر وابسته به پلت فرم باشه که در همه پلت فرم ها بتونند به برنامه نویس اعلام کنند این ویژگی در مثلا این ویژگی پشتیبانی نمیشه.مثلا ساختن پنجره های شفاف در AWT!از طرفی میتونید به خیلی از ویژگی هایی که پلت فرم پشیبانی میکنه به چک کردن خواص عمومی JRE دست پیدا کنید!پس خود جاوا استاندارد Portabale بودن بنامه های شماست!
4-شاید IDE ای هم باشه که بتونه چنین کاری که فرمودینانجام بده.اما این ربطی به استاندارد های جاوا نداره!
5-چنانچه مطالعه بیشتری در مورد قابلیت انتقال در جاوا بفرمایید دیگه دچار مشکل در این زمینه نخواهید شد.
(جواب های بنده و دیگران در تاپیک قبلیتون با این موضوع).
6-برنامتون خوب اجرا نمیشه؟بیشتر توضیح بدین!اغلب مشکلات هنکام اجرای برنامه ها در کامپیوتر و پلت فرمی به جز سیستمی که برنامه روش نوشته و کامپایل شده عدم سازگاری کد های کامپایلر سیستم مبدا و JRE مقصد هست.(Bad Class Version).اگر برنامه رو از Bash اجرا کنید Exeption های احتمالی تولیدی رو بفرمایید.ار برنامه اجرا میشه و مشکل داره بفرمایید چطوری؟
موفق باشید.