PDA

View Full Version : سوال: ايجاد ديتابيس در ويندوز براي PHP

delete
جمعه 17 خرداد 1387, 23:38 عصر
سلام
من ميخوام تو ويندوز خودم يه ديتابس مجزا داشته باشم
آيا اصلا اين امكان داره؟
يني مخوام اسكريپت هاي PHP كه به ديتا بيس نياز دارند رو تو ويندوز خودم نصب كنم و بتونم اونارو مشاهده كنم
يعني تو ويندوز خودم به صورت اف لاين يه ديتابيس داشته باشم كه يوزر و پسورد هم داشته باشه
زبانشم با MySQL باشه
ببخشيد من تازه تو كار PHP اومدم لطفا يكم راهنماييم كنيد
خيلي ممنون از اين كه به سوالم جواب ميديد

Sociant7
جمعه 17 خرداد 1387, 23:46 عصر
فکر میکنم مشکلتون با wamp server ، xamp و ... حل بشه! اینا نرم افزارهایی هستند که سرور آپاچی رو بصورت مجازی رو سیستمتون اجرا میکنن بدون اینکه نیازی به اینترنت و سرور و اینجور چیزا داشته باشین ، همینطور mysql و phpmyadmin رو هم با خودشون دارن.
واسه شروع wamp رو بهتون پیشنهاد میکنم

delete
جمعه 17 خرداد 1387, 23:50 عصر
با خود MySQL هم ميشه ديتا بيس ساخت و همين كارو كرد؟
اين نيازي به نصب اپاچي كه نداره؟
اين برنامه رايگان هست كه من دارم دانلود ميكنم؟
خيلي ممنون از كمكتون

Sociant7
شنبه 18 خرداد 1387, 01:07 صبح
ببینید mysql همراه این نرم افزار نصب میشه ، واسه کار کردن باهاش میتونید از کنسولش استفاده کنید و دستورات اس کیو ال رو مستقیما تایپ کنید یا میتونید از phpMyAdmin که واسه مدیریت راحتتر mysql هست استفاده کنید . ولی در هرصورت باید از طریق سرور این کار انجام بشه که wamp از آپاچی استفاده می کنه.
شما wamp رو کامل نصب کنید همه اینا رو خودش نصب و تنظیم میکنه، فقط کافیه بعد از نصب ،wamp رو اجرا کنید که آیکانش گوشه تسک بار میاد و میتونید روش کلیک راست کنید و از منو باز شده phpMyAdmin رو اجرا کنید ، یا از زیر منوی mysql کنسولش رو اجرا کنید.

رایگان بودنش رو نمی دونم ! فکر کنم باشه! من که از رو مجموع نرم افزار (لرد یا کینگ) نصبش کردم!

yaqubian
شنبه 18 خرداد 1387, 23:39 عصر
دوست عزیز یکی از بهترین نرم افزارهای موجود واسه این کار EasyPHP است که خیلی راحته و مثل بقیه نرم افزارهای تحت ویندوز نصب می شه می تونی از سایتش دانلودش کنی. بعد از نصب، هم آپاچی رو واست نصب می کنه و هم mysql و می بینی که کار کردن باهاش چقدر راحته. مثلا محیط php my admin این نرم افزار دقیقا شبیه محیطهای تنظیمات DB روی سرورهای لینوکس رو اینترنته و در هر صورت خیلی عالیه.
موفق باشی

vahid4134
یک شنبه 19 خرداد 1387, 09:18 صبح
ببینید mysql همراه این نرم افزار نصب میشه ، واسه کار کردن باهاش میتونید از کنسولش استفاده کنید و دستورات اس کیو ال رو مستقیما تایپ کنید یا میتونید از phpMyAdmin که واسه مدیریت راحتتر mysql هست استفاده کنید . ولی در هرصورت باید از طریق سرور این کار انجام بشه که wamp از آپاچی استفاده می کنه.
شما wamp رو کامل نصب کنید همه اینا رو خودش نصب و تنظیم میکنه، فقط کافیه بعد از نصب ،wamp رو اجرا کنید که آیکانش گوشه تسک بار میاد و میتونید روش کلیک راست کنید و از منو باز شده phpMyAdmin رو اجرا کنید ، یا از زیر منوی mysql کنسولش رو اجرا کنید.

رایگان بودنش رو نمی دونم ! فکر کنم باشه! من که از رو مجموع نرم افزار (لرد یا کینگ) نصبش کردم!
دوست عزیز منظور شما از سرور چی هست؟
فکر کنم یک مقدار اشتباه عرض کردید.
apache یک وب سرور هست. در واقع apache که شما دارین با wamp روش کار می کنید اصلا با mysql کاری ندره (مگر بخوایید auth apache از mysql استفاده بشه که باید بسته مربوطه نصب بشه) mysql رو اگر نصب کنید بدون نیاز به هیچ چیز جانبی میتونید ازش استفاده کنید که خودش یک کنسول برای این کار داره. البته نرم افزاره های GUI اون هم وجود داره. mysql روی port (اگر اشتباه نکنم) 3306 کار می کنه.
حالا برای نرم افزارها می تونید یک plugin نصب کنید که از mysql داخل جایی که پشتیبانی از mysql رو قرار داده استفاده کنید مثل php یا python
البته اگر بخوایید از phpmyadmin استفاده کنید چون مبنای کارش بر اساس php هست باید apache و php هم نصب کنید اما اگر نیاز ندارید هم می تونید از کنسولش و هم از نرم افزارهایی که براش نوشته شده استفاده کنید.
wamp هم یک نرم افزار رایگان هست که می تونید از آدرس http://www.en.wampserver.com/
دانلودش کنید

sama01
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 18:31 عصر
دوستان. ببخشید من متوجه نشدم. یعنی اگر من فقط php5 را به همراه mySql نصب کنم، نمی‌تونم بین این دو ارتباط برقرار کنم؟
من الان این دو را روی سیستمم نصب کرده‌ام. در خود mySql هم db با table و حتی داده ساخته‌ام. ولی ارتباط در برقراری ارتباط مشکل دارم.

sama01
پنج شنبه 23 خرداد 1387, 00:18 صبح
آخرش من رفتم WAMP را دانلود و نصب کردم. ظاهرا همه چیز درست کار می‌کنند.
دیتابیس را هم در phpMyAdmin می‌سازم. با table و داده. ولی php نمی‌تونه به دیتابیس‌ها دسترسی پیدا کنه.
چه کار کنم؟

پی‌نوشت:
مشکلم حل شد.