PDA

View Full Version : سوال: شروع پروژه

y.saied
شنبه 18 خرداد 1387, 00:46 صبح
سلام دوستان عزیز

من میخوام پروژه خودم رو با vb بنویسم , برای اینکه پروژه من از اول کار استاندارد و طبق اصول باشه , باید چه چیزایی رو رعایت کنم و چه قسمتهایی از vb رو دستکار کنم . در ضمن میخوام از Ado و کریستال ریپورت تو برنامه ام استفاده کنم .
و اینکه موقع استفاده از ocx خارجی , ocx مورد نظر رو به داخل system32 کپی کنم و بعد از اونجا لودش کنم بهتره یا از داخل پوشه برنامه ؟ ..............

اگه جواب بدین ممنون میشم

فاطمه وطن دوست
یک شنبه 19 خرداد 1387, 22:01 عصر
سلام دوستان عزیز

من میخوام پروژه خودم رو با vb بنویسم , برای اینکه پروژه من از اول کار استاندارد و طبق اصول باشه , باید چه چیزایی رو رعایت کنم و چه قسمتهایی از vb رو دستکار کنم . در ضمن میخوام از Ado و کریستال ریپورت تو برنامه ام استفاده کنم .
و اینکه موقع استفاده از ocx خارجی , ocx مورد نظر رو به داخل system32 کپی کنم و بعد از اونجا لودش کنم بهتره یا از داخل پوشه برنامه ؟ ..............

اگه جواب بدین ممنون میشم

سلام

و اینکه موقع استفاده از ocx خارجی , ocx مورد نظر رو به داخل system32 کپی کنم

معمولا برای استفاده از اکتیوایکس ها اونا رو باید رجیستر کرد .

کریستال ریپورت تو برنامه ام استفاده کنم

کریستال ریپورت - آموزشش تو سایت هست. صفحه اصلی سایت رو ببینید تالار برای کریستال ریپورت در نظر گرفته شده .

از Ado

این لینک محشر بهتون کمک میکنه .

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=104724

(http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=104724)

y.saied
یک شنبه 19 خرداد 1387, 23:49 عصر
خانم وطن دوست ازت ممنونم , ولی ocx ها رو چه جوری باید رجیستری کنم ؟!!
اگه ممکنه برام توضیح بدین و نحوه استفاده از ocx ها رو بگین - منظورم اینه که ocx ها کجا بذارم تا برنامه ام در موقع درست کردن setup مشکلی نداشته باشه؟

vahidm
یک شنبه 19 خرداد 1387, 23:59 عصر
دوست عزیز سلام
اگر می خوای برنامت با مشکل مواجه نشه شما ocx هاتون رو توی پوشه برنامه بذارین تا در هنگامی که می خواد لود بشه اگر درون system32 نیست بتونه برنامه درون پوشه خودش برداره

سلام
ببخشید یادم رفت به این قسمت سوالتون جواب بدم در مورد رجیستر کردن از طریق regsvr32.exe میشه رجیستر کرد شما اینو بنویسید" regsvr32 "C:\vahid\DBGrid32.ocx
موفق باشید

فاطمه وطن دوست
دوشنبه 20 خرداد 1387, 11:46 صبح
خانم وطن دوست ازت ممنونم , ولی ocx ها رو چه جوری باید رجیستری کنم ؟!!
اگه ممکنه برام توضیح بدین و نحوه استفاده از ocx ها رو بگین - منظورم اینه که ocx ها کجا بذارم تا برنامه ام در موقع درست کردن setup مشکلی نداشته باشه؟

سلام
وقتی با یه برنامه ستاپ ساز ، ستاپ درست میکنید - مثلا با وایس ، یه بار برنامه رو اجرا میکنید بعدش با اجرای برنامه (تو همون برنامه ستاپ ساز) ، خوده برنامه ستاپ ساز میاد تمام اکتیوایکس ها و ........ رو به ستاپ اضافه میکنه و موقع نصب میزاره تو سیستم 32 و یا کناره برنامتون .

اونایی که خودتون کناره برنامه گذاشتین رو میزاره کناره برنامتون .
اونایی که تو سیستم 32 خودتون گذاشتین رو میزاره تو پوشه ی سیستم 32

*************اگر اشتباه میگم دوستان اصلاح کنند . ****************

vahidm
دوشنبه 20 خرداد 1387, 12:06 عصر
سلام
در اصل اون ocx هایی که تو برنامتون استفاده شده و اونایی که خود وی بی نیاز داره رو به همراه برنامه ستاپ می کنه و یک برنامه ای هست که شما می تونید کاری کنید که ocx های برنامتون درون فایل exe باشه یعنی هر جا فایل exe هست ocx هم هست