PDA

View Full Version : چگونه می توانم در پرینتر سوزنی مقدار کاغذ خارج شده را کنترل

betanam
یک شنبه 15 تیر 1382, 07:33 صبح
با سلام به همگی
موضوع از این قرار است که برنامه مربوط به یک رستوران را تهیه کرده ایم ولی موقع پرینت فیش پس از اتمام پرینت به اندازه 30 سانت بیشتر از آخرین سطر پرینت شده کاغذ از پرینتر خارج می شود چون آقایان رستوران دار سرشان شلئغ است فرصت چرخاندن تبلک مربوط به جمع کردن کاغذ را ندارند واین برای برانامه ما شده یک مشکل جدی

لطف کنید بگوئید چگونه می توانم به پرینتر سوزنی epson بفهمانم که وقتی به انتهای فیش رسید متوقف شود

:cry:

سید مسعود موحد
دوشنبه 15 دی 1382, 12:50 عصر
با سلام شما باید ابتدا setup پرینتر حود را چک نمایید که طول کاغذ درست تعریف شده باشد اگر درست بود انگاه باید که Quickreport خود را روی Custom نتظیم نمایید و سپس روی درایور چاپگر خود بروید و اگر چاپگر شما LQ300 بود آنگاه نوع کاغذ را Custom تعریف نمایید و روی گزینه Custom دوبار کلیک نمایید و Width آنرا 2540 و Length ‌آنرا 2494 در مقیاس inch تعریف نمایید و همچنین برای چاپگرهای دیگر به صورت زیر عمل کنید

1- Lq2170
Length : 1320
Width : 1100
و در قسمت Aray Of printing قسمتهای زیر را تکمیل نمایید در مقیاس Inch
Left : 119
Right : 119
Top : 167
Bottom : 167
1- Lq1170
Length : 1320
Width : 1100
و در قسمت Aray Of printing قسمتهای زیر را تکمیل نمایید در مقیاس Inch
Left : 0
Right : 0
Top : 0
Bottom : 0

SherlookHolms
دوشنبه 15 دی 1382, 14:36 عصر
behtarin rah in hast ke setting e ptinter ro chek koni

araere
پنج شنبه 10 اردیبهشت 1388, 22:44 عصر
عنوان تاپیک مناسب بود ، سوالم رو همینجا مطرح میکنم
من یک Epson Lq-300 دارم و با دلفی برنامه مینویسم . میخوام با استفاده از کدهای ESP/P2 کاغذ رو مثلا به اندازه یک خط برگردونم و یا بدم بیرون . جدول کدهاشو دارم اما نمیدونم چطوریباید اونها رو ارسال منم به چاپگر. البته من به شدت تازه کار هستم پس اگر ممکنه خیلی مبتدیانه توضیح بدید تا بفهمم.
پیشاپیش سپاسگذارم

araere
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1388, 20:52 عصر
ببخشید که تاپیک رو دوباره بالا میارم اما خیلی واجبه
ممکنه بچه هایی که تاحالا این کد ها رو استفاده کردند کمک کنند ؟
فقط اینکه چطوری اونارو ارسال میکنند به پرینتر بسه . تو هر برنامه ای و با هر زبانی فرقی نمیکنه
ممنون

sanay_esh
دوشنبه 22 تیر 1388, 08:07 صبح
با سلام من هم همین مشکل رو دارم
اما میخوام بگم که اگه از xp استفاده می می کنی نمی شه lq300 رو paper customize کرد زیرا درایور در این نوع سیستم عامل کار نمی کنه همین ولی در ویندور 98 جواب میده
با تشکر از همه بچه های سایت