PDA

View Full Version : سوال: نحوه update برنامه

bachebahal_1363
شنبه 18 خرداد 1387, 16:17 عصر
سلام خدمت دوستان
من یه برنامه دارم که برای مثال دارای منوهای فایل ، گزارشات و ... هست
حالا می خوام یه گزارش جدید به منوی گزارشات اضافه کنم که هم به منوهام اضافه بشه و هم جستجویی که می خوام رو انجام بده
چطور می شه این فایل رو به صورت یک update به برنامم اضافه کنم؟
( برنامه ارائه شده و قابلیت این رو نداره که دوباره Uninstall و Install بشه )

combo_ci
یک شنبه 19 خرداد 1387, 05:02 صبح
ببين اگر همه كارات component باشه اعم از فرم هات و....ميتوني به سادگي با فرستادن dll هاي update شده واسه مشتري به سادگي برنامت رو update كني

مثلا فرم هاي ثبت اطلاعات مشتري توي برنامه رو به صورت dll كن....حالا هر وقت خواستي يه dll روي يه وب سرور هم ميتوني بزاري كه كاربرات اونو دانلود كنن و توي شاخه برنامه كپي كنن و برناشون update بشه...البته اگه حال داشتي يه updater بنويس

bachebahal_1363
یک شنبه 19 خرداد 1387, 13:16 عصر
ببين اگر همه كارات component باشه اعم از فرم هات و....ميتوني به سادگي با فرستادن dll هاي update شده واسه مشتري به سادگي برنامت رو update كني

مثلا فرم هاي ثبت اطلاعات مشتري توي برنامه رو به صورت dll كن....حالا هر وقت خواستي يه dll روي يه وب سرور هم ميتوني بزاري كه كاربرات اونو دانلود كنن و توي شاخه برنامه كپي كنن و برناشون update بشه...البته اگه حال داشتي يه updater بنويس

چطوری یه updater بنویسم
در مورد اینکه به صورت dll هم بنویسم خوب به هر حال به منو هام چطوری آیتم جدید اضافه کنم

combo_ci
یک شنبه 19 خرداد 1387, 14:55 عصر
اگر برنامت اينقد تغيير ميكنه كنه آيتم هاي منوهات هم عوض ميشه پس توي لود برنامت بايد نام منوهاتو از يه فايل بخوني و به صورت dynnamic به منو اضافه كني.....(يادت باشه event ها رو هم بايد به صورت dynamic اضافه كني و با توجه به sender ها نوع كاري رو كه بايه انجام بدي رو select كني)

updater نوشتم هم كاري نداره ...در واقع updater يه برنامه هست كه dll هاي update شده تو رو جايي كه برنامه نصب شده copy ميكنه....فقط ماربر نهايي بايد اونو download كنه و اجراش كنه (البته ايني كه گفتم ساده ترين راه updater نوشتم هست

سار
یک شنبه 19 خرداد 1387, 15:23 عصر
در مورد Plugin تو بخش مقالات جستجو كن

mohammed
شنبه 30 شهریور 1387, 08:34 صبح
تکنولوژی CLick Once هم برای کاری که می خواهی انجام دهی چیز جالبی است.

amir-haghighi
شنبه 30 شهریور 1387, 14:05 عصر
به یاد او::

میشه در مورد CLick Once توضیح بدید ؟

mohammed
سه شنبه 02 مهر 1387, 10:38 صبح
یک تکنولوژی بروز رسانی نرم افزار از طریق پروتکل TCP که باعث می شود برنامه ای که نوشته ای خودش بطور کنترل شده توسط کاربر یا اتوماتیک بخشهای جدید بروز رسانی شده را از سرور (های) معینی دریافت کند.

یک نگاهی به بخش Publish در پنجره Properties مربوط به پروژه نگاهی بینداز. - موفق باشی.

mohammed
سه شنبه 02 مهر 1387, 10:39 صبح
راستی این تکنولوژی از .VS.NET 2005 / NET 2.0 به بعد وجود دارد.