PDA

View Full Version : چند سوال در دلفی

pm_hamze
شنبه 18 خرداد 1387, 18:03 عصر
با سلام خدمت دوستان وخواهش از جناب کشاورز که این تاپیک رو پاک نکنند.
من یک پروژه دارم که واقعا گیر افتادم و اگه می تونید منو راهنمایی کنید و هزینه اش اصلا مهم نیست
من میخام اول اینکه دو فایل رو در یک فایل exe بریزم
دوم پس از اجرای فایل exe بتونم محل باز شدنشون رو تعیین کنم و سوم اینکه بتونم از داخل برنامه آیکن فایل ایجاد شدم رو تعیین کنم و حتما بتونم آیکن هام رو از فایل shell32.dll تعیین کنم.
با تشکر لطفا جوابم رو بدید.

Developer Programmer
شنبه 18 خرداد 1387, 18:19 عصر
بازم فصل امتحانات شروع شد...

میخام اول اینکه دو فایل رو در یک فایل exe بریزمیک فایل جدید بازکن، اول برنامه خودت، بعد برنامه دوم و بعد فایل سوم رو بایت به بایت بخون و در فایل جدید بنویس... دو تا هم باید متغییر داشته باشی که حجم فایل دوم و سوم رو بدست آورده باشی.
دفعه بعد که برنامه ات اجرا میشه. بر اساس اون سایزها، میتونه خیلی راحت فایلها رو Extract کنه.

پس از اجرای فایل exe بتونم محل باز شدنشون رو تعیین کنمخود دلفی، چند کامپوننت واسه این کار داره خیلی راحت توی Help پیدا میکنی

بتونم از داخل برنامه آیکن فایل ایجاد شدم رو تعیین کنمبه API مراجعه کن

پانوشت:
1) جواب تمام سئوالاتت توی اینترنت هست. همشون هم به صورت سورس کامل.... منتها جستجو میخواد
مثل این http://www.delphi3000.com/articles/article_2874.asp?SK= (http://www.delphi3000.com/articles/article_2874.asp?SK=)

2) عنوان پستتون رو ویرایش کنین و یه عنوان مناسبتر انتخاب کنین. وگرنه پاک میشه

3) اساس این فوروم اینه که اینجا کسی برای کسی برنامه نمی نویسه و پولی هم دریافت نمیکنه

babak_delphi
شنبه 18 خرداد 1387, 20:25 عصر
اگر اینطور فایلها رو با هم ادغام کنیم پس تکلیف هیدر چیمیشه؟؟؟

Developer Programmer
شنبه 18 خرداد 1387, 20:27 عصر
اگر اینطور فایلها رو با هم ادغام کنیم پس تکلیف هیدر چیمیشه؟؟؟
تکلیفش روشنه، فایل اصلی اجرا میشه و تا انتهای خودش، انتهای فایل دوم و انتهای فایل سوم رو میخونه و در سه فایل مجزا Extract میکنه.

pm_hamze
دوشنبه 20 خرداد 1387, 02:35 صبح
با تشکر از جناب افشین ولی چجوری باید بیت به بیت فایلهام رو بخونم و در یه فایل بریزم.

babak_delphi
دوشنبه 20 خرداد 1387, 14:27 عصر
در بخش نکات دلفی (در اعلان است) کدی برای ادغام دو فایل wave نوشتم که در اون کد ، همین کار رو انجام میدم
به اون کد مراجعه کن

pm_hamze
دوشنبه 20 خرداد 1387, 15:14 عصر
دوست خوبم اون کد رو دارم اما ساختار فایل wave چه ربطی به exe داره اصلان دو مدل کد و آنکد جدا هستن و روی اون سورس کار کردم اما فایده نداشت عزیز دل

lord_viper
دوشنبه 20 خرداد 1387, 15:43 عصر
شما باید از filestream استفاده کنین و اول یه فایل اجرایی که معمولا stub نامیده میشه بسازید و فایلهایی که میخواهید به هم بچسبانید رو داخل این فایل بگزارید بعد از اجرای این فایل stub این برنامه خودش رو در حالت read قرار داده و شروع به خوندن بایتها از محل تعیین شده میکنه و اونها رو در دو فایل جداگانه که شما تعیین میکنین قرار میده و بعد هم اونها رو اجرا میکنه
اینم سورس یه نمونه binder البته سادست

pm_hamze
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 02:03 صبح
دست گلت درد نکنه اما آنتی ویروس به عنوان ویروس می شناستش

lord_viper
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 18:39 عصر
خب پکش کنین که انتی ها به عنوان ویروس تشخیصش ندن مهم فایل خروجی هست و انتی ها خیلی وقتها برنامه های مثبت رو هم ویروس اعلام میکنن
(چون تغییراتی روی فایلهای دیگه اعمال میکنن برای ادامه کارشون)