PDA

View Full Version : علت استفاده از جاوا برای برنامه نویسی موبایل

vahidm
یک شنبه 19 خرداد 1387, 00:31 صبح
با سلام
دوستان یک سوال برام پیش اومده و این که چرا برای برنامه نویسی موبایل از جاوا استفاده میشه؟ اگر کسی می دونه لطفا جهت برطرف شدن سوال جواب بده .

vahidm
یک شنبه 19 خرداد 1387, 23:51 عصر
سلام
واقعا کسی نیست بگه چرا برای برنامه نویسی موبایل از جاوا استفاده میشه ؟؟؟

Bahram0110
دوشنبه 20 خرداد 1387, 08:28 صبح
چون جاوا مستقل از سخت افزاره

مهران رسا
دوشنبه 20 خرداد 1387, 08:53 صبح
1 - سیستم عامل های جاوا ویروسی نمیشن !
البته بعضی از افراد فکر می کنند که دلیل ویروسی نشدن سیستم عامل های جاوا ، نداشتن زمینه ای برای اجرای ویروس هست . در صورتی که این باور کاملاً اشتباهه !
دلیلش اینه که با جاوا اصلاً نمیشه ویروس نوشت . (و خودتون می تونید در این مورد تحقیق کنید) ...

2 - جاوا محدود به وسیله و یا سخت افزار خاصی نیست . در واقع برنامه های جاوا در صورت پشتیبانی از ماشین مجازی جاوا روی هر سخت افزاری اجرا میشن و شاید این دلیل خوبی برای استفاده از جاوا برای برنامه نویسی موبایل باشه !

مطمئنم مواردی خیلی فنی تری وجود داره که من بلد نیستم .

noorsoft
دوشنبه 20 خرداد 1387, 09:01 صبح
1 - سیستم عامل های جاوا ویروسی نمیشن !
البته بعضی از افراد فکر می کنند که دلیل ویروسی نشدن سیستم عامل های جاوا ، نداشتن زمینه ای برای اجرای ویروس هست . در صورتی که این باور کاملاً اشتباهه !
دلیلش اینه که با جاوا اصلاً نمیشه ویروس نوشت . (و خودتون می تونید در این مورد تحقیق کنید) ...

فکر نکنم این که با جاوا نمیشه ویروس نوشت درست باشه چون ویروس هم در واقع یک برنامه مخربه و به هر زبانی میشه اون را نوشت

noorsoft
دوشنبه 20 خرداد 1387, 09:05 صبح
همونطور که میدونین زبانهای برنامه نویسی سلیقه ای هستند هر کس از یک زبان و یک سیستم عاملی خوشش میاد شما الزاما از جاوا نباید استفاده کنین ولی اگه تازه میخاین شروع کنین و هیچ زمینه ای ندارین بهترین انتخابه ولی اگه با زبانهایی مثل دات نت و سی و .. آشنا هستید برای سیمبین با برنامه های دیگه به راحتی میتونین برنامه بنویسید

مهران رسا
دوشنبه 20 خرداد 1387, 13:21 عصر
فکر نکنم این که با جاوا نمیشه ویروس نوشت درست باشه چون ویروس هم در واقع یک برنامه مخربه و به هر زبانی میشه اون را نوشت

سلام :لبخندساده:

خودتون می تونید در این مورد تحقیق کنید

Bahram0110
دوشنبه 20 خرداد 1387, 13:35 عصر
دوستان این نظریه درسته یا نه؟؟
من فکر کنم دلیل اینکه نمی شه موبایل رو با برنامهء جاوا ویروسی کرد اینه که
1 - برنامه های جاوا نمی تونن خودشون رو توی استارت آپ قرار بدن
2 - اجازهء دسترسی به فایل های کاربر رو ندارن
البته این تجربهء شخصیم با جاوا و سیمبین هستش

noorsoft
پنج شنبه 23 خرداد 1387, 14:54 عصر
دوستان من یکسری برنامه پیدا کردم که موبایل رو هک میکنه
همش هم با جاواست و یکی از اونها گوشی قربانی رو خاموش میکنه بطوری که احتیاج به فلش پیدا میکنه آیا
اینها را جزء برنامه های مخرب و ویروس نمی شه شمرد ؟

.:KeihanCPU:.
شنبه 01 تیر 1387, 14:48 عصر
با جاوا اصلاً نمیشه ویروس نوشت
من زیاد از جاوا سر در نمیارم,ولی همونطور که noorsoft گفت ویروس یه برنامه اجراییه
به نظر شما نمیشه با جاوا یه برنامه نوشت که فرمان Restart رو به گوشی بده؟

unix_svr4
شنبه 01 تیر 1387, 21:08 عصر
خدمت همه دوستان باید عرض کنم جواب های همه تا حدودی درست بود.

اولا جاوا تنها زبانی نیست که میشه با اون برای موبایل برنامه نوشت.بدلیل بوجود آمدن سیستم عامل های گوناگون امروزه می توانیم با زبانهای net، Perl،
Python, VisualC++ emmbed می توان برای موبایل های گوناگون برنامه نوشت.
در مورد ویروس هم باید بگم که:
اولا تعریف شما از ویروس چیه؟؟؟ برنامه ای که در startup قرار بگیره و یک پیغام بده که ویروس نیست.
ثانیا برنامه های جاوا زیر نظر برنامه خاصی اجرا میشن (ماشین مجازی). این برنامه به هیچ وجه اجازه اجرای کد های مخرب را نمی دهد. به همین خاطر است که در جاوا و خانواده دات نت نمی توان برنامه ای نوشت که مثلا فلان سخت افزار را بسوزاند. چون در آنها کد برنامه ما مدیریت شده است.
ضمنا در مورد فرمان Restart کردن گوشی با جاوا هم باید بگم این کار شدنی است. به شرط اینکه شما اطلاعات کاملی در مورد api های گوشی خودتون داشته باشید.

موفق باشید.

مهران رسا
یک شنبه 02 تیر 1387, 12:08 عصر
من زیاد از جاوا سر در نمیارم,ولی همونطور که noorsoft گفت ویروس یه برنامه اجراییه
به نظر شما نمیشه با جاوا یه برنامه نوشت که فرمان Restart رو به گوشی بده؟

آخه به برنامه ای که فقط گوشی رو Reset می کنه که نمیشه ویروس گفت ...