PDA

View Full Version : ارتباط با سخت افزار موبایل

vahidm
یک شنبه 19 خرداد 1387, 00:37 صبح
با سلام دوستان برای برنامه نویسی موبایل باید با سخت افزار موبایل هم ارتباطی برقرار کنیم یا نه ؟ منظورم اینه که همش ارتباط با سخت افزار هستش یا چیزهای دیگه ای هم هست ؟؟

مهران موسوی
یک شنبه 19 خرداد 1387, 03:53 صبح
خوب اگه با موبايل ارتباط برقرار نكني چه جوري ميخواي از دستورات AT استفاده كني ... ؟؟

دوست عزيز تو اگه قصد داري به صورت مستقل براي موبايل و كلا اس ام اس و ... برنامه بنويسي بايد براي Com Port يك درايور بنويسي ... توجه كن كه سرعت ارتباط و بهينه بودم درايور پورت بايد مناسب باشه و ....

براي كار با اس ام اس هم كه بحث بزرگ و سنگيني هست ميتوني به تاپيك زير مراجعه كني ...

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=108432

مهران موسوی
یک شنبه 19 خرداد 1387, 03:56 صبح
راستي بستگي داره كه شما چه جور برنامه نوسي براي موبايل قصد دارين انجام بدين ؟؟؟

اگه ميخوايين برنامه هايي بنويسيد كه از طريق كامپيوتر با موبايل ارتباط ايجاد كنيد به همون پست بالايي كه گفتم توجه كن ..

اگه ميخواي برنامه هايي بنويسي كه به صورت مستقل بر روي موبايل اجرا بشه اون بحثش جدا هست و بايد با يكي از نگارشهاي Java اين كار رو كني ... هر چند براي پاكت پي سي ميتوني از دات نت هم استفاده كني ...

noorsoft
یک شنبه 19 خرداد 1387, 09:02 صبح
خوب اگه با موبايل ارتباط برقرار نكني چه جوري ميخواي از دستورات AT استفاده كني ... ؟؟

دوست عزيز تو اگه قصد داري به صورت مستقل براي موبايل و كلا اس ام اس و ... برنامه بنويسي بايد براي Com Port يك درايور بنويسي ... توجه كن كه سرعت ارتباط و بهينه بودم درايور پورت بايد مناسب باشه و ....

براي كار با اس ام اس هم كه بحث بزرگ و سنگيني هست ميتوني به تاپيك زير مراجعه كني ...

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=108432

فکر کنم شما منظور سوال را اشتباه برداشت کرده اید ولی لازم شد یه چیزایی را اضافه کنم

اگر قرار باشه بصورت FBUS به موبایل دستورات ارسال کنید از این روش استفاده میکنیم (AT Command)
ولی اگه قرار باشه بصورت MBUS اطلاعات به موبایل ارسال کنید دیگه از دستورات AT استفاده نمی شه

توضیح:
اگه نقشه گسترده هر گوشی موبایل را نگاه کنی متوجه میشی که ما دو تا BUS داریم یکی اون کانکتوریه که معمولا ته گوشیه و برای هندز فری و ارتباط با کامپیوتر استفاده میشه که به اون FBUS میگیم و با دستورات AT میشه با اون اطلاعات رد و بدل کرد
و دیگری یک کانکتور روی برد موبایله که معمولا برای فلش کردن گوشی از اون استفاده میشه و به اون MBUS میگن و دیگه دستورات AT اینجا هیچ معنایی ندارن

noorsoft
یک شنبه 19 خرداد 1387, 13:44 عصر
با سلام دوستان برای برنامه نویسی موبایل باید با سخت افزار موبایل هم ارتباطی برقرار کنیم یا نه ؟ منظورم اینه که همش ارتباط با سخت افزار هستش یا چیزهای دیگه ای هم هست ؟؟

در مورد سوال شما اینکه شما وقتی برای موبایل برنامه می نویسید مجبورین بعضی از چیزها را کنترل کنید مثلا ویبراتور - فلش - صفحه کلید - بازر و ... در زبانهای برنامه نویسی معمولا برای اینگونه کارها توابعی وجود داره که اینکار را انجام میده پس نگران چیزی نباشید . :چشمک:

vahidm
یک شنبه 19 خرداد 1387, 15:12 عصر
سلام
دست همگی درد نکنه آقایون من یک برنامه با وی بی نوشتم که فینگلیش رو به فارسی تبدیل می کنه می خواستم ببینم این رو می تونم به جاوا تبدیل کنم یا نه و این که می خواستم ببینم آیا در این مورد باید با سخت افزار موبایل در رابطه باشم یا نه ؟؟

noorsoft
یک شنبه 19 خرداد 1387, 19:50 عصر
مسلما میشه اون را به جاوا تبدیل کرد چون همه الگوریتم کاره که شما بلدین
و هیچ احتیاجی هم به سخت افزار ندارید

vahidm
یک شنبه 19 خرداد 1387, 23:51 عصر
با سلام
ببخشید تا حالا که همچین چیزی کسی ننوشته ؟؟
اگر بیام تبدیل به جاوا کنم اون وقت به نظر شما میشه با یک شرکتی مثل سامسونگ یا شرتهای دیگه قرار داد بست ؟؟

noorsoft
دوشنبه 20 خرداد 1387, 08:55 صبح
با سلام
ببخشید تا حالا که همچین چیزی کسی ننوشته ؟؟
اگر بیام تبدیل به جاوا کنم اون وقت به نظر شما میشه با یک شرکتی مثل سامسونگ یا شرتهای دیگه قرار داد بست ؟؟

نمونه این برنامه را من در انجمنهای موبایل که نرم افزارهای موبایل را قرار میدن فکر کنم دیده باشم
ولی بزارین یک جستجوی دقیق تر کنم و بهتون بگم