PDA

View Full Version : مقاله: مشکل در طراحی قالب سایت

Borland-Delphi7
یک شنبه 19 خرداد 1387, 09:02 صبح
با سلام
دوستان بنده این سئوال را به طریقه های مختلف در این سایت نوشتم ولی تا حالا به جوابم نرسیده ام خوب شاید من سئوالم رو درست بیان نکرده ام در زیر به طور جامع می نویسم چی میخواهم.

1- زبان برنامه نویسی من asp.net 2003 میباشد و دیتابیس ms sql server 2005
2- با جداول و یوزر کنترل ها کمی آشنایی دارم.
3-طراحی عکس و تکه تکه کردن آن با فتوشاپ و ساخت کلیپ فلش و قرار دادن آن در سایت را تجربه دارم و با هاش مشکلی ندارم ( خدارو شکر)
4-با dreamweaver و frontpage کار کردم.
5- با انواع editor تحت وب هم کار کردم.

این چند مورد بالا رو نوشتم به این دلیل که کسی ننویسه برو جداول یا dreamweaver و غیره رو یاد بگیر.
خوب حالا چی میخوام

میخوام در سایتم یه قسمت مثل وبلاگها که کاربران یک پست جدید را داخل editor مینویسه در دیتابیس ذخیره کنم و در هر صفحه آن را نمایش بدم .
پس میخواهم در صفحه قسمتی داشته باشم که موضوع و متن پست در یک قالب از پیش طراحی شده در وسط سایت لود بشه و من بتونم پست ها رو بر اساس تاریخ مرتب کنم و این قالب وسطی(همان پست ها) به تعداد دلخواه من در صفحه تکرار بشه .
متشکرم اگر بد توضیح دادم بنویسید.

twelve
یک شنبه 19 خرداد 1387, 10:38 صبح
همه رو نوشتی جز اصل کاری = CSS & Javascript !!

میخوام در سایتم یه قسمت مثل وبلاگها که کاربران یک پست جدید را داخل editor مینویسه در دیتابیس ذخیره کنم و در هر صفحه آن را نمایش بدم .
اگر میخوای وبلاگ درست کنی باید اولا به هر کاربر یک DNS اختصاص بدی برای اینکار هم سرور اختصاصی لازم داری . اما اگر میخای مشابه وبلاگ باشه و صفحه به صفحه ، برای هر کاربو صفحه شخصی درست کن
و بهشون یه ای دی بده و با کورئری استرینگ (و بعد url rewrite )صفحاتشون رو مجزا کن

این قالب وسطی(همان پست ها) به تعداد دلخواه من در صفحه تکرار بشه .
برای نشون دادن اطلاعات به ترتبیب تاریخ ، داده ها رو در sql بر حسب تاریخ مرتب کن و به یکی از کنترل های دیتا (دیتا لیست ، گرید ، رپیتر و .... ) بایند کن . میتونی از حلقه ها هم برای تکرار المان های html استفاده کنی.

ین چند مورد بالا رو نوشتم به این دلیل که کسی ننویسه برو جداول یا dreamweaver و غیره رو یاد بگیر.

نرم افزارهای dw ، ms web ، frontpage با در اختیار گذاشتن محیط ویژوال ، کد نویسی html رو راحت تر و سریع تر میکنن ، در واقع شما باید با خود html آشنایی کامل داشته باشید که متاسفانه اغلب این زبان اصلی و مادر رو نادیده و دست کم میگیرن.

Borland-Delphi7
یک شنبه 19 خرداد 1387, 15:31 عصر
ممنون از نظر شما دوست عزیز
من نمی خوام وبلاگ بسازم بلکه میخوام شبیه وبلاگ پست هایم را در وسط صفحه سایت نمایش دهم اینی که شما میگین از گرید استفاده کنید فکر نکنم تو وبلاگها از گرید استفاده کنند به نظر من باید یک یوزر کنترل درست کرد و هر دفعه مقدار آن را تغییر داد و در وسط صفحه لود کرد من در حال حاظر این کار رو کردم ولی با قرار دادن یوزر کنترل در وسط صفحه مشکل دارم آیا راهی واصه این کار وجود دارد