PDA

View Full Version : مشکل همنشینی حروف و اعداد فارسی

shaghaghi
یک شنبه 19 خرداد 1387, 10:33 صبح
سلام
فرض کنید TextBox ی داریم که در آن شماره ی پلاک خودرو را در یک دیتا بیس وارد می نماییم. اولین توقع مان این است که به همان ترتیبی که شماره پلاک را از سمت چپ می خوانیم و وارد می کنیم، درون فیلد هم نمایش داده شود. (موقعیت هر کاراکتر ثابت بماند و جابجا نشود)
اما به محض اینکه حرف فارسی را وارد فیلد می نماییم موقعیت عدد وارد شده ی قبلی به هم خورده ، شماره ی پلاک به ترتیبی که دلخواه ما نیست نمایش و ذخیره می شود
حال اینکه حروف و اعداد انگلیسی با هم این مشکل را ندارند، خاصیت Right to Left هم اثری ندارد
با تشکر.

vbhamed
یک شنبه 19 خرداد 1387, 12:04 عصر
سلام
به نظر من از 3 عدد TextBox جداگانه استفاده نماييد

Mbt925
یک شنبه 19 خرداد 1387, 13:23 عصر
این مشکل قابل حل نیست.

البته قبلا یه کنترل برچسب ساخته بودم که این مشکل رو نداشت. فکر کنم توی تاپیک ابزارهای اکتیوایکس کاربردی باشه.

majjjj
یک شنبه 19 خرداد 1387, 13:53 عصر
از ترکیب کومبو و تکست استفاده کن از این دست برنامه زیاده مثل برنامه کارت سوخت یا برنامه خدمات خودرویی نیروی انتظامی برای بهتر متوجه شدن یک نگاهی به http://81.28.32.47:7001/welcome.jsp بکنید

shaghaghi
یک شنبه 19 خرداد 1387, 15:19 عصر
با تشکر از تمامی دوستان
بیاییم کلی تر به این مسئله بنگریم، مواردی هست که فرمت و موقعیت اعداد و حروف قابل پیش بینی نیست، که بتوانیم برایشان از تدبیر چند TextBox ی استفاده کنیم مثل فیلد شماره نامه در یک برنامه دبیرخانه یا کد کتاب در یک کتابخانه

حسین علوی
یک شنبه 19 خرداد 1387, 16:24 عصر
من با VBhameh موافقم منم این مشکل رو برای پلاک داشتم که به صورت
Text4.Text = text4.Text + Text2.Text + Text3.Text
کاملا حل شد
به نظر من برای کد کتاب یا شماره نامه هم میشه به این صورت عمل کرد حداکثر 3 یا 4 بار حرف در بین اعداد تکرار میشود. که میشه با چند تا تکست باکس حلش کرد..