PDA

View Full Version : قرار دادن مقدار متغيير در gridviwe

mona_z
یک شنبه 19 خرداد 1387, 09:55 صبح
سلام
مي خوام آرشيو خبر درست كنم كه به جاي اينكه شماره ماه رو نشان بده مثلا 1387/01/10
بياد و در Gridviwe اينجوري نمايش بده فروردين 1387 ولي براي اين كه شماره ماه رو به اسم تبديل كه بايد بريزم داخل متغيير و متغيير رو داخل gridviwe نمايش بدم كه نمي دونم چطوري متغيير رو داخل gridviwe بريزم .
لطفا راهنمايي كنيد.

twelve
یک شنبه 19 خرداد 1387, 10:23 صبح
بهترین کار اینه که تاریخ خبر ها رو به همراه خود خبر در بانک ذخیره کنی ، و در گرید نشون بدی ... کنترل های دیتا به متغیر سینگل بایند نمیشن

mona_z
یک شنبه 19 خرداد 1387, 10:25 صبح
من كاري كه شماگفتيد رو انجام دادم چون برنامه براي سازماني هست آن سازمان از من خواسته كه اين شكلي باشه

twelve
یک شنبه 19 خرداد 1387, 10:47 صبح
خواهر من ، اون سازمان محترم که نمیاد (و نباید ) بگه که برنامه نویس چطور برنامه نویسی کنه ، فقط باید نتیجه کار رو تحویل بگیره ... با این روشی هم که گفتم و شما هم امتحان کردید ، نتبجه مطلوب کارفرما رو تامین میکنید.
اگر شما اصرار دارید که اینطوری باشه ، نباید از گرید استفاده کنید ، کنترل های دیتا فقط تابع دیتا سورس خودشون هستن . اصلا اینکه اول داده ها رو بدون تاریخ ذخیره کنی و بعد بخوای دسته بندی تاریخی کنی هم اشتباه و غیر ممکنه.

el_abdollahi
یک شنبه 19 خرداد 1387, 11:37 صبح
میتونی یه دیتا تیبل دستی خودت بسازی که شامل فیلدهایی که توی گرید ویو نیاز داری باشه ، بعد دیتا تیبل داده های بانک رو به با for بریزی توی دیتا تیبلی که خودت ساختی و توی این حلقه for ، تاریخ رو هم به همون صورتی که میخوای توی اون ذخیره کنی . یعنی به جای 1387/1/1 ، فروردین 87 رو توی فیلد مربوطه بریزی و سرانجام این دیتا تیبل (همونی که خودت ساختی) رو به گرید ویو باند کنی. اینجوری دیگه احتیاجی به تغییر بانک هم نداری.
موفق باشید.

svm-webmaster
یک شنبه 19 خرداد 1387, 21:51 عصر
دوست عزیز ، این روشی که شما گفتید قابل اجرا است اما کار درستی نیست . اینطوری با هر بار لود شدن صفحه کلی عملیات اضافه باید انجام بشه که زمان زیادی را می گیرد . اگر تعداد رکوردها بالا باشد که دیگر هیچ . من هم با گفته twelve موافق هستم . یعنی با ثبت خبر تاریخ ها را هم به صورتی که نیاز دارید ثبت کنید .
موفق باشید