PDA

View Full Version : سوال: DataGridViewCheckBoxColumn

safiech
یک شنبه 19 خرداد 1387, 10:10 صبح
سلام دوستان . خسته نباشید . سوال من در رابطه با گذاشتن یک CheckBoxدر داخل DataGridView هست البته CheckBoxی که بتوان از طریق کدنویسی مقدار Checked و یا UnChecked آن را تنظیم کرد . مثلا من در پروژه ام می خواهم یک CheckBoxColumn را Add کنم تا بسته به مقداری که دیگر ستون ها می گیرند مقدار Checked آن را به True یا false تنظیم کنم . در مورد خواص TrueValue و FalseValue هم Search کردم ولی جواب سوالم را پیدا نکردم . ممنون می شم اگه منو راهنمایی کنید . با تشکر .

Himalaya
یک شنبه 19 خرداد 1387, 18:24 عصر
اگه از دیتا بیس sql استفاده میکنی (در مورد بقیه نمیدونم) و یک ستون رو از نوع بیت(0یا1) ، تو جدولت ایجاد کنی و اون جدولو تو datagridview نمایش بدی ، میبینی که اون ستون به صورت checkbox نمایش داده
میشه که هر جا که 0 داده باشی checkbox مورد نظر تیک نداره ولی اگه 1 داده باشی ، تیک داره. حالا اگه تیک edit کریدویو رو هم بزنی میتونی اون ستونو تغییرش بدی (که البته تا اینجا تغییر دادن اون فقط جنبه نمایش داره و اگه خواستی اون تغییر به دیتابیست اعمال بشه 1 خط کد هم باید بنویسی
که الان یادم نیست)

safiech
دوشنبه 20 خرداد 1387, 08:44 صبح
ممنون دوست عزیز . از اینکه وقتتون را در اختیار من قرار دادید . البته مسئله من برای حالتی هست که این فیلد فقط جنبه نمایشی دارد و اصلا جهت ذخیره سازی در DataBase در نظر گرفته نشده . آیا راهکاری برای این مشکل هست . می شه با فرض این حالت که نخوام از یه فیلد بی استفاده در DataBase استفاده کنم؛ بهم راهکاری بدید . ممنون از لطفتون .

Himalaya
دوشنبه 20 خرداد 1387, 22:51 عصر
یه مثال برات میفرستم...امیدوارم یه دردت بخوره.