PDA

View Full Version : سوال: مشكل در نوع داده Date....

Afshin160
یک شنبه 19 خرداد 1387, 17:42 عصر
سلام ...
من در vb.net برنامه مي نويسم و در ديتابيس (اكسس 2007)ذخيره ميكنم ...
حال يه فيلد از نوع Date/time دارم كه format آن را از نوع Short Time گرفتم و دقيقا" همين فرمت را مي خواهم يعني من تنها تايم 24 ساعته را ميخواهم ولا غير ... ولي وقتي تو برنامه ام اطلاعات فيلد مربوطه را مي يارم پشته همه تايم هاي وارد شده 1899/12/30مياره و در بعضي ديگر تاريخ روز را به ميلادي پشت تايم مياره ... درحالي كه من وقت در آن فيلد ساعت وارد كرده ام ... و وفتي در خود اكسس از قسمت datasheet view فيلد مربوطه را مي بينم ، فقط تايم را نشان ميدهد ....
لطفا" من را راهنمايي كنيد.... متشكرم
افشين160

مهدی قربانی
یک شنبه 19 خرداد 1387, 22:34 عصر
سلام
دوست عزيز با توضيحاتي كه شما داديد بنظر نمياد مشكل از بانك اكسس باشه بلكه احتمالاً مشكل بر ميگرده به اينترفيس VB.net

davood-ahmadi
دوشنبه 20 خرداد 1387, 10:06 صبح
بله درسته. من خودم هم با همین مشکل روبرو شده بودم. وقتی که شما نوع فیلد را از نوع Date/time انتخاب می کنید به همین صورت در Vb.Net عمل می کند.
اگر دقت کنید در آن یک نظمی برقرار است که متوجه خواهید شد که چه کاری برای آن باید انجام دهید. به فرض مثال برای درک بیشتر این قضیه شما چند رکورد با تایم های مثلاً 0 و 2 و 4 و 12 ساعت ایجاد کنید و ببینید چه نظمی و رابطه ای در آنها برقرار است و می توانید از آن استفاده و با نوشتن دستوراتی در کووری و یا نوشتن کدهایی در فرم به خواسته خود برسید.
در ضمن توانایی اکسس که بصورتایم نشان می دهد.
راستی چرا از String استفاده نکردید؟ البته این موضوع بسته به کار هم است. یه موقع است که شما باید از تایم استفاده کنید و یه موقع نه می توانید از استرینگ هم استفاده کنید.