PDA

View Full Version : سوال: مشكل با نوع داه Date/time ....

Afshin160
یک شنبه 19 خرداد 1387, 23:51 عصر
سلام ...
من در vb.net برنامه مي نويسم و در ديتابيس (اكسس 2007)ذخيره ميكنم ...
حال يه فيلد از نوع Date/time دارم كه format آن را از نوع Short Time گرفتم و دقيقا" همين فرمت را مي خواهم يعني من تنها تايم 24 ساعته را ميخواهم ولا غير ... ولي وقتي تو برنامه ام اطلاعات فيلد مربوطه را مي يارم پشته همه تايم هاي وارد شده 1899/12/30مياره و در بعضي ديگر تاريخ روز را به ميلادي پشت تايم مياره ... درحالي كه من وقت در آن فيلد ساعت وارد كرده ام ... و وفتي در خود اكسس از قسمت datasheet view فيلد مربوطه را مي بينم ، فقط تايم را نشان ميدهد ....
لطفا" من را راهنمايي كنيد.... متشكرم
افشين160

Afshin160
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 12:34 عصر
سلام..
كسي نبود ...
من فكر كنم مشكلم گرفتن صحيح زمان از user باشه يا به عبارت بهتر تبديل يك رشته به time و نه dete
سوال : چطوري يه رشته به صورت 8:3 را به تايم تبديل كنم...

افشين160

linux
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 13:59 عصر
سلام ...
من در vb.net برنامه مي نويسم و در ديتابيس (اكسس 2007)ذخيره ميكنم ...
حال يه فيلد از نوع Date/time دارم كه format آن را از نوع Short Time گرفتم و دقيقا" همين فرمت را مي خواهم يعني من تنها تايم 24 ساعته را ميخواهم ولا غير ... ولي وقتي تو برنامه ام اطلاعات فيلد مربوطه را مي يارم پشته همه تايم هاي وارد شده 1899/12/30مياره و در بعضي ديگر تاريخ روز را به ميلادي پشت تايم مياره ... درحالي كه من وقت در آن فيلد ساعت وارد كرده ام ... و وفتي در خود اكسس از قسمت datasheet view فيلد مربوطه را مي بينم ، فقط تايم را نشان ميدهد ....
افشين160
shortdatetime با datetime فقط در محدوده زمانی فرق داره از هر دو برای ذخیر تاریخ و ساعت باهم استفاده می شود، شما اگر فقط می خواهید ساعت ذخیره کنید مشکلی نیست فقط موقع نمایش حواستان باشد که بصورت hh:mm نمایش بدهید

mojtaba-saleh
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 14:35 عصر
مقدارتو توی یک متغییر تاریخ ذخیره کن و بعدش ساعت رو از توی اون دربیار این جوری :

Dim Saat as Date = "22/03/1387 02:06:10"

تاریخ رو من به صورت دستی بهش دادم ولی شما میتونی از دیتابیست بخونی.
بعدش اینجوری ساعت رو در بیار :

NowTime = Saat.Hour & ":" & Saat.Minute