PDA

View Full Version : زمان اجرای فایل

مجتبی جوادی
دوشنبه 20 خرداد 1387, 01:22 صبح
دوستان سلام
آیا می شود برای یک فایل اجرایی تولید شده توسط دلفی زمان اجرا تعیین کرد ؟
مثلا در ساعت 8 صبح برنامه بطور خودکار اجرا گردد .
دوم اینکه چگونه می شود یک فایل اجرایی هنگام اجرا خودش را در درایو C کپی کرده و فایل کپی شده بصورت قایل سیستمی مخفی گردد ؟
با تشکر

pm_hamze
دوشنبه 20 خرداد 1387, 02:27 صبح
با سلام
بله می توان زمان اجرا تعیین کرد البته با شرایط خاص
شما در ابتدا باید زمان مورد انتظارتان از برنامه را تعیین و با گذاشتن یک تایمر که در فلان ساعت و تاریخ فلان کار را انجام بده .پس در حقیقت برنامه اجرا شده ولی کار خاصی انجام نمیدهد و در همین حین تایمر تاریخ و زمان ما را چک می کند اگر زمان تعیین شده ما با زمان سیستم برابر شد اکنون برنامه مقیم در حافظه شروع به انجام عملیات خاسته شده می کند.
اگر متوجه نشدید بگید هم می تونم براتون مثال بزارم ه توضیح بیشتری بدم
من مثل بقیه دوستان نیستم چیزی رو که بلدم تا آخر توضیح میدم.
و در جواب سوال دومتون هم اینکه کاری نداره با دستور کپی یه نسخه از برنامتون رو در درایو c کپی کنید وخصلت system و hiden رو بهش میدیم.اکه خاستی بگو تا این هم برنامشو آماده کنم برات بزارم.
دوست عزیز این سوالها حتما برای نوشتن ویروسه از من به شما نصیحت که وقتتو روی این چیزها نزار و برو دلفی رو از پایه یاد بگیر و در راه درست.

مجتبی جوادی
سه شنبه 21 خرداد 1387, 00:06 صبح
دوست عزیز سلام
از اینکه لطف کردید ممنون ولی بنده قصد نوشتن ویروس را ندارم . من برنامه ای برای خودم نوشته ام که با آن کارهای حسابداری دفترم را انجام می دهم . برای جلو گیری از یک سری مسائل می خواهم تغییراتی در برنامه ام ایجاد کنم . حالا اگر ممکن است در دو مورد برایم مثال بزنی ممنون می شوم.
با تشکر

Felony
سه شنبه 21 خرداد 1387, 06:40 صبح
من مثل بقیه دوستان نیستم چیزی رو که بلدم تا آخر توضیح میدم

دوست عزیز شما هر سوالی که تا به حال پرسیدی جوابش رو گرفتی وقتی کاربری به سوال شما پاسخ میده دلیل نمیشمه جواب رو کامل و ... تحویل شما بده که پس زحمت و خلاقیت شما کجا میره ؟ اصول جواب دادن تو این انجمن کمک کردن و دادن سررشته ی کار به طرف است تا بدونه چطور و از کجا باید شروع کنه ولی شما تو تمام سوالاتتون انتظار دارید همه چیز به صورت کامل و جامع براتون ضمیمه شه.

برای تغییر صفت فایل میتونید از تابع FileSrtAttr استفاده کنید :

filesetattr(صفت فایل,نام فایل);

و برای اینکه برانامت به طور خودکار در ضمان خواصی یه کاری بکنه :

اول ساعت سیستم رو هر 1 ثانیه به وسیله ی یه تایمر که Interval اون روی 1000 تنظیم شده به دست بیار و در یه متغیر رشته ای بریز و بعدش با یه ساعت دیگه مقایسش کن و به وسیله ی دستورات شرطی بقیه کار رو انجام بده :

rocedure TForm1.Timer1Timer(Sender: TObject);
var
a:string;
begin
a:=timetostr(time);
label1.Caption:=a;
if a='06:00:00 A.M' then
showmessage('salam');
end;
end.

:چشمک:

مجتبی جوادی
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 02:03 صبح
دوست عزیز ممنون از لطف شما
من تمام این چیزهایی که نوشتید را بطور کامل بلد هستم . همه دستوراتی که نوشید زمانی قابل اجراست که برنامه اجرا شده و فعال باشد . من برنامه ام را در هفته یک یا دوبار فعال کرده و از آن استفاده می کنم . حال می خواهم زمانی برنامه اجرا نشده و غیر فعال باشد بطور خودکار از بانک من روزی یک باز کپی پشتیبان تهیه نماید .
امیدوارم منظورم را رسانده باشم .

vcldeveloper
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 02:31 صبح
یا باید خودتون برنامه ایی بنویسید که با ویندوز اجرا بشه و در فواصل زمانی معین تاریخ و ساعت رو چک کنه و در زمان مشخص شده کاری که می خواید رو انجام بده، یا اینکه از Scheduled Tasks ویندوز استفاده کنید.

برای حالت اول می تونید درباره نوشتن Windows Service یا برنامه هایی که در System Tray مستقر میشند، تحقیق کنید.
برای حالت دوم هم کار خاصی لازم نیست انجام بدید،فقط کافیه برای ویندوز مشخص کنید در چه زمان هایی باید برنامه شما را اجرا کنه:
http://support.microsoft.com/kb/308569

مجتبی جوادی
پنج شنبه 23 خرداد 1387, 01:46 صبح
آقای کشاورز ممنون از لطف شما
من چطور می تواند در باره روش اول اطلاعات کسب کنم ؟
اما من روش دوم را بلد بودم فقط می خواهم بدانم آیا با کد نویسی می توان این Task را ایجاد کرد یا نه ؟
با تشکر از لطف شما

ealvandi
پنج شنبه 23 خرداد 1387, 02:20 صبح
درباره نوشتن Windows Service یا برنامه هایی که در System Tray مستقر میشند، تحقیق کنید.

می خواهم بدانم آیا با کد نویسی می توان این Task را ایجاد کرد یا نه ؟

فکر میکنم کامپوننت خاصی داره . قبلا در یکی از پروژه های دوستان استفاده شده از آقای کشاورز عزیز ممنون میشم اگه لطف کنن اطلاعات بیشتری در این باره در اختیارمون بذارن.

با تشکر.

vcldeveloper
پنج شنبه 23 خرداد 1387, 02:35 صبح
من چطور می تواند در باره روش اول اطلاعات کسب کنم ؟
جستجو در سایت برنامه نویس یا سایر سایت ها. قبلا درباره اش بحث شده.

می خواهم بدانم آیا با کد نویسی می توان این Task را ایجاد کرد یا نه ؟
http://www.delphi3000.com/articles/article_3582.asp

مجتبی جوادی
سه شنبه 25 تیر 1387, 17:48 عصر
ولی من نمی دانم چگونه باید از این کد استفاده کنم . اگر برایتان امکان دارد آن را در یک مقال ساده توضیح دهید ممنون می شوم .
با تشکر

مجتبی جوادی
سه شنبه 25 تیر 1387, 17:50 عصر
ولی من نمی دانم چگونه باید از این کد استفاده کنم . اگر برایتان امکان دارد آن را در یک مقال ساده توضیح دهید ممنون می شوم .
با تشکر

اصغر (پآچ)
سه شنبه 25 تیر 1387, 18:48 عصر
سلام دوست من

ببین ببین شما می تونی یه برنامه ساده بنویسی و در رویداد OnShow اون از دستور ;Screen.ActiveForm.Hide استفاده کنی که چیزی از برنامه ات نمایش داده نشه! و اگه هم می خوای یه آیکون توی Systry قرار بدی همین کلمه رو توی سایت جستجو کن پیداش می کنی بقیه کارها رو هم که دوستان دیگه توضیح دادن

موفق و موید باشی

مجتبی جوادی
جمعه 04 مرداد 1387, 01:18 صبح
آقای کشاورز ممنون از اینکه این سایت را معرفی نمودید . اما لطفا کمک کنید تا بتوانم از کد مربوطه جهت ایجاد تسک استفاده کنم . ممنون می شوم اگه یک مثال بزنید .
با تشکر