PDA

View Full Version : درخواست راهنمايي جهت انتخاب نوع ديتابيس

khoshtip118
دوشنبه 20 خرداد 1387, 03:34 صبح
سلام دوستان
من دارم يه برنامه حسابداري واس طلافروشها مينويسم
اطلاعاتم كامله كد هاي اوليه رو هم نوشتم واسه محاسبات و ...
ميخوام ديتابيسمو طراحي كنم فقط موندم با كسس پياده سازي كنم يا sql
ميخوام كاربر راحت باشه و هيچ كار اضافهاي انجام نده
ممنون ميشم كمكم كنيد

User-os
دوشنبه 20 خرداد 1387, 08:13 صبح
سلام دوستان
ممنون ميشم كمكم كنيدبه نظر میاد شما زیاد تجربه در برنامه نویسی ندارید
چون حجم بانکهاتون خیلی قرار نیست بالا باشه من sql رو پیشنهاد میکنم . وقتی دقیقا کار با sql و اکسس تو سی شارپ یکیه sql گزینه بهتریه.

khoshtip118
دوشنبه 20 خرداد 1387, 21:56 عصر
ببينيد ميدونم يكي هست ولي آخه مزيت اكسس اينه كه لازم نيست نرم افزار خاصي واسش نصب كني
ميخوام با توجه به مزايا و معايب بهم بگيد كدوم بهتره
اگه بشه كه نياز نبا sql نصب بشه يا بصورت اتوماتيك با تنضيمات دلخواه نصب بشه حتما با sql كار ميكنم

Sociant7
سه شنبه 21 خرداد 1387, 00:02 صبح
درظاهر چاره ای نداری جز اینکه با sql server کار کنی! اکسز سرعتش پایینه ! بدرد پروژه هایی در حد دفترچه تلفن شخصی میخوره! ولی فکر کنم با instal shield و setupهای دیگه بشه کار نصب و خودکار انجام داد

khoshtip118
سه شنبه 21 خرداد 1387, 06:13 صبح
ميشه در مورد instal shield بيشتر توضيح بدين يا يه منبعي معرفي كنيد كه من چطور اين كارو ميتونم انجام بدم ممنون ميشم

ezamnejad
سه شنبه 21 خرداد 1387, 08:10 صبح
به نظر من بهترين گزينه استفاده از sql express است كه ميتونيد با ايجاد يك setup با install shield دز صورتي كه از قبل روي سيستم كاربر نصب نباشه نصبش كنيد . در ضمن اين امكان را هم به شما ميده كه framework 2.0 را هم بدون دخالت كاربر نصب كنيد .
شنيدم كه نسخه جديدش هم اومده كه كلي امكانات جديد بهش اضافه شده
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=108955

razavi_university
سه شنبه 21 خرداد 1387, 12:47 عصر
امكانات Access در مقايسه با MS SQL قابل مقايسه نيست(Access به عنوان DBMS اصلا مطرح نيست)
براي ساخت نصب برنامه اگر موارد خاصي رو در نظر نداريد مي تونين از خود VisualStudio استفاده كنين در قسمت پيشنيازهاش Net Framwork. و SQLExpress رو نصب كنين و براي Attach بانكتون در اولين اجراي برنامه تون چك كنين بانكتون در SQLEpress وجود دارد يا نه اگر نبود Attach كنين
به همين راحتي به همين خوشمزه گي

linux
سه شنبه 21 خرداد 1387, 16:19 عصر
سلام دوستان
ممنون ميشم كمكم كنيد
بهترین گزینه برای شما http://www.microsoft.com/sql/editions/compact/default.mspx
2 مگابایت بیشتر هم نیست.

khoshtip118
سه شنبه 21 خرداد 1387, 19:13 عصر
به نظر من بهترين گزينه استفاده از sql express است كه ميتونيد با ايجاد يك setup با install shield دز صورتي كه از قبل روي سيستم كاربر نصب نباشه نصبش كنيد . در ضمن اين امكان را هم به شما ميده كه framework 2.0 را هم بدون دخالت كاربر نصب كنيد .
شنيدم كه نسخه جديدش هم اومده كه كلي امكانات جديد بهش اضافه شده
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=108955
از تمامي دوستان سپاسگزارم
ميشه يه لطفي بكنيد
من در زمينه برنامه نويسي مشكلي ندارم و تا حالا برنامه هاي زيادي نوشتم ولي تا حالا هيچ وقت ئاسه برنامه هام نصب كردن درست نكردم و خود شركت هايي كه براشون كار ميكردم اين كارو انجام ميدادن به همين دليل از اين جور كارا اطلاع ندارم
حالا اگه ميشه لطف كنيد يكم ساده تر برام بگيد
اين sql express دقيقا چي كار ميكنه آيا يه sql سفارشي واسه خودمون درست ميكنيم ؟
اگه آره لينك دانلودشو برام بزاريد يه منبعي هم واسه آموزش بزاريد

از دوستان ديگه هم ميخوام واسه كمك به من اگه چيزي معرفي مكنن يه لينك آموزشي هم بزارن
ممنون ميشم

به طور ساده بگم ميخوام موقع نصب برنامه framework , sql اتوماتيك نصب بشن وكاربر اصلا با نصب اونا كار نداشته باشه چون همونطور كه ميدونيم معمولا آدمهايي هستن كه از اين كارا ميترسن يا اطلاعي ندارن

razavi_university
سه شنبه 21 خرداد 1387, 20:47 عصر
چک کردن وجود دیتابیس در SQLEpress و Attach کردن آن (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=103639&highlight=sqlexpress)

khoshtip118
سه شنبه 21 خرداد 1387, 23:06 عصر
دوست عزيز مشكل من اين نيست كه ديتا بيس رو attach كنم
ميخوام موقع نصب برنامم sql server هم نصب بشه بدون اينكه كاربر متوجه بشه و با تنظيماتي كه خودم ميخوام نصب بشه چون تنظيمات sql يكم واسه كاربر ممكنه سخت باشه و ميخوام كه اين سختي كار حذف بشه
در اين زمينه منو راهنمايي كنيد

razavi_university
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 11:32 صبح
SQLExpress در زماني كه با برنامه نصب ساخته شده توسط VS بخواد نصب بشه فقط يه پنجره موافقت نامه نصب رو (براي هر پيش نياز مثل Net. و SqlEpress و ..) نشون ميده و اگر با برنامه نصب ساخته شده توسط InstallShield بخواييد نصب كنيد اون مواققت نامه ها رو هم ديگه نشون نميده
در هيچ كدوم هم تنظيماتي مانند تنظيمات نصب SQL Server نشون داده نميشه

khoshtip118
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 17:16 عصر
ببخشيد ها
يه كم ساده تر بگيد
خيلي سخت توضيح داديد
و اينو هم نگفتيد آيا تنظيمات من واسه نصب sql سفارشي هست يا نه؟ با تنظيمات پيش فرض خودشه

razavi_university
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 17:28 عصر
پیشنهاد می کنم یکبار با خود VS و گزینه Publish یک نصب کننده واسه پروژه تون بسازید و در Prerequisites هاش SQLExpress رو تیک بزنین و ببینید که چطور می سازه و نحوه نصب رو باهاش ببینید
من نمی دونم شما چه تنظیمات سفارشی رو روی Instanceتون می خوایید بگذارید تنظیمات رو بفرمایید تا بتونم بهتر راهنمایی کنم

khoshtip118
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 21:02 عصر
من يه برنامه دارم كه ديتا بيسش sql server
حالا ميخوام يه نسخه نصبي ازش درست كنم
رو سيستمي ميخوايم نصب بشه كه نه دات نت نه sql روش نصب نيست
نميخوام كاربر بياد اينارو جدا گونه نصب كنه
آيا با نصب sql express نياز به نصب sql نيست و اينكه نميخوام كاربر ببينه كه اينا رو سيستمش دارن نصب ميشن يعني كار اضافه اي نميخوام انجام بده
شرمنده انگار عصبانيتون كردم

khoshtip118
پنج شنبه 23 خرداد 1387, 18:49 عصر
كسي نبود كمك كنه

razavi_university
جمعه 24 خرداد 1387, 02:45 صبح
دوست عزیز من بهتون گفتم با چند تا کلیک ساده یک Setup ساده از برنامه تون به کمک Visual Studio بسازید (اگر روشی که گفتم رو متوجه نشدید در مورد نحوه انجام اینکار آموزشهای کاملی دوستان گذاشته اند با مراجعه به آنها روش کار رو می فهمید )
در صورتی که Setupی که ساختید رو اجرا کنید می بینید چطور برنامه های که روی سیستم مقصد نصب نیست رو نصب می کنه
زمانی که اون رو اجرا می کنید سیستم رو چک می کنه و پیش نیازهای لازم رو نصب می کنه (مثل Net Framework. و SqlExpress و Windows Installer3.1) برای نصب اونها هم هیچ گزینه یا پنجره خاصی رو نمایش نمی ده (به جز یک کادر موافقت نامه برای هر کدام) در آخر هم برنامه شما رو روی سیستم نصب می کنه و یک Shortcut در منوی استارت و دسکتاپ

در مورد SqlExpress (http://www.microsoft.com/sql/editions/express/default.mspx) و قابلیت های اون در یک جمله می تونم بگم که یک نسخه از SQL Server بدون GUI و تقریبا میشه گفت Engine اون یکم بیشتر :لبخندساده: چیزی در حدود 36 مگابایت هم حجم داره یکی ازمعایبش اینه که فایلهای دیتابیس بیشتر از 4 گیگابایت رو پشتیبانی نمیکنه و یکی از مزایا اینکه رایگانه

نسخه کوچکتری از SQL هم به نام Compact (http://www.microsoft.com/sql/editions/compact/default.mspx) وجود داره که بچه SQLEpress حساب میشه(در حدود 2 مگابایته:متعجب:) و برای موبایل و سیستمهای کوچک دسکتاپی روی یک سیستم کاربرد داره این یکی هم رایگانه
برای اطلاعات بیشتر با 118 تماس.. ببخشید:اشتباه: به MSDN مراجعه نمایید
موفق باشید:چشمک:

linux
جمعه 24 خرداد 1387, 02:46 صبح
كسي نبود كمك كنه
شما نسخه کامپکت را بکارببرید که چندتا فایل dll هست که موقع نصب برنامه شما به راحتی نصب می شود و کاربر اصلا متوجه هم نخواهد شد.

khoshtip118
شنبه 25 خرداد 1387, 05:02 صبح
دوست عزيزم لينوكس جون
ببينيد شما خيلي پيشرفته جوب منو داديد
آخه خودتون اطلاع داريد فكر ميكنيد منم اطلاع دارم يه لينك آموزشي هم بزار كه بدونم اين كامپك كه ميگي چيه
ممنونتون ميشم
تا حالا من چندتا جواب گرفتم كه هيچ كدومرو بلد نيستم
مشكلي تو كدنويسي ندارم ولي تا حالا كد نوشتم و خيلي كم از كامپوننت استفاده كردم چه برسه به اين چيزا
حالا اگه يه لينك بزاري واست دعا ميكنم

khoshtip118
شنبه 25 خرداد 1387, 05:07 صبح
خوب حالا يه چيزايي دستگيرم شد
فقط حالا ميمونه يه چيز
يعني من وقتي sql expressدانلود كردم موقع نصب برنامه اينو هم رو سيستمش نصب كنم و ديتا بيسم رو روي اون attach كنم
درسته؟ و كار ديگهاي لازم نيست انجام بدم؟
ناگفته نماند يه نسخه نصب از برنامم درست كردم ولي رو سيستم ديگهاي كه هيچي روش نصب نيست نصب كردم ولي جواب نداد و نمي تونست به ديتا بيسم متصل بشه
متونم خواهش كنم يه نمونه از يه برنامه نصبي كه ميگيد درست كنيد و واسم بزاريد ولي اگه اين كارو كرديد حتما ديتا بيسش sql باشه و سورسشو هم بزاريد
ممنون ميشم اين كارو انجام بدبد اين تاپيك بسته ميشه