PDA

View Full Version : سوال در مورد کلاس گرافیک

x125x125
دوشنبه 20 خرداد 1387, 07:19 صبح
سلام .
1.من یه بازی دارم می نویسم که توی اون از توابع کلاس گرافیک استفاده می کنم . سوالم اینکه چطور می شه یه شی مانند دایره رو تغییر مکان داد. من برای اینکار ابتدا اون رو پاک می کنم و بعد یه دایره ی جدید در مکان جدید رسم می کنم ! آیا راه بهتری هست؟

***ویرایش شده توسط مدیربخش-علیرضا مداح***
لطفا" در هر تاپیک تنها یک سوال مطرح نمایید ،/
باتشکر

ممنون

ASKaffash
دوشنبه 20 خرداد 1387, 08:52 صبح
با سلام
کلاس Graphics برای ترسیمات شی تولید نمیکند بلکه تنها ترسیم میکند وبرای همین است که در رویداد Paint همه اتفاقات می افتد در واقع کارشما صحیح است وبرای دو دایره باید عمل ترسیم برای یکی وعدم ترسیم برای دیگری اتفاق افتد.

x125x125
سه شنبه 21 خرداد 1387, 12:39 عصر
با سلام
کلاس Graphics برای ترسیمات شی تولید نمیکند بلکه تنها ترسیم میکند وبرای همین است که در رویداد Paint همه اتفاقات می افتد در واقع کارشما صحیح است وبرای دو دایره باید عمل ترسیم برای یکی وعدم ترسیم برای دیگری اتفاق افتد.

ممنون از شما
من هم نظرم اینه که شما گفتید ، چون تا به حال بازی هایی که دیدم همه با عکس و پیکچر باکس بودن .

x125x125
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 05:12 صبح
اگه میشه سورس این برنامه رو بزارین.اگر نمیشه توضیح بدین جه جوری به این اشیا حرکت دادین کدشو بنویسین ممنون.
:قهقهه::قهقهه::قهقهه:

سلام دوست عزیز .
می خواستم سورس رو بزارم ولی با دیدن اون اسمایل ها (:قهقهه::قهقهه::قهقهه:) یکم در نیت شما شک کردم .
ولی انشا الله که خیر باشه !!!

در برنامه از کامپوننت تایمر استفاده کردم و در event handler اون شی مورد نظر رو پاک کردم و در مختصات جدید تایپ کردم .

private void timer1_Tick(object sender, EventArgs e

x125x125
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 14:32 عصر
نه آقا من هیچ نیت سوئی نداشتم و ندارم این اسمایل هم از روی شعف بسیار است.
:قلب::قلب:
سلام دوست عزیز
خواهش می کنم .
من رو هم ببخشید اگه تهمت زدم.

اینم سورس برنامه

تذکر : با کلید T بالا , G پایین می یاد و ضمن این که با SpaceBar
تیر می زنه.