PDA

View Full Version : ساخت ديتا بيس و فيلدهاي مربوطه در vb از طريق کد

daskar
دوشنبه 20 خرداد 1387, 08:09 صبح
سلام دوستان و استادان گرامي من در تاپيک قبلي اين سئوال رو طرح کردم اما کسي جواب درستي نداد البته دوستاني نمونه و حتي لينک گذاشتند اما در عمل قابل پياده سازي و اجراي نبودند شايد هم من راه رو درست نمي روم نمي دانم.
پيگير اين مسئله براي جواب بودم که متاسفانه مدير سايت تاپيک رو حذف کرده به دليل ساخت تاپيک قبل از جستجو حال از دوستان ميخوام اگه واقعاً در اين زمينه نمونه اجراي و قابل پياده سازي دارن ارائه کنند ممنون ميشم زيرا من هرچه جستجو کردم به نتيجه اي نرسيدم
از مدير سايت هم که تاپيک رو حذف کردن خواهش ميکنم در صورتي که خودشان جستجو کرده اند لينک رو برايم بگذارد تا ضمن بررسي به جواب خود برسم
ساخت main.mdb با (جدول tbllist1 شمال فيلدهايf1,f2,f3 ) از طريق کد vb

daskar
دوشنبه 20 خرداد 1387, 08:40 صبح
اين کد ساده ترين کدي بود که پيدا کردم تو سايت vb code اما موقع اجرا تو خط 3 خطا ميده آيا رفرنس خاصي رو بايد فعال کنم يا ..
Dim db1 As Database

Set db1 = CreateDatabase(App.Path & "\main", dbLangGeneral, dbEncrypt)

db1.Execute "CREATE TABLE Aries_Tranate(Bataan) " & "(FirstName CHAR (50), LastName CHAR (50), Age INT, Address NOTE,Aries_Tranate char(126));"
db.Close MsgBox("DataBase Created.")

r0ot$harp
دوشنبه 20 خرداد 1387, 13:10 عصر
اين کد ساده ترين کدي بود که پيدا کردم تو سايت vb code اما موقع اجرا تو خط 3 خطا ميده آيا رفرنس خاصي رو بايد فعال کنم يا ..
Dim db1 As Database

db1.Execute "CREATE TABLE Aries_Tranate(Bataan) " & "(FirstName CHAR (50), LastName CHAR (50), Age INT, Address NOTE,Aries_Tranate char(126));"
db.Close MsgBox("DataBase Created.")

دوست عزيز اينم مثال كامل براي شما .
قبلا از هركاري آدرس ديتابيس رو با آدرس برنامه Set كنيد سپس از Project رويه Reference كليك كند و از ليست داخل آن Microsoft Activex Data Object 2.X Library كه X به معني ورژني كه در ليست وجود دارد هست .

باتشكر احسان

daskar
دوشنبه 20 خرداد 1387, 13:20 عصر
ضمن تشکر از دوستان گرامي من يک هفته است که تو سايت هاي مختلف دارم جستجو ميکنم از جمله vb code ، code project, acess vb و .. روشهاي مختلفي وجود داره که اکثراً شبيه هم هستند ولي تو سيستم موقع تست جواب نميدن نمي دونم اشکال کار کجاست کد شما رو هم تست کردم برنامه سر خط open خطا ميده البته کد شما با بقيه موارد فرق ميکرد
ولي به هر حال من از طريق کد زير به جواب رسيدم ولي ميدونم که روش اصولي و مطمئني نيست اگه کسي ميتونه يا لينک تو همين سايت يا جاي ديگري داره ممنون ميشم کمکم کنه
Dim db1 As Database
dd = App.Path & "\main.mdb "
If Dir(dd) = "main.mdb" Then Kill (App.Path & "\main.mdb")
db1.Close

Dim Cnn As ADODB.Connection
Set Cnn = New ADODB.Connection
Cnn.Open " Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & dd & ";Persist Security Info=False"
Cnn.Execute "CREATE TABLE list(" & _
"f1 INTEGER NOT NULL," & _
"f2 VARCHAR(40) NOT NULL," & _
"f3 VARCHAR(40) NOT NULL)"
Cnn.Close
MsgBox ("DataBase Created.")

r0ot$harp
دوشنبه 20 خرداد 1387, 13:41 عصر
ضمن تشکر از دوستان گرامي من يک هفته است که تو سايت هاي مختلف دارم جستجو ميکنم از جمله vb code ، code project, acess vb و .. روشهاي مختلفي وجود داره که اکثراً شبيه هم هستند ولي تو سيستم موقع تست جواب نميدن نمي دونم اشکال کار کجاست کد شما رو هم تست کردم برنامه سر خط open خطا ميده البته کد شما با بقيه موارد فرق ميکرد
ولي به هر حال من از طريق کد زير به جواب رسيدم ولي ميدونم که روش اصولي و مطمئني نيست اگه کسي ميتونه يا لينک تو همين سايت يا جاي ديگري داره ممنون ميشم کمکم کنه
Dim db1 As Database
dd = App.Path & "\main.mdb "
If Dir(dd) = "main.mdb" Then Kill (App.Path & "\main.mdb")
db1.Close

Dim Cnn As ADODB.Connection
Set Cnn = New ADODB.Connection
Cnn.Open " Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & dd & ";Persist Security Info=False"
Cnn.Execute "CREATE TABLE list(" & _
"f1 INTEGER NOT NULL," & _
"f2 VARCHAR(40) NOT NULL," & _
"f3 VARCHAR(40) NOT NULL)"
Cnn.Close
MsgBox ("DataBase Created.")

دوست عزيز كارهايي كه در بالا گفتم مو به مو انجام بده 100 درصد كار مي كنه شك نكن .

Mbt925
دوشنبه 20 خرداد 1387, 14:04 عصر
فقط به دلیل به نتیجه رسیدن ، این تاپیک حذف نمیشه.