PDA

View Full Version : سوال: ایجاد progressbar در زمان پشتيبانگيري از ديتابيس

mehrnoosh_al62
دوشنبه 20 خرداد 1387, 09:06 صبح
سلام دوستان
من میخوام تو برنامم وقتی که دارم از یک دیتابیس backup میگیرم زمانی که طول میکشه backup انجام شه با progressbar نشون بدم. میشه کمکم کنید

ASKaffash
دوشنبه 20 خرداد 1387, 14:26 عصر
با سلام
وقتی دستور BackUp توسط SQL در حال اجراست میزان پیشرفت کار از طریق برنامه شما قابل تسخیص نسیت پس با ProgressBar نمیتوانید پیشرفت را نشان دهید

mehrnoosh_al62
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 09:22 صبح
ولی از من خواستند این کار رو انجام بدم یعنی هیچ راهی نیست حتی با استفاده از timer?

ASKaffash
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 09:56 صبح
با سلام
آیا تمایل دارید مسئله تهیه پشتیبان را بدون استفاده از دستور Backup انجام دهید؟ (راه حل کمی سخت میشود)

mehrnoosh_al62
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 10:05 صبح
از خود دستور backup استفاده میکنم البته قبلش select into

top7news
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 12:21 عصر
سلام
خوب معمولا یه زمان مشخصی طول میکشه تا دستور backup انجام بشه
یه تایمر بذار و progress bar رو با توجه به تایمرت پر کن و زمان تایمر هم برابر زمان تقریبی انجام backup بذار ،اتفاقا منم این سئوال رو داشتم ولی دنبال جوابش نرفتم .
اگر احیانا به جواب رسیدم حتما بهت خبرشو میدم .

combo_ci
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 23:16 عصر
با سلام
آیا تمایل دارید مسئله تهیه پشتیبان را بدون استفاده از دستور Backup انجام دهید؟ (راه حل کمی سخت میشود)

چطوري مثلا؟

ali_kolahdoozan
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 23:21 عصر
شما يك backgroundworker استفاده كن . ميزان پيشرفت رو هم با timer حل كن . شما فقط لازم داري موقع backup سيستمت قفل نكنه كه با backgroundworker حل ميشه

top7news
پنج شنبه 23 خرداد 1387, 12:20 عصر
دوست عزیز میشه یه کم بیشتر در مورد این background worker و نحوی کار باهاش توضیح بدی ، طوری که ما مبتدی ها هم بتونیم استفاده کنیم .

sinpin
پنج شنبه 23 خرداد 1387, 14:18 عصر
دوست عزیز میشه یه کم بیشتر در مورد این background worker و نحوی کار باهاش توضیح بدی ، طوری که ما مبتدی ها هم بتونیم استفاده کنیم .
اين موضوع بارها مطرح شده است.
به تاپيك 1001 نکته در سی شارپ (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=95001) مراجعه كنيد.

mohammed
دوشنبه 08 مهر 1387, 09:19 صبح
من برای backup سه راه بلدم.

دستورات T-SQL و فرستادن اسکریپت backup
استفاده از SQLDMO که COM است.
استفاده از Sql.Dmo که همان قبلی اما بصورت Managed است و با نصب SQL Server نصب می شوند.
فکر می کنم اگر بجای استفاده از دو روش اول از روش سوم استفاده کنی بتوانی درصد پیشرفت را دقیق از SQL Server سوال کنی.

موفق باشی