PDA

View Full Version : Auoto size كردن فرم ها

m_zi
دوشنبه 20 خرداد 1387, 11:57 صبح
سلام
خسته نباشيد
من پروژه ام تمام شده است حال بر روي كامپيوتري كه مانيتورش كوچكتر است نصب كرده ام ولي فرمها خيلي بزرگ است و از صفحه خارج مي شود چون مانيوتر خودم بزرگتر است من چگونه مي توانم فرمهاي برنامه ام را متناسب با سايز مانيوتر يا در واقع رزولوشن تغيير دهم .

ممنون از راهنمايي شما

فاطمه وطن دوست
دوشنبه 20 خرداد 1387, 12:09 عصر
سلام

کنترل فرماتون میزنه بیرون از کادر؟

اینو نگاه کنید.

مهران رسا
دوشنبه 20 خرداد 1387, 13:13 عصر
اگر خاصیت BorderStyle فرم ها روی حالت Sizable تنظیم شده باشه چنین مشکلی پیش نمیاد !

m_zi
دوشنبه 20 خرداد 1387, 13:26 عصر
اگر خاصیت BorderStyle فرم ها روی حالت Sizable تنظیم شده باشه چنین مشکلی پیش نمیاد !

اين كار را انجام دادم ولي وقتي فرم كوچك مي شود طوري كه در صفحه اصلي جا شود اما كنترلهاي روي فرم همچنان نشان داده نمي شوند . چون فرم كوچك شده است .

مهران رسا
دوشنبه 20 خرداد 1387, 13:37 عصر
به نمونه ای که خانم وطن دوست قرار دادن توجه کنید. باید کنترل ها رو همراه با تغییر اندازه فرم ، کوچک و بزرگ کنید . به جز کوچیک و بزرگ کردن کنترل ها موقعیت اونها (_Top و Left_) رو هم می تونید تغییر بدید ..

ASKaffash
دوشنبه 20 خرداد 1387, 16:50 عصر
با سلام
این مشکل عمومی است و با نوشتن توابع مدیریت سایز وفونت تقریبا این مشکلات را حل میکنید ولی به نظرم خیلی پیگیری نکنید این مشکل در مهاجرت به DotNet2008 با پروژه های ازنوع WPF کاملا حل شده است که از ساختار XAML استفاده مینماید

m_zi
دوشنبه 20 خرداد 1387, 17:26 عصر
به نمونه ای که خانم وطن دوست قرار دادن توجه کنید. باید کنترل ها رو همراه با تغییر اندازه فرم ، کوچک و بزرگ کنید . به جز کوچیک و بزرگ کردن کنترل ها موقعیت اونها (_Top و Left_) رو هم می تونید تغییر بدید ..

ممنون مشكل فوق حل شد ولي من در فرمم از dbgrid استفاده كردم چگونه عرض سلول را نيز بر اساس اندازه dbgrd , form تغيير دهم .

ممنون

barnamejoo
دوشنبه 20 خرداد 1387, 17:34 عصر
دوست عزیز پیشنهاد میکنم resolution رو تغییر بدید بجای ریسایز کردن کنترلها، چون بعضی کنترلها رو تا حدی بیشتر نمیشه کوچک کرد...