PDA

View Full Version : فارسي + تب سوم + زيبايي

moonplant
سه شنبه 21 خرداد 1387, 11:36 صبح
سلام
مي خواستم بپرسم كه آيا راهي هست كه كاربر براي اجراي برنامه فارسي من، مجبور نباشد كه در regional setting در تب سوم، farsi را انتخاب كند؟
من معمولاً از كامپوننت skinengine براي كنترل هاي روي فرم هايم استفاده مي كردم.. آيا كامپوننتي هست كه علاوه بر اينكه به زيبايي skinengine باشد، مشكل فارسي من را هم حل كند؟

- با تشكر فراوان

moonplant
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 16:10 عصر
براي اينكه واضح تر گفته باشم:
من هر وقت برنامه اي مي نويسم كه در آن caption دكمه ها، .... فارسي هستند، مجبورم به كاربر برنامه ام بگويم كه برود در control panel در Regional and languages option و در تب advanced فارسي را انتخاب كند. حالا من مي خواهم كه برنامه ام طوري باشد كه كاربر مجبور نباشد برود اينكار را انجام دهد. مي خواهم برنامه ام با حالت default ويندوز(تبadvanced روي english ) بتواند كار بكند. بايد چه كار كنم؟
به عنوان مثال بعضي از ديكشنري ها مثل Istgah يا آريانپور با همان حالت default سيستم كار مي كنند.
اگر كامپوننت خاصي هست كه اين مشكل را برطرف مي كند، آيا اين كامپوننت دكمه هايش و ... زيبا هستند؟

- با تشكر فراوان

vcldeveloper
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 17:25 عصر
من هر وقت برنامه اي مي نويسم كه در آن caption دكمه ها، .... فارسي هستند، مجبورم به كاربر برنامه ام بگويم كه برود در control panel در Regional and languages option و در تب advanced فارسي را انتخاب كند. حالا من مي خواهم كه برنامه ام طوري باشد كه كاربر مجبور نباشد برود اينكار را انجام دهد. مي خواهم برنامه ام با حالت default ويندوز(تبadvanced روي english ) بتواند كار بكند. بايد چه كار كنم؟
کدش در سایت موجود است.

من معمولاً از كامپوننت skinengine براي كنترل هاي روي فرم هايم استفاده مي كردم.. آيا كامپوننتي هست كه علاوه بر اينكه به زيبايي skinengine باشد، مشكل فارسي من را هم حل كند؟
قبلا بحث شده، مثلا VclSkin را جستجو کنید.

moonplant
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 18:15 عصر
آقا دستتان درد نكند كه جوابم را داديد. اما اين 300 ثانيه بين هر جستجو آدم را :عصبانی++: مي كند.
اگر يك مقدار سرراست تر آدرس بدهيد واقعاً ممنون مي شوم. براي كد مربوط به فارسي كه گفتيد در سايت هست.

-ممنون

m-khorsandi
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 18:29 عصر
همکاری برای ساخت اضافه گر فارسی به XP (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=46783)
نصب پشتیبانی از زبانهای راست به چپ و تنظیم زبان فارسی در ویندوز (سورس) (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=71149)

moonplant
دوشنبه 03 تیر 1387, 19:23 عصر
سلام و وقت بخیر:
دو پستی که لینکشان را گذاشتند، با وجودیکه مفید هستند وarash_ebrahimi_nk (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=19570)کار ارزشمندی انجام داده است، اما چیزی که من در حال حاضر می خواهم این است که اصلاً نیازی به تغییر دادن قسمت advanced در Regional option نباشد.
مثلاً حالتی را فرض کنید که در کامپیوتر کاربر تب سوم regional option روی farsi قرار داده شده است تا بتواند برنامه ی اینجانب را اجرا نماید(با این قضیه که حالا خود کاربر رفته دستی این کار را انجام داده یا اینکه از نرم افزاری مثل همان چیزی که لینکش در پست بالا قرار داده شده است استفاده کرده است کاری نداریم). اما حالا فرض کنید کاربر بخواهد مثلاً از دیکشنری آریانپور هم در کامپیوترش استفاده کند. این دیکشنری برای اینکه فارسی را درست نشان بدهد باید تب سوم روی English باشد. خب حالا آن کاربر بیچاره برای اینکه برنامه ی من را اجرا کند باید برود هر دفعه این تنظیمات را تغییر دهد و کامپیوترش را ریست کند!!!!!!!!!!!!

شاید دوستان بگویند برای اینکه به تنظیم در تب سوم نیازی نداشته باشید، خب روی دکمه ها و... بجای حروف از عکس استفاده بکن. این حرف درست است اما شما اگر دیکشنری Istgah (http://www.dargazi.com/www.dargazi.com/download/istgah_dic_1.htm)را دیده باشید، میبینید که تب سوم روی هر چیزی که باشد این دیکشنری تمام حروف فارسی را درست نشان می دهد و در ضمن از عکس هم استفاده نکرده است(حداقل من اینطوری فکر می کنم). آیا کامپوننت یا راه حلی سراغ دارید که این مشکل را برطرف نماید؟

- خیلی ممنون

B-Vedadian
دوشنبه 03 تیر 1387, 19:42 عصر
1-فقط پشتيباني فارسي نصب کنيد (تنظيم براي فايلهاي non-unicode را عوض نکنيد) و از کامپوننت هاي Tnt Unicode Pack استفاده کنيد که آزاد هم هستند
2-فونت هاي من درآوردي که بجاي گليف هاي انگليسي در آنها گليف هاي فارسي است استفاده کنيد.

moonplant
دوشنبه 03 تیر 1387, 20:13 عصر
سلام
منظورتان این است که در تب دوم install complex script , right-to left را تیک بزنم اما در تب سوم همان english باقی بماند؟
یک نمونه از این فونت ها را که ویژگی مد نظرتان را دارند، لطفاً نام ببرید.
کامپوننت های tnt زیبا هم هستند؟
لینک دانلودش را برایم pm میزنید؟ :خجالت:

moonplant
دوشنبه 03 تیر 1387, 21:29 عصر
سلام
منظورتان این است که در تب دوم install complex script , right-to left را تیک بزنم اما در تب سوم همان english باقی بماند؟

دقیقاً

یک نمونه از این فونت ها را که ویژگی مد نظرتان را دارند، لطفاً نام ببرید.

من با tahoma تست کردم، درست بود، منظورتون از فونت های من درآوردی رو شفاف تر بگید ممنون میشم.

کامپوننت های tnt زیبا هم هستند؟

خودش که نه اما اگر با vclskin ترکیبش کنید، زیبا می شود.

لینک دانلودش را برایم pm میزنید؟ :خجالت:

لطفاً اول یک سرچی در گوگل بفرمایید بعد بیایید و اینجا comment بگذارید!

:لبخند:

moonplant
سه شنبه 04 تیر 1387, 12:41 عصر
-من این کامپوننت tnt را نصب کرده ام و الان دارم باهاش کار می کنم و قضیه تب سوم رو خیلی عالی حل کرده. می خواستم بپرسم وقتی این کامپوننت داره اینقدر عالی کارش را انجام میده، چرا اکثر برنامه های توی بازار اینطوری نیستند؟ یعنی چرا برنامه نویس ها از این کامپوننت استفاده نمی کنند تا کاربر هاشون مجبور نباشن برن تب سومو رو فارسی تنظیم کنن؟ یک موقع این کامپوننت مشکل نداشته باشه؟! من دارم تو یک پروژه ی واقعی ازش استفاده می کنم.

-Radio-group ها در این کامپوننت راستچین می شوند؟ من تا الان نتونستم...

-B_vadaian عزیز، اگر بیایید و بگویید منظورتان از فونت های من درآوردی چی بود، خیال من را راحت می کنید.

- با تشکر فراوان

B-Vedadian
سه شنبه 04 تیر 1387, 15:27 عصر
دنبال فونت ایران سیستم بگردید. در بعضی فونتها جای حروف انگلیسی شکل فارسیه. ا.ی. اگه بنویسی A نشون میده مثلا "ج"! حالا، توی Edit مورد نظرتون، باید اینکه با زدن هر کلیدی چه حرفی جاش نوشته بشه رو کنترل کنید. یه چیزی شبیه به DOS.

اصلا توصیه نمیکنم. همون Tnt راه استاندارده، مشکل هم نداره. برای راست چین کردن و این حرفها هم مدیر کل سایت یک کد عالی گذاشتن، جستجو کنید.

moonplant
چهارشنبه 05 تیر 1387, 15:31 عصر
اصلا توصیه نمیکنم. همون Tnt راه استاندارده، مشکل هم نداره. برای راست چین کردن و این حرفها هم مدیر کل سایت یک کد عالی گذاشتن، جستجو کنید.

ببخشید...چه چیزی را اصلاً توصیه نمی کنید؟

من الان دارم با tahoma کار می کنم، همین فونت خوب است؟

منظورتان از مدیر کل سایت، delphiAssistant است؟ من در جستجوی پیشرفته، برای پیدا کردن این کد، کلمه کلیدی را نوشتم: راست، نام کاربر را نوشتم delphiAssistant و جایی که باید در آن جستجو بشود را زدم محصولات borland/code gear اما خالی برگرداند. دامنه جستجو را هم وسیعتر که کردم این کد را پیدا نکردم!

ببخشید سوال اولم را کسی جواب نمی دهد؟
"چرا اکثر برنامه های فارسی که در بازار هستند، از این قابلیت tnt استفاده نمی کنند تا کاربرانشان مجبور نباشند بروند تب advanced و فارسی را انتخاب کنند؟ مشکل چیست؟"

- خیلی ممنون

Hossein Bazyan
چهارشنبه 05 تیر 1387, 15:38 عصر
سلام
با توابع API میشه اینکار رو کرد . من در vb6.0 اینکار رو کردم اما در دات من موردش پیش نیومده . به هر حال خواستی کدش رو در وی بی 6 بنویسم . هر چند چندین بار هم در سایت مطرح شده .

آقا دستتان درد نكند كه جوابم را داديد. اما اين 300 ثانيه بين هر جستجو آدم را :عصبانی++: مي كند.
اگر يك مقدار سرراست تر آدرس بدهيد واقعاً ممنون مي شوم. براي كد مربوط به فارسي كه گفتيد در سايت هست.این مطلب برای ما هم وجود داره به همین دلیل نمیتونیم آدرس سرراست بدیم . فقط میدانم که قبلا خیلی بحث شده . از جستجوی گوگل استفاده کن سریعتر به جواب میرسی

B-Vedadian
چهارشنبه 05 تیر 1387, 16:24 عصر
ببخشید...چه چیزی را اصلاً توصیه نمی کنید؟
معلومه دیگه، چیزایی که بالاترش نوشتم، یعنی استفاده از فونتهای من درآوردی رو.

وقتی از Tnt استفاده کنی، دیگه فونتت خیلی مهم نیست. Tahoma و Times New Roman و بسیاری از فونتهای فارسی با این روش درست کار می کنند.

در مورد جواب سؤالت: آخه از کی تا بحال از اینکه تو صنعت شکست خورده نرم افزار ایران از یک رویکرد خاص استفاده نمیشه نتیجه می گیرن که روش ایراد داره. خیلی چیزها هست که تو صنعت نرم افرار ایران جایی نداره. بالاخره مساله "حق نسخه برداری" چیزیه که اساس پیشرفت نرم افزاره و تو ایران نیست.

در نهایت، برنامه های ایرانی که از unicode استفاده می کنند کم نیست.

روش unicode ایرادی که نداره هیچ، روش استاندارده.

در مورد آدرس هم، جستجوی گوگل استفاده کن. خیلی عالیه.
http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=36945&postcount=2

moonplant
شنبه 12 مرداد 1387, 12:49 عصر
سلام
می خواستم بپرسم که برای راستچین کردن combobox, grid در کنترل tnt باید از چه روشی استفاده کنم که با vclskin هم مشکلی نداشته باشد؟

-تنظیم bidimode بر روی righttoleft هیچ تاثیری ندارد!! نه فقط در tnt ها بلکه در کنترل استاندارد خود دلفی هم همینطور!! شما bidimode را تغییر می دهید، تفاوتی مشاهده می کنید؟

-کدی که آقای delphiassistant برای آیینه کردن کنترل ها بر روی سایت گذاشته(تابع setwincontrolbidi ) دکمه combo box را به سمت چپ نمی برد، همینطور هم با vcl skin ناهماهنگ است.

-یک کدی سایت http://www.swissdelphicenter.com/en/showcode.php?id=714 (http://www.swissdelphicenter.com/en/showcode.php?id=714)گذاشته که با تغییر کوچکی توانستم برای راستچین کردن tnteditbox ها از آن استفاده کنم. از دوستان اگر کسی بتواند همین روش را برای راستچین کردن combobox, Grid,.. بکار ببرد عالی میشود.

اگر پیشنهادی برای راستچین شدن کنترل ها یم، بطوری که با یکی از این نرم افزارهای skin ای هم مشکلی نداشته باشد ارائه دهید، خیلی ممنون میشوم.

-با تشکر فراوان