PDA

View Full Version : سوال: حرکت کردن شئ در بازی ؟

x125x125
سه شنبه 21 خرداد 1387, 12:49 عصر
سلام بر همگی.
سوال من راجع به حرکت کردن یک شئ مثلا پیکچر باکس بوسیله ی صفحه کلید است.
من برای اینکار از KeyDown و keyPress استفاده کردم که اینکار خیلی جالب نشد چون هر وقت کاربر کلید رو بزنه اولا سرعت کم می شه و روی بقیه اشیاء متحرک تاثیر می ذاره ثانیا دو تا کلید رو با هم نمیشه استفاده کرد. می دونم که راه بهتری حتما باید باشه ولی چی ؟
:قلب:

ASKaffash
سه شنبه 21 خرداد 1387, 17:05 عصر
سلام
دوست عزیز حتما باید با صفحه کلید باشد؟بنظرم مشکل شما از طریق کنترهائی نظیر Spliter , Panel و ... وبا استفاده از موس نیز میتواند متناسب با پروژه حل شود.

barnamejoo
سه شنبه 21 خرداد 1387, 17:11 عصر
شما میتونید اشیاء رو در directX بسازید که نهایت سرعت رو بهتون میده و با directinput کیبورد رو کنترل کنید...

x125x125
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 04:47 صبح
شما میتونید اشیاء رو در directX بسازید که نهایت سرعت رو بهتون میده و با directinput کیبورد رو کنترل کنید...

من منتظر همچین جوابی بودم یعنی می دونستم که با directX بازی ها رو طرراحی می کنند.
ولی دوست عزیز هیچ چیز از نحوه ی انجام کاری که گفتید رو یاد ندارم می شه بیشتر توضیح بدین. ممنون.:متفکر:

sinpin
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 08:31 صبح
1- اگر ميخواهيد برنامه هاي مبتني بر پنجره با UI گرفيكي (يا انيميشني) روان و منعطف بسازيد به سمت WPF برويد
2- اما چنانچه هدف شما ساخت يك بازي يا محيط كاملا گرافيكي ست از DirectX استفاده نماييد (تلفيق دايركت ايكس با مولفه هاي UI مانند پيكچرباكس، باتن و ... كار جالبي نيست)

barnamejoo
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 12:53 عصر
من منتظر همچین جوابی بودم یعنی می دونستم که با directX بازی ها رو طرراحی می کنند.
ولی دوست عزیز هیچ چیز از نحوه ی انجام کاری که گفتید رو یاد ندارم می شه بیشتر توضیح بدین. ممنون.:متفکر:
توضیح که نمیشه در چند خط داد. باید روش کار با دایرکت ایکس رو یاد بگیرید. توصیه میکنم گوگل کنید مثالهای خوبی دستتون میاد:
http://www.google.com/search?q=c%23+directinput+tutor&rls=com.microsoft:en-us:IE-Address&ie=UTF-8&oe=UTF-8&sourceid=ie7&rlz=1I7GGLL
/
درضمن همونطور که sinpin عزیز گفتند اگر میخواید دایرکت ایکس کار کنید دیگه نباید از اشیا بصری استفاده کنید. گرچه اگر میخواید کارتون راه بیوفته میتونید فقط از DirectInput برای کنترل کیبرد استفاده کنید...