PDA

View Full Version : سوال: ايجاد ابزاري به منظور تعيين نام Namespace و كلاس يك متد

LeilaGhods
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 15:36 عصر
با سلام،

من در پروژه هاي Addin يك پروژه ايجاد كرده ام كه نياز دارد با مشخص شدن متد نام Namespace و كلاس آن متد را مشخص سازد. كلاس CodeNamespace ، ‍CodeElemets و... ساير كلاسهاي مربوط به ProjectItems را نگاه كردم اما تاكنون موفق به نوشتن كدي كه اين كار را انجام دهد، نشده ام. ممنون مي شوم اگر كسي مي تواند به من كمك كند.

ASKaffash
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 16:06 عصر
سلام
این کد بدرت میخوره ؟

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
namespace BarnameNavis
{
public class GC
{
public string f()
{
return this.ToString();
}
}
}

رضا عربلو
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 17:26 عصر
کاری که شما می خواهید انجام دهید اصطلاحاً Reflection نامیده می شود. فضای نام System.Reflection را ببینید. حاوی کلاسهای است برای استخراج فضاهای نام و typeها و memeber ها در یک اسمبلی و ...

LeilaGhods
دوشنبه 27 خرداد 1387, 22:08 عصر
سلام
این کد بدرت میخوره ؟

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
namespace BarnameNavis
{
publicclassGC
{
publicstring f()
{
returnthis.ToString();
}
}
}

سلام
using System.Linq را خطا می گیرد

sinpin
دوشنبه 27 خرداد 1387, 22:21 عصر
سلام
using System.Linq را خطا می گيرد
بايد دات نت فريمورك 3 به بالا داشته باشيد.
در مثال ذكر شده ميتونيد اون خط (System.Linq) رو بي هيچ مشكلي حذف كنيد.

رضا عربلو
دوشنبه 27 خرداد 1387, 22:26 عصر
پروژه ات بایستی با visual studio 2008 . .دات نت 3.5 نوشته شده باشد تا بتوانید از System.Linq استفاده کنید.
البته گویا با نصب یک Extension بر روی VS2005 نیز می توانید از LINQ استفاده کنید.

LeilaGhods
سه شنبه 28 خرداد 1387, 09:49 صبح
متاسفانه نمي توانم از اين استفاده كنم. من نياز دارم ببينم كه چگونه از CodeNamespace در اين مورد استفاده كنم

LeilaGhods
سه شنبه 28 خرداد 1387, 09:50 صبح
نه متاسفانه اين كد به دردم نمي خورد. من مي خواهم وقتي كاربر يك متد را انتخاب كرد نام كلاس و Namespace آن برگردانده شود

رضا عربلو
سه شنبه 28 خرداد 1387, 17:19 عصر
من ندیدم در جایی از LINQ استفاده کرده باشید بنابراین using System.Linq را حذف کنید. مشکلی برایتان پیش نمی آید